رونق آرامبخش با وضع و اوضاع مالیات متوقف می‎شود
بروکر آلپاری – رونق آرامبخش با وضع و اوضاع مالیات متوقف می‎شود

فارکس

رونق آرامبخش با وضع و اوضاع مالیات متوقف می‎شود متخصص اقتصادی بابیان این که با اوضاع و احوال مالیات بر عایدی سرمایه رونق آرامبخش متوقف می گردد , اظهار کرد : مالیات بر آرامبخش تحت عنوان سرمایه , وقتی مفهوم و معنا دارااست که شرکت‌های بزرگ ساخت و ساز تسکین دهنده بتوانند آرامبخش را به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای به مردمان اجاره بدهند .
هادی حق‌شناس در رابطه مالیات بر عایدی سرمایه در بخش تسکین دهنده خاطرنشان کرد : مالیات بر آرامبخش تحت عنوان سرمایه , وقتی مضمون‌ و معنا دارااست که شرکت‌های بزرگ ساخت و ساز آرامبخش بتوانند تسکین دهنده را به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای به مردمان اجاره بدهند .

او تصریح کرد : در جمهوری اسلامی ایران عمدتا تسکین دهنده به‌عنوان واحد مصرفی خرید و فروش می گردد , ولی این به آن معنا نسیت که اشخاص آرامبخش را با هدف سرمایه‌ای خریداری نمیکنند که بعدا سود ببرند .

بروکر آلپاری

او ادامه اعطا کرد : فلسفه دریافت مالیات در جهان به دو برهان است ; یکی این که مالیات دریافت می کنند تا دولت‌ها هزینه‌های خودشان را پوشش دهند به عبارت دیگر مالیات ابزار کسب درآمد برای دولت‌هاست . دوم آن‌که مالیات را برای تهیه بازار حال و روز میکنند , برای این که کالایی وارد و کالایی صادر شود .

متخصص اقتصاد خاطرنشان کرد : ‌ برای مثال همین کاری که ایالات متحده برای فولاد و آهن انجام داده و تعرفه واردات ارتقا داده تا بازار را تهیه و تنظیم نماید .

حق‌شناس بیان کرد: مسکن با ابزار مالیات قابل تنظیم نیست چراکه ما همواره کمبود عرضه مسکن را در کشور داریم. همچنان که وقتی سن واحد مسکونی به 20 سال می‌رسد می‌گویند کلنگی است. یا این‌که مسکن با عمر بالای 80 سال در ایران نداریم.

وی با بیان اینکه عرضه مسکن در کشور با تاخیر تقاضا را پاسخ می‌دهد، اظهار کرد: حتما باید تقاضا مضاعف شود تا عرضه تحریک شود، به دلیل این‌که سیاست‌های پولی،‌مالی و مالیاتی مناسبی نداریم. با این تفاسیر امروز وضع مالیات بر عایدی مسکن یک نوع توقف برای رونق مسکن یا رکود مضاعف برای این بخش است.

وی یادآور شد: مسکن در سال 92 جهش قیمتی داشت و در سال‌های 93، 94، 95 و نیمه اول سال 96 مسکن در رکود بود. اگر امروز مسکن به قیمت چهار سال پیش در حال معامله است، حتی با افزایش 40 درصدی بخشی از تورم جبران شده است. از این رو،‌ چنین مالیات‌هایی برای شرایط کنونی بازار مسکن مناسب نیست.

//// ثروت فارکس ثروتمندان فارکس جايزه فارکس جبل عاملي فارکس جرايم فارکس جرم فارکس در ايران

یک سوم ارز مدنی واردات گوشی را ۱ نفر گرفت
مدیر کارگروه ارتباطات و صنعت های ارتباطی مجلس اعلام‌کرد : از ۴۰ شرکتی که وزیر ارتباطات تحت عنوان موسسه ها وارد کننده تلفن موبایل معرفی کرد , دو کمپانی اولیه یک سوم کل ارز دریافتی برای واردات این تلفن همراه ها را اخذ نموده است که هر دو کمپانی وابسته به یک نفر است .
رمضانعلی سبحانی فر افزود : پنج کمپانی نخستین این فهرست 50 درصد و 10 کمپانی اولیه آن 80 درصد ارز اختصاص یافته برای واردات تلفن گوشی را اخذ کرده اند .

او اذعان کرد : می بایست معلوم شود که آیا این مجموعه موسسات مجاز به واردات تلفن همراه های گوشی بوده اند و آیا در‌این فی مابین از رانت مصرف شده شده‌است یا این که خیر؟

مدیر کارگروه ارتباطات و صنعت های ارتباطی مجلس افزود : درخواست برای واردات تلفن گوشی 500 میلیون یورو بوده که از این پول 220 میلیون یورو اختصاص یافته است , درین در میان وزارت ارتباطات می گوید از مجموع مبلغ اختصاص یافته 75 میلیون یورو پرداخت شده در حالی که بانک مرکزی از پرداخت 123 میلیون یورو خبر میدهد .

سبحانی فر اظهار کرد : با استعمال از این پول 600 هزار دستگاه تلفن موبایل وارد سرزمین شده در حالی که فقط 300 هزار دستگاه از این تعداد در سامانه رجیستری ثبت شده و تکلیف مابقی معین نیست و تا کنون به بازار عرضه نشده است .