ماجرا نو مدیریت اداره نظام مهندسی از تهدید وزارت راه

بروکر آلپاری – ماجرا نو مدیریت اداره نظام مهندسی از تهدید وزارت راه

فارکس

 

ماجرا نو مدیریت اداره نظام مهندسی از تهدید وزارت راه رئیس اداره نظام مهندسی ساختمان با اعلام اینکه هزینه برگزاری بیست‌و یکمین اجلاس هیئت همگانی کمتر از یک میلیارد تومان بوده و به طور خانوادگی هم برگزار نمی شود , اظهار‌کرد : وزارت رویکرد طی نامه‌ای عبد و بنده را تهدید کرد .
فرج‌الله رجبی در نشست خبری بیست و یکمین اجلاس هیئت همگانی اداره نظام مهندسی ساختمان با اشاره به اینکه مساله اکثری پیرامون ساخت و ساز مرزوبوم موجود است که نظام مهندسی می بایست درباره با آنان تصمیم‌گیری نماید , اذعان کرد : ‌ در بیشتراز 200 شهر کنسولگری داریم که مبتنی بر قانون ها مو جود وظیفه‌های خویش را انجام میدهند .

 

او بابیان اینکه حدود 22 ماه پیش تنی چند از نمایندگان برنامه ای را برای تصحیح ضابطه نظام مهندسی را به کمیسیون عمران ارجاع دادن , افزود : جلسات زیادی در کمیته ذی‌ربط با حضور وزارت رویه , مرزوبوم , انبوه‌سازان , دستگاه‌های مربوطه و . . . برگزار شد که در غایت آبان‌ماه سال قبلی جمع‌بندی پایانی به کمیسیون عمران مجلس ارائه شد که اما آنرا نپذیرفتند .

 

او ادامه اعطا کرد : این کمیسیون با اعلام این که تغییرات جزئی است آنرا نپذیرفت و به مخلوق ماموریت داده شد تا کار تطبیقی درین ارتباط را انجام دهم .

او با تذکر ضابطه نظام مهندسی ناظر بر ساخت و ساز بخش سری است , ‌افزود : در صورتی‌که حال حاضر یک درمانگاه را وزارت رویه بخواهد بسازد می بایست تابع برنامه اداره برنامه و میزان دارایی و نظام فنی و اجرایی باشد .

بروکر آلپاری

عضو کمیسیون عمران مجلس اذعان کرد : در غایت سبب ساز به یک سفارش به کمیسیون عمران مجلس ارائه شد و آن‌ها پذیرفتند که سفارش دوم خوب تر است . بر این پایه نظام مهندسی ساختمان جزیی از نظام فنی و اجرایی مرزو بوم شود .

 

رجبی در رابطه اختلاف با وزارت خط مش و شهرسازی اظهار‌کرد : اکثری از سازندگان آرامبخش بهره‌برداران آخرین نبوده و بیزینس من‌هایی میباشند که ساخت و ساز را انجام داده و آنرا واگذار میکنند . در ارائه سرویس ها نظام مهندسی بایستی منافع بهره‌بردار پایانی در حیث گرفته شود .

او گفت : اختلاف ما با وزارت روش و شهرسازی هنوز به سود آخری نرسیده است , ابهام جان دار در گزینش ناظر ناشی از ابهامات ضابطه است که می توانیم با تصحیح ضابطه این اختلافات را برطرف کنیم .

 

او تصریح کرد : آیا هر سازنده‌ای الزام بهره‌بردار است که ما بدین معتقد نیستیم , مباحثی در‌این ارتباط بیان شده و با وزارت منش و شهرسازی در درحال حاضر حل کردن این مورد هستیم .

مدیر شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان سرزمین در جواب به‌این پرسش تسنیم که شما در گرد هم آیی با وزیر راه و روش و شهرسازی گفتید که تهدید شده‌اید و در منزلت نماینده مجلس کلام می گویید , چه کسی شما‌را تهدید کرد , بیان کرد : در فرآیندی که مشاجره بالا گرفته بود , نامه‌ای – از وزارت روش و شهرسازی – وصول شد که عبد ملزم به اجرای – امر وزیر راه و روش و شهرسازی – هستم , بایستی آنرا انجام دهید وگرنه فلان ماده رسمی برای شما اجرا می گردد .
خرابی نظام مهندسی از کجا استارت شد؟ چه‌کسی مدیر نظام مهندسی ساختمان را تهدید کرد؟

فارکس در آلمان فارکس در ارمنستان فارکس در امريکا فارکس در ايران فارکس در ايران جرم است فارکس در ايران غيرقانوني اعلام شد

رجبی همینطور جواب سئوال تسنیم در این سمت که روال اجرای کار مهندسی در شیراز به روال پیشین انجام می گردد یا این که خیر , خاطرنشان کرد : طبق راه و روش گذشته ارجاع کار انجام میگردد .

 

وی با تاکید بر این‌که کنفرانس به هیچ عنوان خانوادگی برگزار نمی‌شود، افزود: در قانون آمده 2 تا 4 روز می‌توانیم اجلاس را برگزار کنیم که کلا در دو  روز (20 و 21 تیرماه) برگزار می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: بودجه نظام مهندسی امروز نهایی می‌شود و امسال اجازه داده‌ایم که با شفافیت به موضوع مذکور برسیم. نظام مهندسی را حتما به یک سازمان مردم نهاد شیشه‌ای تبدیل می‌کنیم.

رئیس سازمان مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر شفاف‌سازی نظام مهندسی، اظهار کرد: درآمدهای شواری مرکزی در سال 96 کاهش پیدا کرده که دلیل آن هم این بوده که صرفا وابسته به توان سازمان‌ها هستیم. 13 میلیارد بودجه داشته‌ایم که 9 میلیارد آن هزینه شده است.

رجبی گفت: سازمان‌ها نتوانستند در سال 96 به تعهدات خود در خصوص شواری مرکزی نظام مهندسی ساختمان عمل کنند.

به گزارش تسنیم، بیست و یکمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان 20 و 21 تیرماه امسال در هتل اسپیناس پلاس تهران برگزار می‌شود.

فارکس در ترکيه فارکس در کانادا فارکس در گرجستان فارکس دمو فارکس رشت فارکس رضا گلشاهيان

او بابیان این‌که در حوزه آرامبخش برنامه‌ریزی نداشته باشیم , قابلیت و امکان ندارد آمار اشتغالزایی متبوع دولت محقق شود , ذکر کرد : برای عبور از این گذرگاه نیازمند ارائه و پیگیری و انجام برنامه‌های معین در حوزه ساخت و ساز آرامبخش هستیم که مسلما می تواند خلل بیکاری را کسر کرده و کارخانه‌های تولیدی را به تحرک وا داراست .

 

او تاکید کرد : بسیازی از ساختمان‌های ما اختلال ایجاد ندارند بلکه این است که تا سقف انبارها ساخت کرده‌اند البته خریداری نیست .

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه بخشید : دولت می بایست از میزان دارایی وزارتخانه‌ها و بانک مرکزی بکاهد تا بتواند در بخش تسکین دهنده مداخله نماید . بایستی ببینیم چه مدل مسکنی میخواهیم و رابطه فی مابین تولیدکننده و مصرف‌کننده را چه‌گونه تولید کنیم .

مدیریت شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان همینطور در جواب به پرسشی در مورد هزینه‌ یک میلیون و 400 هزار تومانی برای هر نفر در اجلاس بیست و یکم , بیان کرد : برای بیست و یکمین اجلاس هیئت همگانی اداره نظام مهندسی ساختمان نسبت به سال قبل 40 درصد کاهش بها داشته‌ایم و هزینه کل کنفرانس حدود 800 میلیون تومان بوده است .