بروکر آلپاری – معلمان در رابطه حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

فارکس
معلمان در رابطه حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟ معلمان می گویند نسبت به احکام تازه , عدم ارتقاء ۲۰ درصدی دستمزد و حدف بند مشقت کار و حق عائله‌مندی بانوان مجرد معترضند و این مورد ها در قوانینی حذف شده‌اند که پیشتر برای ترمیم حقوق و دستمزد فرهنگیان به فیش حقوقی آن‌ها طولانی تر شده بود .
معیشت همواره یکی‌از مهم‌ترین دغدغه‌های فرهنگیان است , آن‌ها براین باورند میزان دریافتیشان با رنج کار معلمی متناسب نیست این در حالی است که مسئولان همواره از اهمیت آموزش‌وپرورش حرف میگویند ولی احوال فعلی مدرسه های مدنی و شرایط منزلتی و معیشتی معلمان گویای حالت دیگری است .

در ماه‌های اخیر هم فرهنگیان به حذف بعضی بندها از فیش حقوقی خویش گلایه مند می‌باشند به گونه‌ای که حق عائله‌مندی دختران مجرد , حق مشقت کار معلمان و مدیران از فیش حقوقی آن‌ها حذف شده‌است .  
حذف حق عائله‌مندی از فیش حقوقی دختران مجرد ماهانه رقمی متساوی 150 هزار تومان از حقوق و دستمزد آن ها کاسته است که‌این مبلغ با اعتنا به تراز دستمزد فرهنگیان رقم قابل توجهی است همینطور حذف مشقت کار معلمان و مدیران در احکام تازه اعتراض بخش اعظمی از آنها‌را به همراه داشته است .

اما مسئولان فراگیری و رشد معتقدند موردها حذف شده طبق فرمان دیوان محاسبات بوده و آن ها ملزم به اجرای آن می باشند البته بایستی دقت داشت همین مورد ها که درحال حاضر در حالا حذف شدن است میتواند به ترمیم دستمزد فرهنگیان و جبران اندکی از مسافت حقوقی آن‌ها با بقیه دستگاه ها سبب شود .

فارکس جرم است فارکس جم فارکس جهاني فارکس چارت فارکس چگونه است فارکس چگونه کار ميکند

در همین ارتباط تنی چند از معلمان می گویند : وعده ارتقا 20 درصدی دستمزد محقق نشد , پس از ماه‌ها تاخیر در صادر شدن احکام نو , این احکام با ارتقاء 10 درصدی دستمزد صادر شد و با یکسری کاهش در بندهای گوناگون همراه بود , با وجود احوال اقتصادی فعلی 10 درصد ارتقاء حقوق و دستمزد چه نیازی را جواب می‌دهد؟ علاوه براین چندین روز قبل شاهد کسر حق عائله‌مندی دختران مجرد بودیم . در مجموع 4 ماه توقع معلمان نتیجه‌ای جز یاس از شغلشان نداشت . چرا دغدغه‌‌های معلمان تحت عنوان تربیت کننده نسل فردا شنیده نمیشود و فراگیری و رشد انقدر مورد بی‌مهری دولت قرار گرفته است؟

* افزایش حقوق فقط برای فرهنگیان ممکن نیست

قاسم احمدی لاشکی نیز در هفته‌های اخیر در صحن علنی مجلس با اشاره به اینکه بعد از افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم در حقوق کارمندان سازمان امور مالیاتی و 35 درصدی کارمندان وزارت کشور، افزایش 50 درصدی حقوق کارمندان وزارت جهاد کشاورزی را شنیدیم که در هیئت دولت تصویب شده است، گفت: پس معلمان و فرهنگیان فقط اضافی هستند؟ به این قشر که می‌رسیم می‌گوییم افزایش حقوق ممکن نیست و متناسب با تورم 10 درصد افزایش حقوق خواهیم داشت. چه کسی باید به این موضوع پاسخگو باشد؟

* بررسی اعتراضات فرهنگیان به احکام جدید 

فاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس درباره اعتراض فرهنگیان به مسائل مسائل معیشتی می‌گوید:‌ فرهنگیان در احکام جدید خود حذفیاتی داشتند و هم اکنون نگران این حذفیات هستند. البته این مسائل باید در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی تا مشخص شود این حجم از اعتراضات معلمان به چه مواردی است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا افزایش 20 درصدی حقوق معلمان انجام نشد، عنوان می‌کند: مجلس در این باره کف و سقف حقوق را تعیین کرده بود که شامل عده خاصی از حقوق بگیران می‌شود و افزایش 20 درصدی که معلمان پیگیر آن هستند درباره حداقلی از حقوق‌ها بود که با این افزایش فاصله آنها با سایر حقوقها جبران شود و افزایش پلکانی حقوق برای کارمندان دولت و معلمان اتفاق افتاده است.

سعیدی می‌گوید:‌ اعتراضات معلمان به ما رسیده است و باید بررسی کنیم که اعتراضات آنها دربحث افزایش حقوق به چه مواردی است و اینکه آیا افزایش حقوق فرهنگیان مطابق با قانون مصوب مجلس بوده یا در حق معلمان اجحاف شده است و اگر مطابق با قانون مصوب مجلس نباشد باید آن را اصلاح کرد.

* احکام نو نشان می دهد معیشت معلمان در حق تقدم دولت نیست

مدرس یکی هنرستان‌ها هم درین ارتباط معتقد است : زمانی آقای لاشکی نماینده مجلس در صحن علنی در تذکری به دولت ارتقا 35 تا 50 درصدی حقوق و دستمزد پرسنل برخی از دستگاه‌ها را به طور رسمی اعلام می‌نماید و نسبت به ارتقا ناچیز6 تا 10 درصدی حقوق و دستمزد فرهنگیان شاکی میشود , پس واکنش‌های معلمان در فضای مجازی , مخصوصا تشکیل کمپین اعتراض به حکم و فیش حقوقی بی استدلال نیست .

فارکس چنگال فارکس چه روزهايي تعطيل است فارکس چيست فارکس چيست ويکي فارکس چيست ويکي پديا فارکس حرام

معلمان به تبعیض در پرداخت‌ها معترضند , ادله این اختلاف معنادار در دریافتی معلمان نسبت به پرسنل دیگر چیست؟ از سوی دیگر حذف حق عائله مندی زنان مجرد , فوق العاده ویژه و رنج کار هم اثرات دیوانه مضاعف بدی در جامعه فرهنگیان نهاده است . آیا این حق معلمی است که 30سال از این ده به آن قریه برای یاد دادن و تربیت فرزندان این مرزوبوم با زحمات بسیار طی مسیر کرده؟ ( تبعیض ( کلیدواژه اعتراض معلمان است یک کدام از آنان می‌گفت که ( دستمزد اینجانب یک ششم حقوق و دستمزد کارکنان بقیه اداره ها است و این تبعیض مورد تایید وزیر و نمایندگان هم میباشد ( . احکام تازه نشان می دهد معیشت معلمان در حق تقدم دولت نیست و سال جاری نیز به روال سال‌های قبل سفره فرهنگیان خالی‌تر از مدام است .

* بندهایی که برای ترمیم دستمزد بیشتر شده‌اند حذف میشوند

فارکس حرفه اي فارکس حرفه اي اپارات فارکس حرفه اي روزبه افشاري فارکس حرفه ايي فارکس حلال فارکس حلال است

مشاور یک کدام از مدرسه های میگوید : احکام نو فرهنگیان با تاخیر یک سری ماهه زده شد و بند مشقت کار هم از آن حذف شده‌است و مسئولان آموزش‌وپرورش میگویند فرمان دیوان محاسبات است از سمت دیگر ارتقاء دستمزد فرهنگیان 10 تا 12 درصد بوده است البته بعضا مورد ها از فیش حقوقی‌ آنان حذف شده و این مساله برای فرهنگیان تمسخرآمیز است . حذف مواقعی همچون مشقت کار یا این که حق عائله‌مندی در زمان طولانی بر روی بازنشستگی معلمان تاثیر منفی میگذارد و دستمزد آنان در روزها بازنشستگی فارغ از محاسبه این مساله درنظر گرفته می‌گردد .

از سمت دیگر حذف حق عائله مندی دختران مجرد را شاهد بودیم در حالیکه این موردها بسته تشویقی بود تا اختلاف حقوق و دستمزد معلمان با بقیه دستگاه‌ها را جبران نماید ولی هم‌اکنون آموزش‌وپرورش می گوید حذف این موردها دست ما نیست و از سمت دیوان محاسبات بیان شده‌است ولی این مورد برای معلمان قابل قبول نیست و این سوال مطرح است که چرا نتوانسته‌‌اند موردها تشویقی معلمان در رابطه حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟