ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو

بروکر آلپاری – ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو

 

ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو او با بیان اینکه من از متخلفان خبری ندارم افزود: در جلسه دیروز با بازرسی ویژه ریاست جمهوری موارد را مطرح و اسنادی را برای آنها ارسال کردیم و اکنون مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری مسئله میباشد.

او افزود: برای هزار و 900  ماشین ترخیص نشده نیز به گمرکات دستور داده شد و آنها اقدامات قضایی را می انجامند و در حال پیگیری هستیم.

ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو

معقولی افزود: به محض اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئله را به ما گفت بخشنامه را به گمرکات ارسال و اقدامات قضایی را درباره این خودروها شروع کردیم.

وی گفت: هزار و 900 ماشین ترخیص شده ضوابط فنی را داشت، حقوق گمرکی را پرداختند و ارزیابی دقیق درباره آنها صورت گرفت.

ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو

مهدی کسرایی پور مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی نیز در این برنامه گفت: خودرو در گروه چهارم کالاها و ورود آن ممنوع است و ارزی به آن تخصیص داده نمی شود.

وی افزود: از 22 فروردین امسال که سیاست های ارزی ابلاغ شد برای واردات خودرو به وسیله بانک ها 19 درصد از ارز اختصاص یافت که 81 درصد آن مربوط به واردات آمبولانس بود.

رهام گفت: حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت بخشی از متخلفان را شناسایی کرد و آی.پی های افرادی که به سامانه ثبت سفارش دسترسی داشتند در اختیار وزارت اطلاعات گذاشته شد.

بروکر آلپاری

ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو

وی افزود: اسامی وارد کننده های خودرو نیز در اختیار سازمان تعزیرات قرار داده شد که پرونده آنها در مراحل نهایی است.

رهام گفت: این اقدامات پیش از دستور رئیس جمهور به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره واردات غیرقانونی خودرو بود و پس از دستور رئیس جمهور نیز کمیته ای مسئول رسیدگی به ثبت سفارش خودروها و فروش آنها در داخل شد که 15 روز برای بررسی و ارائه گزارش فرصت دارند.

کسرایی پور گفت: 81 درصد ارز واردات خودرو را نیز سامانه نیما تخصیص داده است.

وی با بیان اینکه درباره این واردات تاکنون هیچ تخلفی اتفاق نیفتاده است افزود: اگر خودرو تا مهلت قانونی وارد نشود یا خارج از مقررات و بیشتر از قیمت تمام شده با ارز دولتی فروخته شود تخلف است.

علی آبادی گفت: فهرست افراد ثبت سفارش کننده 34 هزار خودرو و وارد کنندگان 6 هزار و 481 خودرو را به رئیس کمیسیون اصل 90 ارائه کرده ایم.

علی معقولی مدیرکل مرکز واردات خودرو نیز در این برنامه گفت: درباره 6 هزار و 481 خودرو که نامتعارف ثبت سفارش شد به گمرک ابلاغ کردیم که این خودروها متوقف شوند و مرجوع نیز نشوند.

ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو

کسرایی پور گفت: زمان واردات خودرو 6 ماه در نظر گرفته شده است.

 

خبر فارکس خبرگزاري فارس خبرهاي فارکس خريد اکسپرت فارکس خودآموز فارکس دانلود استراتژي معاملاتي

 

وی افزود: بانک ها سرنوشت ارزهای تأمین شده برای واردات کالاها را پیگیری می کنند.

آنوش رهام دبیر شورای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این برنامه گفت: درباره ثبت غیرقانونی سفارش 34 هزار خودرو ابتدا گزارش ها به حراست و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه شد و وزیر نیز به حراست دستور داد که مسئله را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه ثبت سفارش به معنای واردات نیست افزود: از 6 هزار و 481 ثبت سفارش حدود هزار و 900 خودرو وارد شد که 421 دستگاه در گمرکات موجود است.

ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو

سید علی حسینی عضو حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این برنامه افزود: متخلفان ثبت غیر قانونی سفارش ماشین ها در سامانه ثبت سفارش از افراد سازمان توسعه تجارت بودند.

او افزود: 160 آی.پی مربوط به خلاف کاران بود که آنها را در درسترس وزارت اطلاعات دادیم و این وزارتخانه نیز با کارهای سایبری در حال شناسایی متخلفان است.

ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو

وی درباره ترخیص برخی ماشین ها با تعهد ثبتی افزود: این موارد جزئی است زیرا در گمرکات تا ثبت سفارش دیده نشود اقدامی برای ترخیص خودروها انجام نمی شود اما ممکن است از هزار و 900 ماشین ترخیص شده یکی دو مورد با تعهد ثبتی انجام شده باشد.