جیب خالی کارگران و حسرت ۵۳ میلیون نفر برای رفاه در معاش(2)

افتتاح حساب فارکس – جیب خالی کارگران و حسرت ۵۳ میلیون نفر برای رفاه در معاش(2)

 

عضو کانون خوب شورای‌های اسلامی کار البرز بابیان این که حل جزو ایراد اشتغال میهن به حل مسائل سود بانکی بستگی دارد , افزود : معلوم نیست گره این مسائل کجاست که هیچ مدنی نتوانسته سود بانکی را برای ارتقا توان رقابتی خالق ثبت نماید .

اصلانی پیرو بابیان این که برای حل این خلل ها دولت می بایست ایراد سود بانکی را حل نماید , خاطرنشان کرد : برای خرید کالای اهل ایران نیز می بایست فرهنگ‌سازی کرد , ولی این فرهنگ‌سازی بایستی در کار نشان داده شود و پیش از هر چیز با ورود کالای قاچاق نیز به شدت برخورد شود .

مدیریت کانون شورای اسلامی کار البرز به‌دنبال به شرایط اشتغال در استان هم اشاره و اعلام‌کرد : ما در استان البرز 283 هزار نفر بیمه شده ناخواسته داریم که در کارگاه‌های تولیدی استان شاغل میباشند .

او در زمینه‌ی آمار اعلام شده بر پایه ی تولید 53 هزار شغل در سال 96 بیان کرد : به حیث می رسد این آمار صحیح نباشد زیرا ما این میزان ایجاد شغل را لمس نمی‌کنیم . متأسفانه شرایط به گونه‌ای پیش رفته که مساله مرتبط با ایجاد شغل را نیز دستوری کرده‌اند در حالی که اشتغال دستوری نیست بلکه حرفه است و بایستی خط مش آن گشوده شود .

اصلانی افزود : در شرایطی که میانگین سرمایه موردنیاز برای هر شغل را 300میلیون تومان در لحاظ بگیریم تولید 53 هزار شغل به 16 هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز داراست , این رقم در مقایسه با میزان دارایی کل استان دوچندان است و در هر حال امید‌وار‌یم مسئولان به صداقت بازگردند .

خبر فارکس خبرگزاري فارس خبرهاي فارکس خريد اکسپرت فارکس خودآموز فارکس دانلود استراتژي معاملاتي

*کاهش40 درصدی بها پول ملی و کاهش توان مالی کارگران جیب خالی کارگران و حسرت ۵۳ میلیون نفر برای رفاه در معاش(2)

به نقل از تسنیم , کارشناسان می گویندوقتی حقوق ارتقا می یابد که تورم و کاهش بها پول ملی وجود داشته ‌باشد . همان به گفته کارشناسان کاهش 40درصدی قیمت پول ملی به‌خاطر مشکلات اخیر اقتصادی , ارتقاء دستمزدها برای سال 97 را بی‌اثر کرده و چه بسا منفی نموده است . منفی به‌این معنی که توان خرید مردمان نسبت به سال قبل کم شده است . پس این‌که حقوق و دستمزد حداقل‌بگیران ارتقا داشته به خودی خویش مایه مباهات نیست و گشوده نیز به عبارتی حادثه سابق با ارتقاء حقوق و دستمزد فیس داده است : فقر تصاعدی . 

در امسال حقوق و دستمزد کارگران و کارکنان , آنها که حداقل‌بگیر می‌باشند , نزدیک به20درصد و آن‌ها که حداکثربگیر می باشند حدود10درصد ارتقاء یافته‌است . کاهش40درصدی قیمت پول ملی , توان کارگران , پرسنل و بازنشستگان را تا حد متعددی زیر آورده است . در عرصه حقیقت دو سال است که کارگران شرکت‌ها و صنعت های متعدد نسبت به شرایط معیشتی و شغلی‌شان و همینطور شیوه خصوصی‌سازی صنعت های و رئیس حاکم بر آن‌ها معترض‌اند . درین فی مابین دولت بر ادامه سیاست‌های درج شده اصولا 44پافشاری میکند و آن را یک کدام از فقط شیوه های نجات اقتصاد در حالا احتضار مرزو بوم میداند .

متخصصین بازار کار معتقدند که ارتقا 20درصدی حداقل‌بگیران دردی از آنها دوا نمی کند . بعضا کارشناسان معتقدند که مهم‌تر از ارتقاء هر ساله دستمزد‌ها بایستی همت شود تا قیمت پول ملی مراقبت شود .