۴.۲ میلیون تن توسعه تولیدات کشاورزی با اجرای یک طرح عظیم

 

آموزش ثبت نام فارکس – ۴.۲ میلیون تن توسعه تولیدات کشاورزی با اجرای یک طرح عظیم

۴.۲ میلیون تن توسعه تولیدات کشاورزی با اجرای یک طرح عظیم مجری طرح شبکه‌های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب اظهار کرد: با شروع این طرح که با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا انجام می‌شود ۴.۲ میلیون تن افزایش تولیدات در محصولات کشاورزی در مناطق غرب و شمال‌غرب کشور ایجاد خواهد شد.

 

وی ادامه داد: این پروژه 74 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 61 درصد از لحاظ مالی پیشرفت فیزیکی دارد به طوری که اعتبارات اختصاص  یافته به این بخش 3 هزار و 200 میلیارد تومان از 5 هزار میلیارد تومان آن اختصاص یافته است.

شهبازی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به آنکه ما در کرمانشاه با پدیده مین‌گذاری در زمان جنگ روبرو بوده‌ایم آیا این امر اثری در محصولات کشاورزی منطقه داشته است یا خیر، افزود: مین‌های سطحی به طور کامل از مناطق مرزی استان کرمانشاه جمع‌آوری شده است اما در برخی مناطق که مین‌های عمیق 60 سانتی کاشته شده است بر اثر تردد دستگاه‌‌های کشاورزی امکان انفجار وجود دارد که در مناطق مرزی این موارد گاها مشاهده شده است.

 

وی تصریح کرد: تعداد کارگاه‌های فعال در این پروژه 47 کارگاه است و 8 هزار و 157 نفر به طور مستقیم در این استانها مشغول به کار هستند.

آموزش ثبت نام فارکس

سجادی گفت: تا پایان شهریورماه سالجاری امیدواریم که تمام بخش‌های این پروژه به مرحله نهایی برسد به طوری که 113 هزار هکتار از این اراضی اکنون آماده بهره‌برداری و منتظر انتقال آب به آنها توسط وزارت نیرو است و بخشی از اراضی نیز ثبت شده است.

 

مجری طرح شبکه‌های آبیاری و زهکش غرب و شمال غرب افزود: 95 درصد خریدهایی که برای تجهیزات مورد نیاز این پروژه انجام شده خوشبختانه قبل از گرانیهای اخیر و تا پایان سال گذشته بوده است و این امر باعث شده که خسارتی بابت خرید تجهیزات مورد نیاز نداشته باشیم.

وی افزود: در این راستا برای اجرای این سطح اعتباری 5 هزار میلیارد تومانی از محل صندوق توسعه ملی با عنایت رهبر معظم انقلاب اختصاص یافته است.

 

سجادی تاکید کرد: با اجرای این پروژه 4.2 میلیون تن افزایش تولید در کل پروژه‌ها انجام می‌شود که اطلاعات طرح و وضعیت پیشرفت فیزیکی آن به صورت آنلاین در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار می‌گیرد.

 

سايت بروکر هات فارکس سايت فارکس سيگنال فارکس طلا شبکه عصبي فارکس شرکت فارکس شرکت فارکس در ايران

 

وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، گروه تخصصی سماوات 16 هزار هکتار از این عملیات را در مناطق سرپل ذهاب و ازگله (مناطق زلزله زده و مرزی) انجام می‌دهند که با اتمام این پروژه‌ها تحول عظیمی در کشاورزان مناطق منطقه و بویژه مرکزی کشور ایجاد می‌شود.

بنابر این گزارش خسرو شهبازی رئیس جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در این نشست خبری اظهار کرد: استان 946 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که در حال حاضر 25 درصد اراضی ما آبی است اما با اجرای این پروژه‌ها وضعیت تولید محصولات کشاورزی مردم منطقه افزوده می‌شود و راندمان تولید آنها در این بخش افزایش می‌یابد.

وی گفت: در این طرح 10 میلیون کمک بلاعوض برای اجرای آبیاری تحت فشار به بهره‌برداران اعطا می‌شود و در کنار کاهش مصرف آب و بهره‌وری آن منجر به افزایش تولید می‌شود به طوری که رکود تولید چغندر قند که در استان کرمانشاه به دست آمده بیشتر از از اتحادیه اروپا است.

 

 

رحیم سجادی مجری طرح شبکه‌های آبیاری و زهکش غرب و شمال غرب کشور امروز در نشست خبری در کرمانشاه و بعد از دیدن اجرای آبیاری تحت فشار در این استان که بخش عمده ایاز آن در مناطق زلزله‌زده، سرپل ذهاب اجرا شده است گفت: 227 هزار هکتار از ایلام تا اردبیل و در برخی از استانهای خراسان شمالی و رضوی و گلستان اجرای شبکه‌های طرح آبیاری و زهکشی انجام خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، ادامه داد: در سال یک یا دو مورد شاهد برخورد با مین‌ها در اراضی کشاورزی هستیم اما مشکلی بابت شیمیایی بودن آنها نداشته ایم زیرا این مین‌ها شیمیایی نبوده است و مین‌های انفجاری کاشته شده.