افزایش سواحل مُکران با امضای ۴ قرارداد سرمایه گذاری در بندر چابهار

بروکر alpari – افزایش سواحل مُکران با امضای ۴ قرارداد سرمایه گذاری در بندر چابهار

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از امضای ۴ قرارداد سرمایه گذاری در بندر چابهار با هدف افزایش سواحل مُکران خبر داد.
محمدعلی حسن زاده گفت: این قراردادها با توجه به اهمیت سواحل مُکران و افق بلند مدت توسعه ای که برای بندر چابهار در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است، امضا خواهد شد.

وی افزود: قراردادهای یاد شده به روش ساخت، بهره برداری وB.O.T میباشد، در زمینه جمع آوری مواد زاید کشتی ها، احداث مخازن نگهداری LPG، احداث مخازن فرآورده های نفتی و احداث انبار چندمنظوره در بندر شهید بهشتی چابهار و کلا به ارزش بیش از 183 میلیارد تومان میباشد.

 

به گفته وی، قرارداد جمع آوری مواد زائد نفتی و روغنی کشتی ها با اهداف افزایش ایمنی و زیست محیطی با مبلغ کل سرمایه گذاری 195713 میلیون ریال با شرکت چهار بهار پالایش صنعت به امضا خواهد رسید.

حسن زاده افزود: همچنین قراردادی در زمینه ذخیره سازی و صادرات نفت با احداث مخازن فرآورده های نفتی به روش B.O.T و با مبلغ سرمایه گذاری 980000 میلیون ریال به امضا خواهد رسید و شرکت نفت و گاز بلوچستان با احداث مخازن نگهداری LPG با ظرفیت 265000 تن در زمینه صادارت LPG با کشور پاکستان فعالیت خواهد کرد.

به گفته وی، با ابلاغ مشوق های ویژه بندر چابهار نوع نگاه و نگرش بخش های خصوصی، صاحبان کالا به بندر چابهار تغییر یافته به گونه ای که ترغیب و تشویق هر چه بیشتر سرمایه گذاران را در پی دارد و تاکنون جمع کثیری از متقاضیان سرمایه گذاری به این بندر مراجعه کرده اند.

 

راهنماي ثبت نام فارکس ربات فارکس روانشناسي فارکس روبو فارکس ريبيت در فارکس ريبيت فارکس

 

وی گفت: با توجه به توسعه بندر چابهار و افزایش ظرفیت بندر چابهار از 2/5 میلیون تن به8/5 میلیون تن در سال پس از افتتاح فاز اول و به دنبال ارائه بسته تشویقی و تخفیفات سازمان بنادر و دریانوردی به بندر چابهار در سال 97 با توجه به حجم کالاهای وارداتی و صادراتی از طریق این بندر اقیانوسی و نیاز به احداث انبارهای چندمنظوره، عقد قرارداد با شرکت توسعه سیراف غرب در راستای پاسخ به تقاضای موجود در زمینه احداث انبار و ظرفیت های ایجاد شده در زمینی به مساحت 3 هکتار و با ظرفیت 576000 تن به امضا خواهد رسید. مبلغ کل این سرمایه گذاری 128155 میلیون ریال است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز بهره برداری از 2 دستگاه مکنده غلات خبرداد و گفت: با بهره برداری از این دو دستگاه و ورود این مکنده ها ، تجهیزات بندر به روز تر و ارائه خدمات بهتر صورت می گیرد وشناورها و کشتی های غلات با سرعت بالایی تخلیه می شوند.

حسن زاده افزود: علاوه بر امضای 4 قرارداد فوق، مراسم کلنگ زنی ساخت نخستین ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی جنوب کشور در بندر شهید بهشتی چابهار بین سازمان بنادر و دریانوردی و یک شرکت داخلی انجام می شود.

بروکر alpari

حسن زاده گفت: این قرارداد با سرمایه‌گذاری 2800 میلیارد ریال برای ساخت نخستین ترمینال تمام مکانیزه سبز و هوشمند مواد معدنی­ در بندر شهید بهشتی چابهار بین سازمان بنادر و دریانوردی و این شرکت امضاء شده است و با ظرفیت اشتغالزایی 375 نفر در زمینی به مساحت 13 هکتار اجرا می شود.

بنا بر گفته های وی، تمامی  وسایل مورد استفاده این پروژه با ظرفیت بارگیری سه هزار تن بر ساعت انواع مواد معدنی را دارد و این تجهیزات، طبق آخرین استانداردهای فنی و زیست محیطی اتحادیه اروپا ساخته شده است که طراح ریزی و ساخت بخش زیرساختی و انتقال مواد در داخل این ترمینال، با بهره گیری از توان مهندسی متخصصان جوان میهن عزیزمان انجام می شود.

 

وی افزود : این مواد معدنی شامل سنگ آهن خرد شده، کنسانتره آهن و مس، گندله ، آهن اسفنجی، بریکت آهن، کلینکر، کرومیت و غیره میباشد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: این طرح طی 2 سال آینده به بهره برداری می رسد و مدت زمان استفاده از این ترمینال نیز 20 سال میباشد.

افزایش سواحل مُکران با امضای ۴ قرارداد سرمایه گذاری در بندر چابهار