راهبرد ۱۴ بندی فروش ارز حاصل از صادرات

آموزش ثبت نام فارکس – راهبرد ۱۴ بندی فروش ارز حاصل از صادرات

فارکس

رئیس کل اداره توسعه و گسترش تجارت در امر العمل تازه واردات مقابل صادرات , به زمینه تبادل ارز صادراتی با نرخ توافقی , روش انتقال پروانه صادراتی و قانون ها واردات کالاهای تیم ( ۳ ) را اذعان کرد .
به گزارش اداره گسترش تجارت کشور ایران , مجتبی خسروتاج مدیریت کل اداره بسط تجارت امر العمل تازه واردات درمقابل صادرات , به مسئله تبادل ارز صادراتی با نرخ توافقی , روش انتقال پروانه صادراتی و قوانین واردات کالاهای مجموعه ( 3 ) را به شرح ذیل اشاره کرد :

راهبرد شیوه فروش ارز حاصل از صادرات و واگذاری پروانه صادراتی به واردکنندگان قضیه ابلاغیه شماره 9911 – 97/م تاریخ 11/4/97 نائب رئیس نخستین با شخصیت مدیر جمهور

تمامی صادرکنندگان کالاهای غیر نفتی به جز تولیدات پتروشیمی و فراورده های نفتی , تولیدها فولادی و فلزات رنگین که از مورخ 22/1/97 مبادرت به صادرات نموده اند , به شرح پایین می‌توانند نسبت به فروش ارز حاصل از صادرات و واگذاری پروانه صادراتی به واردکنندگان مبادرت کنند .

 

تبصره : فهرست محصول ها پتروشیمی و جنس های نفتی , تولیدات فولادی و فلزات رنگین که موظفند ارز خویش را در سامانه نیما و با نرخ تصویب شده به فروش رسانند طی بخشنامه شماره 70934/60 تاریخ 13/3/97 وزیر با شخصیت صنعت , معدن و تجارت بیان شده است

آموزش ثبت نام فارکس

1 – صادرکننده می‌تواند داده ها پروانه صادراتی خویش را به بقیه واردکنندگان , جهت تامین ارز ثبت سفارشهایشان منتقل کنند , اداره بسط تجارت و اتاقها میتوانند در جهت این شناسایی و رابطه مبادرت کنند .

تبصره : واگذاری پروانه صادراتی و یا این که ارز خرید و فروش شده , بیرون از سامانه و بر پایه ی توافق طرفین صورت می‌گیرد . صادرکننده قادر است در تعدادی تراز و به طور شکسته و یا این که به صورت یکجا میزان ارز قابل واگذاری خویش را اعلام کند .

2 – واردکنندگان که تصمیم به به کار گیری از ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان را دارا هستند اضطراری است با مراجعه به سامانه جامع تجارت نسبت به ثبت پیشنهاد مبادرت کنند .
تبصره : واردکنندگان در کلید ( TAB ) مالی و بانکی , مورد ( FIELD ) جور عملیات ارزی را بانکی و FIELD تامین ارز را از محل صادرات گزینش می کنند .
3 – وارد کننده جهت تامین ارز ثبت توصیه خویش , به بانک دلیل مراجعه نموده و با ارائه داده ها پروانه صادراتی صادرکننده , برای آن ثبت پیشنهاد , درخواست تامین ارز می کند .
تبصره : تنها واردات کالاهایی که تعرفه آن‌ها در حق تقدم سوم مجموعه بندی کالایی قرار دارا هستند می‌توانند از این روش , تامین ارز کنند .

4 – بانکهای استدلال موظفند با مراجعه به سامانه پورتال ارزی , از بانک مرکزی درخواست مدرک ثبت آماری نمایند .

 

5 – در صورت تایید سند ثبت آماری بوسیله بانک مرکزی , بانکهای دلیل موظفند تضامین واجب را از بازرگان , مطابق بند ( ی ) بخش اولیه گروه قانون ها ارزی دریافت نموده و تاییدیه آن را در سامانه تامین ارز اعلام کند

6 – بانکهای استدلال با مراجعه به سامانه تامین ارز , داده ها پروانه های صادراتی را ثبت می کنند .

استراتژي معاملاتي ماينر استراتژي معاملاتي همراه استراتژي هاي معاملاتي استراتژي هاي معاملاتي – آقاي امام استراتژي هاي معاملاتي با بيشترين احتمال موفقيت استراتژي هاي معاملاتي بورس استراتژي هاي معاملاتي در بورس

تبصره : با دقت به این‌که مالکیت پروانه صادراتی وابسته به فرد دیگری ( صادرکننده ) است اضطراری است بانک دلیل از رضایت صادرکننده جهت واگذاری پروانه صادراتی اش به مشتری ( واردکننده ) اطمینان یابد . لذا از روش سامانه تامین ارز , درخواستی را بر اساس تایید مجوز واگذاری پروانه به آن مشتری ثبت می نماید . این درخواست به طور سیستمی جهت مشاهده صادرکننده به سامانه جامع تجارت فرستاده می شود .
7 – صادرکننده واجب است با مراجعه به سامانه جامع تجارت , درخواست بانک برهان , بر طبق مجوز واگذاری پروانه صادراتی خویش به آن واردکننده را تایید کند .

تبصره : واگذاری پروانه صادراتی درین قدم به پایان می‌رسد و تعهد صادرکننده از بابت برگرداندن ارز به چرخه اقتصادی در‌این تراز برابر میزان بها آمده در پروانه صادراتی کاسته خواهد شد .

 

8- بانک عامل با مراجعه به سامانه مدیریت تعهدات ارزی ( سمتاک) نسبت به ثبت ابزار پرداخت در قالب برات بدون تعهد اقدام نماید.

9- وارد کننده لازم است اسناد حمل ثبت سفارش خود را به بانک عامل تحویل نماید.

10- بانک عامل باید با مراجعه به سامانه سمتاک ، اسناد حمل را ثبت کند.

11- واردکننده موظف است با مراجعه به سامانه جامع تجارت در بخش مدیریت عملیات ارزی بانکی ، اطلاعات منشاء ارز خود را ثبت کند.

12 – بانک دلیل با بررسی منشا ارز , مبادرت به صادر شدن اعلامیه تامین ارز می کند .

 

13 – واردکننده با مراجعه به گمرک و ارائه شماره رهگیری اعلامیه تامین ارز ( شاتا ) مبادرت به ترخیص کالای خویش می‌کند .

14 – واردکننده بعد از ترخیص متاع , جهت رفع تعهد و اخذ تضامین خویش بایستی به بانک ادله مراجعه کند .

این راهبرد در 14 بند و 4 تبصره در مورخ 17 /4/1397 جهت اجرا بیان می‌گردد