آموزش ثبت نام فارکس – آسیب کهنه‌ای که با قتل «وحید مرادی» دهن گشوده کرد

فارکس
 در حالی که قوه‌ قضاییه و به‌طور یگانه اداره زندان‌ها سال‌هاست این درد را فریاد می‌زنند البته دولتها نه‌تنها کمکی نکرده‌اند بلکه معمولاً پس از وقوع چنین وقایعی در زندان‌ها , نقش اپوزیسیون گرفته و منتقد و مدعا کوتاهی در آنالیز بر زندان‌ها می گردند .
ورود وسایل ممنوعه , مدام یکی اصلی ترین چالش‌های مدیران زندان‌ها بوده است ; موادمخدر و سرنگ برای معتادان و قاچاقچیان و شمشیر و قمه برای قدرت‌نمایی اوباش , مدام بخشی از اولویت‌های سعی برای انتقال به درون زندان بوده‌اند که با وجود همت زندانبان‌ها , ورود این وسایل و مواد به‌قدری بوده که مسئولان اعتراف نمایند که نمی توان به‌طور بی نقص جلوی ورود آن ها به زندان را گرفت .

 

نگاهی اجمالی به شرایط 10 سال پیشین نشان می دهد که وقوع صرفا یک‌سری واقعه که به‌لطف توسعه به کار گیری از شبکه‌های اجتماعی به سرعت رسانه‌ای شد , حاکی از آن است که نقص‌ کماکان پابرجاست و سیستم زندانبانی در بسط امکانات و کاهش ورود وسایل ممنوعه , کماکان درجا می زند و برای در دست گرفتن ورودی‌ها ناچار است به حداقل‌ها اکتفا نماید .

صادر شدن حکم اعدام برای یکی کارکنان زندان رجایی‌شهر

سال 88 بود که سهراب سلیمانی مدیرکل وقت زندان‌های استان تهران با تأیید خبر صادر شدن حکم اعدام برای یکی زندانبان‌های زندان رجایی‌شهر کرج اظهار‌کرد : این فرد یکی زندانبان‌های قراردادی زندان رجایی‌شهر کرج بود که عامل ها حفاظت زندان رجایی‌شهر به رفتارهای این کارمند مشکوک شده بارها به وی در رابطه رفتارش یادآوری دادند .

بروکر خوب فارکس بروکر روبو فارکس بروکر شدن فارکس بروکر فارکس بروکر فارکس آلپاري بروکر فارکس اکسنس بروکر فارکس ايران بروکر فارکس ايراني بروکر فارکس با کمترين اسپرد

این فرد با ‌سوء‌استفاده از حجم دو کتاب نهج‌البلاغه و تمدن عاشورا که کتاب‌های قطوری میباشند , 395 گرم تریاک و 485 گرم کراک را جاسازی ‌کرده بود که هنگام ورود به زندان بوسیله عامل ها حفاظت زندان‌ کشف ‌شد . ‌ 

هر که قرار بود این موادمخدر درون زندان به وی تحویل داده شود , در جلسات بازپرسی و پژوهش ها مدعا شد که‌این کارمند از جاسازی موادمخدر در کتاب‌ها آگاه نبوده است البته سلیمانی منکر این ادعاها بود و می‌گفت : ( قابلیت و امکان ندارد این شخص از این کار اطلاع نداشته باشد , به دلیل آن که وزن کتاب حدود یک کیلوگرم بیشتراز حد معمولی بوده است و نیز در جلد و نیز در محتویات این دو کتاب دست برده شده‌است ( .

در غایت حکم اعدام این کارمند تأیید شد البته با رحمت دستگاه قضایی روبه‌رو شد و از اعدام نجات یافت .

اما روی دیگر مسئله ورود ممنوعه‌ها به داخل زندان،‌ ورود تجهیزات الکترونیکی مانند تلفن همراه و سیم‌کارت و همچنین سلاح سرد به زندان است که در سال‌های اخیر به چالشی جدید برای سازمان زندان‌ها و سیستم زندانبانی تبدیل شده است.

موبایل و تجهیزات الکترونیکی در بند 350 اوین/ ارتباط‌گیری زندانیان با بی‌بی‌سی

 

ابتدای سال 93 بود که یک بازرسی ساده و مرسوم از بند 350 اوین و ممانعت عجیب زندانیان این بند از ورود مأموران به این بند، تبدیل به جنجالی تازه برای سازمان زندان‌ها شد که یکی از خروجی‌های آن، شناسایی و دستگیری فردی بود که از داخل زندان با بی‌بی‌سی تماس گرفته و اطلاعات می‌داد.

بروکر فارکس تايم بروکر فارکس چيست بروکر فارکس در ايران بروکر فارکس در تهران بروکر فارکس در دبي بروکر فارکس فور يو

ماجرا از این قرار بود که وقتی مأموران بازرسی برای بررسی به این بند آمدند، با مقاومت زندانیان چند اتاق برای تخلیه بند مواجه شدند؛ این زندانیان با توجه به اینکه مأموران و بازرسان را در انجام عمل، مصمم دیدند شروع به ایجاد درگیری کردند تا شاید با این کار مأموران را منصرف کنند اما این حربه هم نتیجه نداد و در نهایت پس از خارج کردن زندانیان از بند، مأموران موفق به کشف تعداد زیادی موبایل و سیم‌کارت و تجهیزات الکترونیکی شدند که عمده آنها برای ارتباط با خارج از کشور استفاده می‌شد. بخشی از کار انتقال موبایل‌ها به داخل زندان، به‌عهده دو پزشک قراردادی شاغل در اوین بود.

میان هیاهو و جنجال‌های مربوط به این موضوع، باز هم موضوع اصلی که چگونگی ورود این تجهیزات به داخل زندان به حاشیه رانده شد و هیچ مسئولی به این توجه نکرد که چه کنیم تا دیگر کسی مثل آن دو پزشک! موبایل را همراه خود به زندان نبرند و تحویل زندانیان ندهند.

بهترين اکسپرت هاي فارکس بهترين بروکر براي فارکس بهترين بروکر فارکس بهترين بروکر فارکس ايران بهترين بروکر فارکس براي ايران بهترين بروکر فارکس براي ايرانيان

این آخرین باری نبود که موبایل در زندان‌ها حاشیه‌ساز شد؛ تا امروز چندین مرتبه دیگر ارتباط‌گیری زندانیان (سیاسی و غیرسیاسی) با خارج از کشور و ارسال ویدئو برای آنها باز هم برای سازمان زندان‌ها دردسرساز شده‌اند که عمده این موارد هم مربوط به زندان‌های اوین، رجایی‌شهر و قزل‌حصار بوده‌اند.

زخم کهنه‌ای که با قتل “وحید مرادی” دهان باز کرد

آخرین حاشیه مربوط به زندان و زندانیان هم مربوط به ماجرای قتل وحید مرادی در زندان رجایی‌شهر کرج بود؛ وحید مرادی، یکی از شرورهای تهران پس از قتل یکی از دوستانش و دستگیری، به زندان رجایی‌شهر منتقل شد و روز 11 تیر در زندان و در جریان درگیری با تعدادی از زندانیان به‌قتل رسید. بعد از این اتفاق، تعدادی ویدئو در فضای مجازی منتشر شد که جدای از صحت انتساب آنها به پرونده قتل وحید مرادی، حاوی دو نکته و پیام اساسی بود؛

بروکر فارکس فيبو بروکر فارکس معتبر بروکر فارکسر بروکر لايت فارکس بروکر مستر فارکس بروکر معتبر فارکس در ايران

اول اینکه وسایلی که در اختیار این افراد قرار داشت، بیشتر شبیه چاقو و قمه بود تا وسایلی مانند قاشق و پایه تخت که برای درگیری تیز شده باشند. دوم اینکه این افراد توانسته بودند با موبایل هوشمند و اینترنت، این ویدئو را به خارج از زندان ارسال کنند. 

 

قتل وحید مرادی، بخش سوم وسایل ممنوعه در زندان را بار دیگر به‌رخ کشید؛ وجود سلاح سرد و وسایلی مانند چاقو که هر از گاهی ابزاری برای قدرت‌نمایی مجرمان خشن در زندان‌ها می‌شود، نشان‌دهنده کافی نبودن نظارت‌ها و ابزارهای نظارتی در برخی زندان‌هاست.

سال 94 بود که اصغر جهانگیر در جریان کشف تلفن همراه از مهدی هاشمی در زندان و با بیان اینکه اگر ورود تلفن همراه توسط این زندانی با هماهنگی بود، عنوان “کشف” به آن اطلاق نمی‌شد، گفت: برخی وسایل توسط بعضی مأموران متخلف وارد زندان‌ها می‌شود که این مسئله در حال بررسی و پیگیری است و قطعاً برخورد می‌شود.

جهانگیر همچنین تأکید کرده بود که اصولاً زندان به‌دلیل ترددهای زیادی که دارد مانند ملاقات خانواده زندانیان، مرخصی‌ها، اعزام به درمانگاه یا اعزام به شعبات، به‌صورت مرتب کشفیاتی داریم به‌طوری که در یک ماه گذشته در بازرسی‌هایی که در سراسر کشور انجام شد صدها تلفن همراه و اشیای ممنوعه از جمله چاقو از زندانیان کشف شد. البته امکان اینکه بتوان ورود اشیا و وسایل غیرمجاز به زندان را به‌صورت صددرصد کنترل کرد وجود ندارد زیرا هم زندانیان جاسازی‌های خاصی دارند و هم امکانات و تجهیزات کافی نیست.

بروکر مناسب براي فارکس بروکر ها بروکر هات بروکر هات فارکس بروکر هاي ايران بروکر هاي باينري آپشن

این در حالی است که در همان سال سازمان زندان‌ها به کشف 20 هزار سلاح سرد دست‌ساز و 6 هزار تلفن همراه در زندان‌ها اذعان و اعلام کرد که بخش قابل توجهی از این کشفیات مربوط به مبادی ورودی زندان‌ها بوده است؛ و این یعنی قبول ورود بخشی از سلاح و تجهیزاتی مانند تلفن همراه به داخل زندان.

مشکل ناتوانی سازمان زندان‌ها و به‌طور کلی قوه قضاییه در کنترل و نظارت کامل و دقیق بر مبادی ورودی زندان‌ها به‌منظور کاهش چشمگیر بروز این تخلفات را نباید صرفاً در مدیریت این مجموعه‌ها جست‌وجو کرد، بلکه بخش قابل توجهی از این معضل به عدم تخصیص بودجه مناسب به سازمان زندان‌ها برای خرید دستگاه‌های بادی‌اسکن از سوی دولت مربوط می‌شود. در حالی که مسئولان قوه‌ قضاییه و به‌طور خاص سازمان زندان‌ها سال‌هاست این موضوع را فریاد می‌زنند اما دولتی‌ها نه‌تنها کمکی در این خصوص نکرده‌اند بلکه معمولاً بعد از وقوع چنین وقایعی در زندان‌ها، نقش اپوزیسیون گرفته و منتقد و مدعی کوتاهی در نظارت بر زندان‌ها می‌شوند

شاید این موضوع هم یکی از قربانیان بی‌مهری دولت‌های روحانی و احمدی‌نژاد به قوه قضاییه در سال‌های گذشته باشد. دولت‌ها (ی احمدی‌نژاد و روحانی) در مواقع مختلف عزم و اراده و تمایل خود را برای تصدی و انتقال مدیریت برخی دستگاه‌های قضایی به دولت از جمله سازمان زندان‌ها را نشان داده‌اند؛ این عزم و اراده قاعدتاً باید نشان‌دهنده این باشد که آنها برای حل مشکلات فعلی این مجموعه‌ها فکری هم کرده باشند تا بتوانند خودشان این نهادها را بهتر از قوه قضاییه اداره کنند.

بروکر هاي فارسي بروکر هاي فارکس بروکر هاي فارکس در ايران بروکر هاي فارکس معتبر بروکر هاي معتبر بروکرهاي فارکس

خب، حالا که به هر دلیلی انتقال این مجموعه‌ها منتفی شده است، چرا وقتی چاره حل بخشی از این مشکلات معلوم است و می‌توان با اختصاص بودجه برای خرید دستگاه‌های بادی‌اسکن به‌جای خرید و واردات بسیاری از کالاها و محصولاتی که اختصاص ارز دولتی به آنها، باعث شرمساری است،‌ این مشکل را رفع نمی‌کنند؟

وزارت دادگستری که هم حلقه وصل بین قواست و هم وظایفی در پیگیری وضعیت زندانیان دارد هم باید بداند که همه زندانیان و حتی همه قاتلان، شرور و خطرناک نیستند و با وجود این‌که در عمده زندان‌های کشور چنین اتفاقاتی رخ نمی‌دهد، باز هم انتشار این اخبار هم نگاه عمومی به سیستم قضایی و خاصه زندانبانی را به‌حق و ناحق تغییر می‌دهد و هم از سوی دیگر باعث نگرانی خانواده‌هایی می‌شود که یکی از اعضای خود را پشت میله‌های زندان می‌بینند.

به هر حال قتل وحید مرادی، با سلاح دست‌ساز یا آماده و انتشار ویدئوهای مختلف از داخل زندان در ارتباط با این پرونده، بار دیگر زخم کهنه‌ای از وضعیت زندان‌ها را باز کرد که تقریباً همگان راه علاج آن را می‌دانند.

رسانه‌ای شدن این خبر , مدتی آنگاه ذهن ها را به مسئله تجارت مواد مخدر در زندان‌ها متمرکز کرد که خروجی آن تأیید خرید و فروش مواد مخدر و سود هنگفت توزیع‌کنندگان مواد مخدر از عطش معتادان زندانی و زندانیان معتاد چهت نیل به مواد مخدر بود .

رساندن مواد مخدر از پشت میله‌ها به باطن زندان نیازمند شگردهای پیچیده‌ای بود که بتواند از بازدید بدنی مأموران حفاظت نیز عبور نماید و اصلاً به‌چشم نیاید . از شیوه‌های سینمایی مثل ارسال با منجنیق و پرنده گرفته تا شیوه‌های بعضاً مرگبار نظیر بلعیدن و شیوه‌هایی کاملاً ابداعی مثل خواباندن تی شرت در محلول آغشته به مواد مخدر و رساندن آن به زندانی! 

بروکرهاي فارکس ايران بروکرهاي فارکس فارسي بهترين استراتژي معاملاتي بهترين استراتژي معاملاتي در فارکس بهترين استراتژي معاملاتي فارکس بهترين اکسپرت فارکس

در همین روز ها , محمدعلی زنجیره‌ای نائب رئیس وقت توسعه و گسترش رئیس و منابع انسانی اداره زندان‌ها , از به‌کارگیری 7 هزار دوربین مداربسته در زندان‌های مملکت به‌منظور در اختیار گرفتن خشونت , مبادله موادمخدر و ارتقای کیفیت زندانبانی خبر اعطا کرد و در زندان‌ها مواد مخدر فی مابین 20 تا 40 برابر بها بیرون از زندان به‌فروش می رسد و این نشان می دهد که خرید و فروش برای سوداگرانی که به دنبال سود این مورد میباشند , مقرون به صرفه است .

با وجود اذعان مسئولان قضایی به‌وجود مشکلات گوناگون در برخورد با این چالش و در دست گرفتن آن , به‌نظر می سید با دقت به بعد ها و تبعات متعدد این مورد , تمهیدات ویژه‌ای برای در اختیار گرفتن آن اندیشیده شود البته گذشت‌ سالیان نشان می دهد که اداره

حجةالاسلام محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در اول نشست خبری خویش در سال 89 بابیان این که ( منکر ورود مواد مخدر به زندان نیستیم ( اظهار کرد : بارها چشم شده خانواده‌ها و ملاقات کنندگان در لبه انتقال جنایتکار به زندان یا این که انتقال جنایتکار از زندان به دادسرا به‌صورت جاسازهای کار کشته و غیرقابل دسترسی به متهمان مواد مخدر رسانده‌اند که در اکثری از موردها نمی توان آن‌ها‌را پیدا کرد , حتی‌د‌ر مواقعی چشم شده متهمان تا 700 گرم مواد مخدر را بلعیده‌اند و به درون زندان برده‌اند که اما با هماهنگی‌های انجام‌شده و خریداری دستگاه‌های اسکنر قادر در کارایی هستیم تا این زمینه را به صفر برسانیم و بتوانیم بگوییم ایراد مواد مخدر را حل کرده‌ایم .