افتتاح حساب فارکس – ۴ توصیه با اهمیت به دولت برای حل ایراد نانواها سوای گرانی نان

فارکس
کاهش حق بیمه کارگری , هزینه حمل و نقل , مالیات و ارزش گاز , برق و آب نانوایی ها راهکارهای اصلی کاهش هزینه و پشتیبانی از صنف نانوایی ها در کوتاه بازه زمانی است تا از این شیوه ارتقاء ارزش نان نیز منتفی باشد .
قاسم زراعتکار مدیر اتحادیه نانوایی های سنتی بابیان این‌که از سال 93 نرخ نان تغییر‌و تحول نکرده است اذعان کرد : این در حالیست که بهای سرویس ها مستخدم و حمل و نقل و آرد ارتقاء یافته است .

او افزود : از دولت توقع داریم بها نان را سالانه مبتنی بر تورم ارتقاء دهد .

زراعتکار بابیان این‌که حدود 1 میلیون و 500 هزار نفر درین شغل فعالند اعلام کرد : در تهران 24 و نیم و در کل مرزو بوم 15 درصد نانوایی ها آزادپز می‌باشند .

او افزود : اما به نانوایی های آزادپز هم دولت 600 تومان در بها آرد یارانه پرداخت می نماید و بر این پایه این نانوایی ها هم آزادپز نیستند .

زراعتکار بیان کرد : در قبل 60 هزار نانوایی در مرزو بوم فعال بودند که بر پایه ی تحلیل‌ها 20 هزار نانوایی اضافی بود ولی در حین وزارت نعمت زاده 15 هزار جواز و در حین شریعتمداری هم 15 هزار جواز برای نانوایی صادر شد . 

او افزود : ارتقاء تعداد نانوایی ها و سهمیه بندی آرد برای آن ها میزان درآمد این صنف را کم کرده است .

زراعتکار بابیان این که نباید گندم رتبه 1 , 2 و 3 را به یک بها از کشاورزان خریداری کنیم بیان کرد : نانوایی ها بایستی از تک محصولی بیرون شوند .

مدیرعامل کمپانی بازرگانی مدنی نیز اظهار‌کرد : تا به امروز 5 میلیون و 800 هزار بدن گندم از کشاورزان تحویل گرفته شده و جزء بخشها سردسیر مرزوبوم ما‌نده است .

فارکس تالار گفتگو فارکس تايم فارکس تحليل فارکس ترکيه فارکس تريد فارکس تريدر

یزدان سیف افزود : میزان پروتئین گندم سال جاری در مقایسه با سال قبلی هم در مرحله تحت از 9 و نیم به 10 درصد و در تراز بالا از 14 و هفت دهم به 15 و نیم درصد ارتقاء یافته است .

او خاطرنشان کرد : مبنی بر نظام آمارگیری ماهیانه این موسسه کیفیت نان در مقایسه با فروددین ماه و اردیبهشت ماه سال پیشین ارتقاء یافته است .

سیف افزود : اکنون سیاست ها ضد بها تمام شده نان و یارانه هایی که پرداخت می شود تنها به نفع مصرف کننده است .

او اعلام کرد : می بایست برای تولیدکننده ها یارانه های بیشتری در حیث گرفته شود .

غلامرضا کاتب عضو فراکسیون ساخت مجلس شورای اسلامی هم ذکر کرد : در میزان دارایی سال جاری 5 هزار میلیارد تومان یارانه نان در حیث گرفته شده‌است .

او بابیان این‌که فقط راه و روش برون رفت از حالت نانوایی ها ارتقا ارزش نان نیست افزود : بایستی برای نانواها ارتقاء درآمد از روش دیگری تولید کنیم .

کاتب اذعان کرد : صادر شدن بی راه جواز برای تولید نانوایی سیاستگذاری خطا دولت بود که کاهش فروش نانوایی ها و سهمیه آن ها را در ادامه داشته است .

او افزود : وزارت صنعت , معدن و تجارت نباید تعداد نانوایی ها را ارتقاء دهد .

کاتب اعلام‌کرد : کاهش حق بیمه کارگری , هزینه حمل و نقل , مالیات و ارزش گاز , برق و آب نانوایی ها استراتژی کاهش هزینه و پشتیبانی از این صنف در کوتاه بازه است .  

فارکس تستر فارکس تضميني فارکس تقويم اقتصادي فارکس تلگرام فارکس ثبت نام فارکس جرم

او افزود : کیفیت نان به وضعیت نصفه مناسب رسیده ولی ضایعات این متاع به شدت کاهش پیدا کرده است .

کاتب بابیان این که در جهان صرفا کشوری هستیم که به نان یارانه میدهیم اظهار‌کرد : با کاهش پرداخت یارانه به 3 دهک بالای جامعه که هم اندازه 4 هزار و 200 میلیارد تومان است میتوانیم قسمتی از آن را به بهبود احوال نانوایی ها اختصاص دهیم .

او با اشاره به این‌که صرفا شیوه نجات مملکت حمایت از آفریننده است در عین درحال حاضر افزود : نباید پیرو خودکفایی مرز و بوم در گندم باشیم چون ارتقا ایجاد یک مال موجب کاهش ساخت محصول ها دیگر می شود .

کاتب بیان کرد : با اعتنا به این‌که ارزش خرید گندم در سال قبلی هزار و 300 تومان و همین سال هم همین نرخ است همگی کشاورزان از آن ناراضی میباشند .

مهران برادران نصیری عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهش های اقتصاد کشاورزی هم درین برنامه ذکر کرد : ارتقا تعداد نانوایی ها اعم از نانوایی های آزادپز که آنان هم یارانه میگیرند از ایرادات دولت بود .

او بابیان این که هیچ حمایتی از کشاورزان و ساخت کنندگان نمیشود افزود : بایستی بها تمام شده نان را برای نانوایی ها کاهش دهیم .