نماینده مجلس:,واردات 100,000 خودرو با تخلف

افتتاح حساب فارکس – نماینده مجلس:,واردات 100,000 خودرو با تخلف

فارکس

نماینده مجلس:,واردات 100,000 خودرو با تخلف /حراست وزارت صنعت: دروغ است
بیش از آنکه ثبت سفارش خودرو ممنوعیت پیدا کند 5 خانواده، خودروهای لوکس وارد کرده بودند که پس از اعلام ممنوع شدن شش ماهه ثبت سفارش ماشین آنها را به فروش رساندند.

 

وی تصریح کرد: از این تعداد وارداتِ 6 هزار و 481 ماشین قطعی شده است.

سید علی حسینی با بیان این مطلب، ادامه داد: گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت سبب شد تا 4 هزار و 581 خودرو از گمرگ خارج نشود ولی هزار و 900 خودرو قبل از شناسایی از گمرگ خارج شده است که وارد کنندگان متخلف خودروهای باقیمانده به دستگاههای امنیتی و تعزیرات اعلام شده اند.

خجسته ادامه داد: اینکه می گویند سامانه ثبت سفارش در آن مدت هک شده است چنین چیزی نیست بلکه ورود به این سامانه غیر قانونی است و ورود این خودروها نیز قاچاق محسوب می شود.

خجسته افزود: تحقیق و تفحص را با امضای 50 نماینده از گمرکات آغاز کردیم و مشخص شد که گمرک از ورود این خودروها در عین ممنوعیت واردات اطلاع داشته است.

وی گفت: گروه مشخص شده به وسیله مجلس در گمرک برای ادامه بررسی ها مستقر می شود.

خجسته افزود: نباید این طور باشد که 30 دستگاه نظارتی واردات غیرقانونی خودرو را می بینند اما به دوش یکدیگر می اندازند.

وی گفت: از دستگاه های نظارتی انتظار داریم قدرتمند وارد این مسائل شوند.

افتتاح حساب فارکس

خجسته افزود: در جلسه با رئیس گمرک و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت به آنان خواهیم گفت که 6 هزار و 481 خودرو، چطور و از چه طریقی وارد کشور شده است؟!

وی گفت: چند ماه است که از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته ایم فهرست تعداد ال.سی های باز شده، ثبت سفارش 34 هزار خودرو و تضامین گمرکی که پرداخت نشده است به ما اعلام کنند اما تاکنون چنین فهرستی به ما داده نشده است.

خجسته افزود: سامانه نیما کار خوبی بود اما از آن بد استفاده شد.

 

وی گفت: بر اساس این سامانه به ورود کالاها ارز دولتی اختصاص می یابد اما برخی شرکت های وارد کننده کالاهای خود را با نرخ ارز آزاد در بازار می فروشند.

خجسته افزود: در حالی که خودروسازان داخلی با قیمت ارز دولتی قطعات را وارد می کنند با چه مجوزی قیمت خودروهای خود را افزایش دادند؟!

به گزارش تسنیم، رییس مرکز حراست وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: تعداد تخلف در واردات خودرو، تنها 6 هزار و 481 مورد بوده که مرکز حراست وزارتخانه در بهمن ماه 96 آن را شناسایی و به گمرگ، سازمان تعزیرات حکومتی و دستگاه قضایی اعلام کرد.

در حالی رئیس فراکسیون مبارزه با فساد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت، بر اساس گزارش دستگاه های امنیتی بیش از یکصد هزار خودرو با تخلف وارد کشور شده است که حراست وزارت صنعت این خبر را تکذیب کرد.

گاز فارکس گروه فارکس در تلگرام لايت فارکس لبه فارکس لغات فارکس لم فارکاس لوگوي فارکس ليست بروکر هاي فارکس معتبرترين بروکر فارکس معرفي بروکر فارکس معرفي بروکر هات فارکس نحوه ثبت نام فارکس

او ادامه داد: حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت برای شفاف سازی در 30 بهمن 96 و 5 تیر 97 در اطلاعیه های جداگانه این مهم را به مردم عزیز کشور اطلاع رسانی کرده بود.

حسینی تصریح کرد: خودمان را مدیون ملت می دانیم و تا به آخر این تخلف را پیگیری خواهیم کرد.

او افزود: پس از اعلام ممنوع شدن ثبت سفارش ماشین از 13 تا 21/ 95/10 سی و چهار هزار خودرو در سامانه ثبت سفارش وزارت صنعت همه شبه از ساعت 2 تا 4 بامداد ثبت شد که اسناد آن مشهود است.