بروکر آلپاری – ظهور گونه های تازه قاچاق با التهابات ارزی اخیر

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به پدیده قاچاق نهفته در اقتصاد مملکت اعلام‌کرد : علاوه بر قاچاق صریح , اقتصاد سرزمین شاهد پیدایش مواقعی است که از آنان تحت عنوان قاچاق نهفته یاد میگردد , درین رابطه می‌توان به پدیده کم‌نمایی صادرات و یا این که بیش نمایی واردات اشاره نمود .
به گزارش ارتباط ها همگانی بانک مرکزی , البته الله سیف که در نشست «تخصصی بررسی راهکارهای نبرد با اخلال و قاچاق ارز» حرف می‌گفت , ضمن تهنیت به دنیاآمدن با به روزی امام رضا ( ع ) در رابطه اقدامات دولت و بانک مرکزی در قضیه مدیر بازار ارز تیتر کرد : با اعتنا به اثر معنی‌دار تحولات نرخ ارز در شکل‌دهی به انتظارات تورمی و هزینه ساخت , در حین یکسری سال پیشین بانک مرکزی از روش تقویت انضباط مبلغی ,

پاسخگویی مطلوب به تقاضاهای حقیقی ارز , تقویت عرضه ارز داخلی از روش ساماندهی ارز صادرکنندگان غیرنفتی مثل شرکت‌های پتروشیمی به بازار ارز , تسهیل مبادلات ارزی و کاهش هزینه‌های مترتب بر آن از روش بررسی در ضوابط ذی‌ربط و همینطور تعدیل مطلوب نرخ ارز در چارچوب اقتضائات اقتصاد کلان را در جهت تولید وقار ثبات گوشه ای به بازار ارز در بالا اولویت‌های خویش قرار بخشید .

سیف تصریح کرد : تیم این موردها در کنار توفیقات حاصله در حوزه دیپلماسی فرنگی و ساخت انتظارات مثبت نسبت به تحولات آینده , زمینه‌ساز بهبود مرحله تجاری مرز و بوم و هم برقراری ثبات بازار ارز در حین یک‌سری سال پیشین بوده است .

اکسپرت حرفه اي فارکس اکسپرت در فارکس اکسپرت رانگ کوتا اکسپرت رايگان فارکس اکسپرت سود ده فارکس اکسپرت سودده فارکس اکسپرت فارکس

 

رییس شورای پول و اعتبار پیرو به ابلاغ عوارض نوسانات بازار ارز مرز و بوم در فصل‌پاییز سال پیشین پرداخت و اظهار‌کرد : از مهر ماه سال 1396 , ارتقا فشارهای فرنگی بر اقتصاد کشور‌ایران در‌پی جلوگیری مدیریت جمهور ایالات متحده از تایید پایبندی کشور‌ایران به مفاد برجام و بقیه اقدامات ضد اهل ایران دولت ایالات متحده و تشکیل کابینه با کسانی که از شدیدترین موضع‌ها ضد اهل ایران برخوردارند , به تشدید نااطمینانی‌ها و تقویت انتظارات منفی نسبت به منابع و عایدات ارزی آینده مرز و بوم انجامید و به تبع آن تقاضاهای سفته‌بازی و پوششی ارز در باطن مرزوبوم با ارتقاء قابل توجهی مواجه شد .

سیف افزود : در چنین قوانینی سیاست مداخله‌ای بانک مرکزی بایستی با محافظت و صیانت از ذخایر ارزی مرز و بوم و در سود ارتقاء مقاومت اقتصاد نسبت به شوک‌های بیرونی تهیه میشد . از این رو , ستاد اقتصادی دولت در آخرها بهمن ماه سال 1396 نسبت به ارایه و اجرای یک بسته تصمیماتی کوتاه‌مدت ( مشتمل بر تکثیر سندها مدرک سپرده ریالی با نرخ 20 درصد , نشر مدرک سپرده‌ ریالی بر پایه ی ارز و اجرای طرح پیش فروش سکه طلا جواهرات ) مبادرت کرد تا از یک سو التهابات بازارهای ارز و طلا جواهرات را در دست گرفتن و از سمت دیگر سیالیت سپرده‌های بانکی را کم کند و از حجم نقدینگی بکاهد . در حین دو هفته اجرای این سیاست , نقدینگی قابل توجهی جمع‌آوری و تا حد متعددی موجب برگشت ادب به بازار ارز در روزهای آخری سال 1396 شد .

اکسپرت فارکس چيست؟ اکسپرت مارتينگل اکسپرت مووينگ اوريج اکسپرت نويسي اکسپرت نويسي در فارکس اکسپرت نويسي فارکس اکسپرت هاي فارکس

 

رییس کل بانک مرکزی ادامه اعطا کرد : به طور همزمان با برقراری ثبات نسبی در بازار ارز , اعلام سیاست‌ها و اقدامات نو خصمانه از سمت دولت ایالات متحده با انگیزه انقطاع بدون نقص درآمدهای ارزی مملکت و ملازمت بعضا از شرکت‌های بین‌المللی با برنامه‌های اعلام شده , سبب ساز تکوین التهاباتی در بازار ارز شد .

سیف خاطر نشان کرد : بر این اصول , دولت از بیست و دوم فروددین ماه ماه امسال به خواسته هدایت و رئیس بازار ارز , ترتیبات تازه ارزی را بیان کرد که مهم‌ترین ویژگی‌های آن کامل شدن و فعال سازی نظام یکدست معاملات ارزی ( سامانه نیما ) و همینطور تدوین کردن ضوابط و لازمات مرتبط با چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به چرخه اقتصادی مرز و بوم بود . عدم اجرای این شرکت تصمیماتی , با اعلام خروج قطعی ایالات متحده از برجام , می‌توانست پایداری بخش فرنگی اقتصاد را با مشکلات بیشتری مواجه سازد .

رییس کل بانک مرکزی به‌دنبال به تشریح سیاست دولت در تخصیص ارز به گروهای کالایی متفاوت پرداخت و ذکر کرد : در چنین قوانینی , دولت به خواسته مدیر با صرفه و تخصیص کاراتر منابع ارزی و با انگیزه مهار اختلالات بازار نسبت به حق تقدم ‌بندی کالاها مبادرت نموده است . بر این اصول , حق تقدم نخستین به کالاهای دارای اهمیت و اضطراری اختصاص یافته است که ارز آن به وسیله بانک مرکزی از محل درآمدهای ناشی از فروش نفت ناپخته و میعانات گازی تامین خواهد شد . حق تقدم دوم دربرگیرنده کالاهای واسطه‌ای و خودرو آلات است که تامین ارز این مجموعه از محل صادرات پتروشیمی , فولاد و مواد معدنی