آموزش ثبت نام فارکس – رمز تغییر و تحول موضع ۱۸۰ درجه‌ای آخوندی در گزینش سقف اجاره تسکین دهنده چیست؟

درحالی وزیر شیوه همواره از سیاست دخالت دولت در بازار اجاره ارزش انتقاد میکرد که او اکنون برای در دست گرفتن دستوری اجاره‌بها گام گذاشت . آخوندی ساعاتی پیش , طومار پیش‌نویس لایحه انتخاب سقف میزان ارتقا اجاره‌بها را به جهانگیری فرستاد .
بازار آرامبخش یک کدام از مورد ها اختلافی رئیس‌جمهوری و وزیر رویکرد و شهرسازی طی سال‌های اخیر بوده است . این اختلاف تا آنجا پیش رفت که رئیس‌جمهوری در گرد‌همایی استیضاح آخوندی با صراحت تاکید کرد در رابطه تسکین دهنده با وزیر خط مش به توافق نرسیده‌ایم .

این مسئله چنان پیش رفت که شیخ دیماه سال قبلی در حکمی اکبر ترکان را به‌عنوان مشاور رییس جمهوری در کارها هماهنگی بازسازی بافت های فرسوده و ناپایدار شهری منصوب کرد . این حکم عمق نارضایتی رئیس‌جمهوری از وزیر پُرحاشیه دولت را نشان بخشید .

از سمت دیگر طی ماه‌های اخیر بازار آرامبخش دستخوش نوسانات شدید قیمتی بوده و بنابر گزارش‌های قانونی راس آمار کشور ایران و بانک مرکزی در بعضا بخشها تهران ارزش آرامبخش در مقایسه با سال پیشین بیش تر از 50 درصد ارتقا یافته است . کارشناسان و فعالان بازار استدلال بدتر شدن حالا و هوای بازار تسکین دهنده را فقدان برنامه‌ای معلوم از سمت دولت ( وزارت منش و شهرسازی ) طی 5 سال اخیر و بر نیز میل کردن توازن میان عرضه و تقاضا تیتر می کنند .

بروکر هاي فارسي بروکر هاي فارکس بروکر هاي فارکس در ايران بروکر هاي فارکس معتبر بروکر هاي معتبر بروکرهاي فارکس

 

با وجود هشدارهای پیاپی کارشناسان اقتصادی , البته وزارت منش و شهرسازی بازار تسکین دهنده را به اکنون خویش رها کرد و تنها بر ارتقاء سقف وام ها خرید تمرکز کرد که سود آن پرداخت 160 میلیون تومان به زوج‌های برنا بوده , ‌ برنامه‌ای که تاثیر چندانی در بازار آرامبخش و تعدیل قیمت‌ها نداشته , زیرا تحریک کننده بخش تقاضا بوده است .

5 سال پیش ( تطویل بازه زمانی اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در جهت حمایت از دستمزد مستاجران ( یکی‌از برنامه‌های اعلام شده آخوندی قبلی از وزیر شدنش در زمان نخستین دولت شیخ بود , برنامه‌ای که تا روز جاری عملیاتی نشده است .

در اینجا پرسشی مطرح می شود که چه اتفاقی افتاده , وزیر شیوه و شهرسازی که مدام مخالف تعزیراتی و دستوری کردن بازارهای اقتصادی بوده , به یکباره تغییر‌و تحول حیث داده و پیش‌نویس لایحه «الحاق یک ماده و تعدادی تبصره با ضابطه رابطه ها موجر و مستاجر سال 1376» را برای بررسی و ثبت فوری به هیئت دولت ارسال نموده است , پیش نویسی که مبتنی بر آن قرار است میزان ارتقاء نرخ اجاره‌بها 10 درصد رقم بخورد تا دولت بتواند بازار را در دست گرفتن نماید . این به عبارتی تصمیماتی است که علی نیکزاد وزیر کهن منش و شهرسازی در دو سال پی درپی آنرا اجرا کرد .

بروکرهاي فارکس ايران بروکرهاي فارکس فارسي بهترين استراتژي معاملاتي بهترين استراتژي معاملاتي در فارکس بهترين استراتژي معاملاتي فارکس بهترين اکسپرت فارکس

 

در زمان قبل طی دو سطح سقف 7 و 9 درصدی برای ارتقا نرخ اجاره‌بها در طول تمدید اعلام شد , ولی پیروز کمبود .

چندی قبل خسروی مدیر اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این که در دست گرفتن دستوری بازار آرامبخش نا ممکن است و این برنامه در دولت پیشین ناکامی خورد , چاره تعادل بخش آرامبخش را ارتقا عرضه و تغییر و تحول بعضا قانون ها تیتر کرد .

او ادامه اعطا کرد : در این راه بود که در طول وزارت علی نیکزاد اعلام شد مالکان صرفا میتوانند 7 درصد نرخ اجاره‌بها را ارتقا دهند . سال سپس هم میزان ارتقا ارزش به 9 درصد رسید . البته هیچکدام از این اوامر پاسخ نداد و موجران مبنی بر نرخ تورم اجاره ارزش را ارتقا دادند .

او با تاکید بر این که ( آزموده را آزمودن خطاست ( , تصریح کرد : برای در دست گرفتن بازار آرامبخش ( خرید و فروش و اجاره ) بایستی عرضه را ارتقا دهیم .

آموزش ثبت نام فارکس

 

مدیر اتحادیه مشاوران املاک بابیان اینکه در این راستا هم بایستی ضوابط ذی‌ربط مورد باز بینی قرار گیرد , خاطرنشان کرد : هر زمان که بها ملک ارتقاء یافته به به عبارتی میزان هم نرخ اجاره‌بها پرورش داشته است و با امر نمیتوان از ارتقا قیمت‌ها دوری کرد .

به نقل از تسنیم , در اینکه مدیریت جمهوری بعضا وزیر و وزرا را به هر عاملی نمی خواهد شکی نیست و در همین راستا بود که لایحه تفکیک یک‌سری وزارتخانه به مجلس ارسال شد . ولی بعضا لابی‌ها منجر شد تا طرح تفکیک در مجلس رای نیاورد . دولت بعداز این باخت و با اعتنا به بر نیز میل کردن موقعیت مطلوب اقتصاد میهن در‌پی ترمیم کابینه است . برنامه‌ای که خوف بعضی وزرای اقتصادی را درپی داشته و آقای آخوندی نیز احتمالا یکی گزینه‌های خروج از کابینه دولت باشد .

احتمالا همین قضیه منجر چرخش 180 رتبه وزیر شیوه و شهرسازی از موضع‌ها گذشته اش درباره ی عدم دخالت دولت در بازارهای