خودکفایی در تولید بنزینبروکر آلپاری – خودکفایی در تولید بنزین

 

خودکفایی در تولید بنزین ــ ۱۱ / ( رشد افسارگسیخته مصرف بنزین ( پاشنه آشیل خودکفایی
برای ماندن در مسیر خودکفایی و لذت بردن از خودکفایی بنزین با کسب درآمد ارزی از آن در‌پی رئیس مصرف و صادرات افزون بر نیاز آن , بایستی نیز دولت و نیز مردمان برای مدیر مصرف بنزین پای کار بیایند .
هفتم تیرماه با حضور مدیریت جمهوری , وزیر نفت , فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ( ص ) و عده ای از مسئولان محلی , فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج عجم به طور رسمی بهره‌برداری شد .

فازی که در روزهای ابتدایی تیرماه به ثبت ساخت 12 میلیون لیتری بنزین رسیده بود و گنجایش روزمره ساخت بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج عجم و مملکت را به ترتیب به 24 میلیون لیتر و 92 میلیون لیتر رساند .

 

با وصال گنجایش ایجاد بنزین در مرزو بوم به مرز 92 میلیون لیتر , کشور ایران که از اولِ این سال با آغاز ساخت بنزین در فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج عجم به خودکفایی در تأمین نیاز روزمره بنزین خویش رسیده بود , جای پای خویش را در خودکفایی قفل و بست کرد .

به گفته علیرضا صادق‌آبادی مدیرعامل کمپانی ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی کشور ایران , گنجایش ایجاد بنزین مرزو بوم تا پایان فصل پاییز همین سال به 100 میلیون لیتر در طول روز میرسد , پس قاعدتا خیر فقط نباید نسبت به تأمین بنزین نگران باشیم , بلکه کشور‌ایران می‌تواند به زودی و در ماههای آینده , برای صادرات بنزین مبادرت نماید ; البته این همگی روایت نیست .
بررسی مراحل مصرف بنزین در میهن نشان می‌دهد که درین بخش ضعف های بخش اعظمی داریم . خودکفایی در تولید بنزین

همانطور که در جدول بالا معین است , رویش مصرف بنزین از 4 . 9 درصد تا 12 . 1 درصد را به طور ماهانه در سال پیشین شاهد بود

 

بروکر هاي فارسي بروکر هاي فارکس بروکر هاي فارکس در ايران بروکر هاي فارکس معتبر بروکر هاي معتبر بروکرهاي فارکس

 

یم و طبق اعلام وزارت نفت در پایان سال , میانگین مصرف بنزین در سال 96 رشدی 8 درصدی داشت .

فرآیند رویش مصرف بنزین در امسال هم ادامه یافته به گونه ای که در فروددین ماه ماه همین سال شاهد رویش 10 . 8 درصدی , در اردیبهشت شاهد رویش 8 . 2 درصدی و در خردادماه شاهد رویش 11 . 2 درصدی در مصرف بنزین هستیم .

مصرف بنزین به طور افسارگسیخته در درحال حاضر پرورش است و از میانگین 80 میلیون لیتری در هر روز در سال 96 به 85 میلیون لیتر در پایان خردادماه 97 رسیده است .

در‌صورتی‌که که مراحل پرورش مصرف بنزین به همین صورت ادامه یابد ; در پایان سال 97 , میزان مصرف , توشه دیگر به میزان ایجاد رسیده و در وسط سال 98 و یا این که اولِ سال 99 , توشه دیگر همچون پیشین از بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج عجم , مرحله ساخت و مصرف بنزین منفی شده و خودکفایی بنزین که در‌پی سالها کارایی متخصص ها کشورمان بدست آمده , زیر الشعاع قرار می‌گیرد .

بروکر آلپاری

همان پاشنه آشیل خودکفایی بنزین که با زحمت و مشقت مضاعف حاصل شده , پرورش افسارگسیخته مصرف بنزین است . خودکفایی در تولید بنزین

( خودکفایی بنزین بایستی در خودروسازی‌ها پیگیری شود ( این عبارتی بود که بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان طی روز بهره‌برداری قانونی فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج عجم بر گویش آورد . زنگنه معتقد است ( نمی‌توانیم سالی یک فاز برای ارتقاء مصرف بنزین در مرزوبوم در مدار در اختیار بگذاریم و بایستی بعد از این خودکفایی بنزین , این خودکفایی در کارخانه‌های خودروسازی پیگیری شود . (

این گفته وزیر نفت به مصرف بالای خودروهای تولید داخل اشاره دارد که یکی از مسائلی است که به رشد بی رویه مصرف بنزین در کشور دامن می زند. سالها ثابت ماندن قیمت بنزین و یارانه پنهان دولتی در این بخش که بیشتر به قشر مرفه جامعه تعلق می گیرد نیز به افزایش مصرف بنزین با رشد مصارف غیرضروری آن دامن زده است.

از اینرو، برای ماندن در مسیر خودکفایی و لذت بردن از خودکفایی بنزین با کسب درآمد ارزی از آن به دنبال مدیریت مصرف و صادرات افزون بر نیاز آن، باید هم دولت و هم مردم برای مدیریت مصرف بنزین پای کار بیایند.

دولت با اتخاذ راهکارهای مدیریتی و قیمت گذاری مناسب از یک سو و توجه به اصلاح ساختارهای تولید خودرو در کشور از سوی دیگر و مردم با توجه به ضرورت استفاده درست از بنزین و خودداری از ترددهای بی مورد و تک سرنشینی در سطح شهر، روند مصرف بنزین را سامان دهند تا خودکفایی کسب شده در تأمین بنزین، پابرجا بماند.