بروکر آلپاری – خبر تازه وزیر اقتصاد ; شناسایی ۲۵۰۰ فراری مالیاتی و ۳۰۰۰ کمپانی صوری

وزیر اقتصاد از شناسایی بیشتراز ۲۵۰۰ فراری مالیاتی و ۳۰۰۰ کمپانی صوری و همینطور صادر شدن کاغذ مالیاتی خیر هزار میلیارد تومانی برای بانک‌ها خبر بخشید .
به گزارش کانال خبرها اقتصادی و بودجه , مسعود کرباسیان با تاکید بر این‌که وزارت اقتصاد ضمن اعلام جرم در مقابل دارندگان کارت بازرگانی اجاره ای , مالیات آن‌ها‌را به همراه جریمه , تا ریال پایان از آن‌ها میگیرد , از شناسایی بیش تر از دو هزار و 500 فراری مالیاتی و سه هزار کمپانی صوری و همینطور از صادر شدن کاغذ مالیاتی خیر هزار میلیارد تومانی برای بانک ها خبر بخشید .

وزیر کارها اقتصادی و میزان دارایی اظهار داشت : برای بهبود وضعیت کسب و کار , ضمن ساخت شفافیت های مالی بایستی اشکال فشارها از دوش بخش سری مولد و کارآفرین برداشته شود .

او افزود : به همین علت , پایه رویه وزارت اقتصاد براین اساس تهیه و تنظیم شده که با شناسایی مودیان نو , پرهیز از فرارو گریز مالیاتی و ساخت بسترهای الکترونیک برای سهولت هر چه بیشتر فرآیندهای مالیاتی قسمتی از فشار از دوش ایجاد برداشته شود .

کرباسیان تاکید کرد : ما در وزرات اقتصاد و اداره مالیاتی غایت سخت‌گیری را نسبت به فراریان مالیاتی خوا هیم داشت .

وزیر کارها اقتصادی و میزان دارایی افزود : خوشبختانه اقدامات واجب برای اخذ صورتحساب‌های بانکی تعداد دو هزار و 579 مودی مشکوک به گریز مالیاتی در جهت رصد و بررسی تراکنش های سنگین وزن و مشکوک بانکی به انجام رسیده است .

دانلود استراتژي معاملاتي فارکس دانلود اکسپرت رايگان فارکس دانلود اکسپرت فارکس دانلود بروکر فارکس دانلود بروکر هات فارکس درباره بروکر هات فارکس

 

او افزود : همینطور پیگیری و رصد فعالیت‌های شرکت‌های صوری و کاغذی و پدیده فاکتورهای صوری و رسیدگی به مالیات بیشتراز 3000 کمپانی صوری نیز انجام یافته شده‌است .

کرباسیان در پی اظهار‌کرد : اتفاقات یک‌سری هفته اخیر در خصوص واردات ماشین و کالاهای دیگر با ارز 4200 تومانی تا حدودی به نواقصی در کارت‌های بازرگانی مربوط بود , بویژه آنکه بعضی سودجویان با مبادرت به اخذ کارت بازرگانی برای کسانی بی اطلاع و بیگانه با فعالیت‌‎های اقتصادی , از روش کارت بازرگانی آنان , واردات انجام می دهند و بعداز آن نیز گریزو فرار مالیاتی می کنند .

وزیر اقتصاد با تاکید بر این که وزارت اقتصاد با غایت اقتدار درمقابل این رفتارها ایستاده ‌است , افزود : به همین بهانه اقدامات حتمی برای ممانعت از گریزو فرار مالیاتی دارندگان کارت بازرگانی از روش شناسایی مودیان حقیقی و صاحبان کلیدی درآمد که از کارت بازرگانی اجاره ای به خواسته گریزو فرار مالیاتی به کارگیری می کردند , صورت گرفته شده‌است .

راهنماي ثبت نام فارکس ربات فارکس روانشناسي فارکس روبو فارکس ريبيت در فارکس ريبيت فارکس

 

او تصریح کرد , در اجرای تبصره 157 ضابطه مالیات های بی واسطه مقابل این متخلفین به مراجع قضایی اعلام جرم کرده ایم و تا ریال انتها مالیاتشان را اخذ خوا‌هیم کرد .

کرباسیان اظهار کرد : اذن نمی دهیم فشار مالیاتی روی دوش بخش محرمانه مولد , کارآفرینان بامسئولیت , کارکنان و کارگران باشد و عده‌ای دیگر در سایه بمانند و مالیات ندهند .

او افزود : حق تقدم ما مردمان و ایجاد است و کارآفرینان مطمئن باشند که حق آن‌ها را از فراریان مالیاتی می گیریم .
او بیان کرد : از همین منظر می‌توان به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هم اشاره نمود که تحت عنوان یک گواهی بالادستی , در بردارنده رهنمودهای مهمی راجع‌به راهبردهای میان‌مدت و بلندمدت نبرد با قاچاق و سالم‌سازی اقتصاد است . به عنوان مثال در بند ( 8 ) سیاست‌های مزبور , بر مدیر مصرف با تأکید بر اجرای سیاست‌های کلی تصحیح الگوی مصرف و رواج مصرف کالاهای داخلی همراه با برنامه‌ریزی برای ارتقا کیفیت و رقابت‌پذیری در ایجاد و در بند ( 19 ) بر شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و خودداری از اقدامات , ‌ فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های مبلغی , تجاری , ارزی و . . . تأکید شده‌است . از این بابت مقوله قاچاق و نزاع بدون شوخی با آن را می‌توان در زمره مهم‌ترین محورهای به وقوع پیوستن اقتصاد مقاومتی در مملکت قلمداد کرد .