مطالبه ضمانت‌های "من‎درآوردی" برخی شعب بانک مسکن

بروکر آلپاری – مطالبه ضمانت‌های “من‎درآوردی” برخی شعب بانک مسکن

فارکس

با وجود ضمانت مدیرعامل بانک مسکن برای تسهیل 2 هفته‌ای تسهیل پرداخت وام در دیماه سال قبل، اما با گذشت 6 ماه مطالبه ضمانت‌های من‌درآوری برخی شعب این بانک همچنان ادامه دار است.
مطالبه ضمانت‌های “من‎درآوردی” برخی شعب بانک مسکن

با وجود وعده‌های پست سر هم، اما برخی شعب بانک مسکن به متقاضیان دریافت وام میگویند شرط پرداخت وام ضمانت میباشد. به لیست شروط پرداخت وام مسکن باید علاوه بر چک یا سفته بیمه بودن افراد نیز اضافه کرد. تمام این سنگ‌اندازی‌ها در حالی صورت می گیرد که ملک وام‌گیرنده به رهن بانک در می‌آید و اساسا نیازی به ایرداهای بنی‌اسرائیلی برخی مدیران شعب بانک مسکن نیست.

وی با تاکید بر این‌که در حال حاضر ارائه ضمانت برای وام مسکن، جزو ضوابط بانک مسکن نیست، افزود: اما در مواردی که تسهیلات بدون سپرده پرداخت می‌شود و اطمینان کافی از توانایی بازپرداخت اقساط یا مدارک و مستندات مورد نیاز را متقاضی نتواند فراهم کند، از این افراد درخواست می‌شود برای دریافت وام ضامن بیاورند.

وی تصریح کرد: در خصوص حساب‌های تعهدی بانک از جمله صندوق یکم، انواع صندوق‌ها، حساب جوانان و… چنین تکلیفی وجود ندارد، معهذا باز کماکان این قضیه در دستور کار بانک مسکن قرار گرفته است.

بروکر آلپاری

 

وی تصریح کرد: برخی از متقاضیان دریافت تسهیلات، نمی‌توانند شعب را توجیه کنند که توانایی بازپرداخت اقساط را دارند. بنابراین به دلیل این نگرانی واحدهای اعتباری که تصمیم‌گیر هستند ممکن است چیز اضافه‌ای را از متقاضیان وام بخواهند.

وی افزود:‌ کارگروهی برای این کار تعیین شده‌اند که بحث ضمانت‌های وام مسکن مجددا مورد بازنگری قرار گیرد و بتوانیم تسهیلی را در این زمینه به وجود بیاوریم تا بر اساس ضوابط ابلاغی بانک مسکن وام به متقاضیان پرداخت شود.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با تاکید بر این‌که برخی شعب نباید از خود برداشت‌های خاصی را داشته باشند و در مغایرت با ضوابط ابلاغ شده بخواهند یک سری اقدامات را انجام دهند، افزود: این مسئله طی دو هفته آینده نهایی و به شعب بانک اعلام می‌شود تا بر اساس ضوابط اقدام کرده و مسائل و مشکلات پدید آمده برای مردم برطرف شود.

 

هج فارکس هدج فارکس هک فارکس هود فارکس حساب معاملاتي پم حساب معاملاتي

به گزارش تسنیم، با توجه به وعده رحیمی‌انارکی باید نیمه دیماه 96 مشکلات مردم در خصوص دریافت وام از بانک مسکن برطرف می‌شد، اما این‌گونه نشد. اواسط اردیبهشت ماه امسال نیز با توجه به اعلام نارضایتی متقاضیان، وی به‌عنوان مدیرعامل جدید بانک مسکن گفت: « گفته‌ایم که شعب هیچ چیز اضافه‌ای را از متقاضیان وام به عنوان وثیقه دریافت نکنند، چون ملک در رهن بانک قرار می‌گیرد.»

اوایل دیماه سال قبل ابوالقاسم رحیمی‌انارکی به عنوان عضو هیئت مدیره بانک مسکن با توجه به برداشت‌های خاص برخی شعب این بانک در موضوع پرداخت تسهیلات، اظهار کرده بود: کارگروهی برای بازنگری ضوابط پرداخت وام تعیین شده است و تا دو هفته آینده مشکلات مربوط به ضمانت برطرف خواهد شد.

 

او در پاسخ به این پرسش که آیا این کار قانونی است یا نه، ادامه داد: این کار جزو ضوابط ما نمیباشد و تاکید کرده‌ایم که چیز اضافه‌ای-ضمانت-گرفته نشود.