آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر- قسمت سوم

< بروکر آلپاری >

 

 

آموزش نوار ابزار سمت چپ نرم‌افزار قسمت سومhttp://alforex.ir

  • نشان دادن درصدی از قیمت 

با کلیک کردن بر روی این ابزار  در نوار ابزار سمت چپ نرم‌افزار شما میتوانید افزایش یا این که کاهش قیمت را به‌صورت درصدی نشان دهید . به‌عنوان‌ مثال در تصویر پایین بر روی کندل مشخص‌شده با مربع کلیک می کنیم با کلیک کردن در بالای نمودار صد درصد قیمتی و دویست درصد قیمتی آن کندل نشان داده خواهد شد . ولی درصد موردنظر شما با کلیک راست بر روی این ابزار قابل گزینش میباشد. 

  • شمارش کندل ها با استفاده از اعداد خاص 

با این ابزار خواهید توانست با اعداد خاص پیش‌بینی زمانی انجام دهید. در بسیاری از نمودارها بر روی این اعداد واکنش جالبی از نمودار را می‌بینیم. در تصویر زیر ما اعداد ۳۴،۵۵،۱۰۶ و ۹۰ را انتخاب کردیم واکنش جالب نمودار به این اعداد را ملاحظه می‌کنید.

اگر یک عدد را تیک بزنیم و گزینه REPEAT count را انتخاب کنیم مانند سیکل این خطوط تکرار خواهند شد به عنوان مثال در صورتیکه عدد ۳۴ را به‌عنوان پیش‌فرض انتخاب کنیم و تیک گزینه repeat count را فعال کنیم می بینید که به‌صورت سیکل این خطوط تکرار می‌گردد . به عنوان مثال در تصویر ذیل می بینید که تکرار شدن این خطوط حمایت‌های معتبری را مشخص نموده است که سهم از آن قیمتنوسان‌های جزئی را تجربه نموده است . 

نتیجه تنظیمات بالا را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید

  • شمارش گر تاریخ

کاربرد اصلی این ابزار بررسی تاریخ پدیده‌های نجومی بر روی نرم‌افزار است به‌عنوان‌مثال شما تاریخ خسوف یا این که کسوف‌های یک دهه را وارد فایل تکست میکنید و با این ابزار فراخوانی می کنید . زیرا در تحلیل تکنیکال به ندرت از این ابزاراستفاده میشود ما هم از داخل شدن به جزئییات این ابزار چشم‌پوشی می کنیم . 

  • سیکل آکاردئون 

با این ابزار می‌توانید محور زمان را به سیکل‌های متساوی الف اصله تقسیم کنید.

  • Daily pivot levels 

این ابزار که در بالای نوار ابزار سمت چپ نمودار دیده می‌شود، در نمودارهای روزانه مورداستفاده قرار می‌گیرند. با کلیک کردن بر روی آن دو حمایت و دو مقاومت انتهایی نمودار نشان داده می‌شود s1, s2 سطوح حمایتی و R1,R2 سطوح مقاومتی می‌باشند.

  • نشانگر نمودار 

از این ابزار برای آشکار کردن تاریخ و قیمت مختص یک کندل به کارگیری میشود . قیمت در نوار عمودی و تاریخ در نوار افقی نمودار نشان داده میگردد .