آموزش ثبت نام فارکس – به تورم ۸درصدی بخندیم یا این که فغان کنیم؟

 

درحالی راءس آمار و بانک مرکزی هر ماه آمار تورم تک‌رقمی را منتشر می نمایند که هم خوانی نداشتن وضع مردمان و حالت اقتصادی با این آمار بر کسی پوشیده نیست و تکثیر این آمار به مزاح تلخی مشابه است .
«نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به تیر ماه ١٣٩٧ به 8 . 7 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه پیشین ( 8 . 2 درصد ) 0 . 5 واحد درصد ارتقا نشان می‌دهد» .

نوشته بالا برگرفته از گزارش راءس آمار است که روز گذشته منتشر کرد ; طبق این گزارش در تیرماه نیز دولت ادعا دارد که تورم تک‌رقمی نگهداری شده و به 8 . 7 درصد رسیده است .

دولت روضه خوان همواره تورم تک‌رقمی را یکی دستاوردهای اصلی خویش اعلام مینماید و هر توشه که با انتقاد مردمان مواجه می‌گردد بر طبق این که ( ما تورم تک‌رقمی را در زندگی‌مان احساس نمی‌کنیم ( , آقای نوبخت سخنگوی دولت به لاپوشانی زمینه پرداخته و میگوید خواسته از کاهش تورم , کاهش عجله ارتقا قیمت‌هاست خیر ارزانی کالاها!

اکنون سؤال اینجاست که ; دولت چطور بازدارنده کاهش عجله ارتقا قیمت‌ها شده که سفره مردمان و بازاری‌ها کوچکتر از پیشین شده و اقتدار خرید از گروه‌های میانگین و ضعیف جامعه کاملاً گرفته شده است؟

دولت درحالی مدعا تورم تک‌رقمی است که در یک سری ماه پیشین ارزش اشکال کالاها و سرویس ها از 30 تا 200 درصد گران شده‌است .

استراتژي معاملاتي در بورس ايران,استراتژي معاملاتي در فارکس,استراتژي معاملاتي رابرت ماينر,استراتژي معاملاتي سپيدار,استراتژي معاملاتي سهام,استراتژي معاملاتي فارکس,استراتژي معاملاتي گن

گرانی‌ها موجب شده تا هر روز مردمان و چه بسا بازاری‌ها با یک شوک نو مواجه شده و از قیمت‌هایی آگاه شوند که باورش برای‌شان دشوار است .

شرایط گرانی‌ها و ارتقا قیمت‌ها به‌طور حتم بر کسی پوشیده نیست و تمامی میدانند که در یک‌سال نخستین زمان دوم سر کردگی جمهوری آقای شیخ فشار اقتصادی به مردمان و فعالان اقتصادی قابل قیاس با هیچ دوره‌ای از مورخ نیست , چه بسا بعضا از بازاری‌ها میگویند این موقعیت را در زمان پیکار نیز نداشتیم!

گرانی دلار و بقیه ارزهای دارای اعتبار و سیاست شکست‌خورده ارز تک‌نرخی , عدم تخصیص مطلوب ارز مدنی به کالاها و سرویس ها و مدیر خطا موجب شده تا ارزش تمام کالاهای اصلی و غیراساسی و سرویس ها مایحتاج مردمان ارتقا چشم‌گیری داشته باشد .

دولت از 20 فروددین ماه رسماً‌ اظهار‌کرد که ارز را در ارزش 4200 تومان تک‌نرخی کرده و دیگر خرید و فروش دلار با نرخی غیر از 4200 تومان را به‌رسمیت نمی‌شناسد , آن‌گاه نیز کار در بازار آزاد ارز رسماً قاچاق اعلام شد .

بروکر مناسب براي فارکس بروکر ها بروکر هات بروکر هات فارکس بروکر هاي ايران بروکر هاي باينري آپشن

 

اگرچه درین گزارش قصد نداریم به نواقص فاحش این طرح بپردازیم و صرفا تذکر می کنیم که با قاچاق اعلام شدن خرید و فروش ارز در بازار آزاد , معاملات کوچه پس‌کوچه‌های فردوسی برای دلال‌ها داغ شد و داغی بر دل افرادی گذاشت که به هر عاملی نیاز به خرید ارز داشتند و بدون چاره بودند نیاز خویش را از بازار آزاد با قیمت‌های نجومی تأمین نمایند چرا‌که دولت سهمیه‌ای برای این اشخاص در حیث نگرفته بود .

از آنجایی که ارتقا چشم‌گیر ارزش ارز موجب گرانی کالاهای موردنیاز مردمان شده‌است , توان خرید از مردمان سلب شده‌است و چه بسا در شرایطی که کسانی باشند که از روی ناتوانی ناچار به تنظیم ما یحتاج خویش باشند فروشنده‌ها جرأت فروش ندارند و میگویند ( نمی‌دانیم که در حالتی‌که جنس‌مان را بفروشیم میتوانیم مجدداً با همین ارزش جایگزین کنیم یا این که خیر! ( .

رکوردهای خیره کننده و غریب در بازار ارز , سکه , آرامبخش , خودرو‌ , دارو , اثاثیه خانگی و کالاهای حیاتی و . . . در حالی روز آپدیت بیشتر از گذشته میگردد که دولت به‌جای مبادرت عملی و اصلی برای رئیس موقعیت بحرانی پیش‌آمده , ‌ با تکثیر آمارهای به دور از حقیقت داغ مردمان را تازه‌تر می کند .

با فرض این‌که تورم تک‌رقمی 8 . 7درصدی مبنای علمی داراست و حقیقی و واقعی است , و در حالتی که واقعاً براساس شیوه محاسبات ظریف علمی نرخ تورم همین رقم است و در صدق آن تردیدی از سمت مسئولان نیست ; لااقل برای این که داغ مردمان را نو نکنند و دردی به دردهای آن ها نیفزایند , ‌ از دولت خواهش می کنیم برای مدتی نیز شده از اعلام نرخ تورم تک‌رقمی پرهیز نماید چراکه اذهان همگانی اعلام این نرخ‌ها را به‌نوعی توهین به خویش فرض مینمایند .