بروکر فارکس – سعی معکوس بازار ثانویه ارز/ انتفاع صادرکنندگان و ادامه بی ثباتی بازار

 

بررسی‌ها نشان میدهد با آغاز به کار بازار ثانویه التهابات بازار ارز ارتقا یافته و هم‌اکنون نرخ دلار بازار قاچاق در شبکه ۸۲۰۰ تومان قرار گرفته , این قضیه صرفا منافع بعضا صادرکنندگان را تأمین نموده است .
در روزهای اخیر اگر چه بازار ثانویه ارزی با تبلیغات مضاعف از طرف بعضا صادرکنندگان آغاز به کار نموده است ولی بررسیهای می دانی نشان میدهد این بازار نتوانسته در ثبت نرخ ارز و کاهش آن در بازار فیزیکی مؤثر باشد .

بعضا از دوستداران شکل‌گیری این بازار معتقد بودند با تولید بازار ثانویه ارزی می‌توان از مساله حاشیه‌ای در باب ارز که سبب به تولید یک جو خل وچل درباره با ارزش نرخ ارز شده بود , پرهیز کرد و آن را از در بین موفقیت .

به‌طور کلی شواهد نشان می دهد در حال حاضر صادرکنندگانی که از ارائه ارز صادراتی در سامانه نیما معاف شده‌اند از بازار ثانویه استقبال کرده‌اند , این در حالی است که اکثری از واحدهای پتروشیمی برای ورود بدین بازار تلاشهایی را آغاز کرده‌اند . به هر صورت در هنگامی که عمق این بازار که عملاً تلاش واجب را در در اختیار گرفتن بها ارز نداشته ارتقاء یابد , ورود دلارهای صادراتی پتروشیمی‌ها و فولادیها با وجود بیان محدودیت 2ماهه , به سامانه نیما با وقفه بیشتری روبه‌رو می شود .

طبق گزارشی که چند روز قبل از سمت خبرگزاری تسنیم منتشر شد , مشخص و معلوم شده که صادرکنندگان پتروشیمی از 3 . 5 میلیارد دلار درآمد ارزی صرفا 1 . 5 میلیارد یورو را به سامانه نیما ارائه کرده‌اند , در‌این در میان یاد آوری طومار سه بدن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مدیریت جمهور در امر ارتقاء دامنه دربرگیری بازار ثانویه شایان توجه می باشد .

عمليات فارکس فارس نيوز فارس ويديو فارکس فارکس آلپاري فارکس آموزش

 

زمینه انتفاع صادرکنندگان از بازار ثانویه ارزی هنگامی دیدنی می شود که یکی‌از مدیران استانی وزارت صنعت هم به‌این قضیه اشاره می‌نماید , علیرضایی معتقد است : به‌طور کلی ارتقاء بها ارز تأثیر بسزایی بر صادرات دارااست البته علاقه‌مندیم که نرخ ارز به یک ارزش حقیقی رسد تا این که بتوانیم صادرات پایدارتری داشته باشیم .

هم اکنون می بایست درانتظار ماند و اثرات آینده بازار ثانویه را روءیت کرد آیا در غایت شاهد ارتقا بها قانونی کالاهای وارد شده مجموعه سوم خوا‌هیم بود و یا این که پتروشیمی‌ها و فولادیها به واریز ارز صادراتی به سامانه نیما رضایت خواهند بخشید .
ماجرای خودروهایی که دو ماهه پلاک شدند + فیلم
براساس بیانات وزیر صنعت بیشتراز ۱۶۰۰ اتومبیل با تخلف در ثبت توصیه دو ماهه پلاک گذاری و وارد بازار شده‌است .
محمد شریعتمداری روز جاری با حضور در برنامه تلویزیونی ( درحال حاضر خورشید ( با اشاره به این‌که وزارت صنعت 4 توشه تأکیدات حتمی را به وزارت داده ها برای تخلفات ثبت توصیه ذکر کرد , اظهارداشت : اما به طور به طور همزمان طومار نگاری ها برای آگهی از این تخلف به اداره تعزیرات حکومتی , اداره حمایت و چه بسا مراجع قضائی ارائه شد .

او در جواب به پرسش اجراکننده برنامه که تمامی این طومار نگاری ها 4 ماه گذشته از درخواست مدیر جمهور برای بررسی تخلف واردات ماشین انجام یافته است , افزود : آری . علاوه بر این طومار نگاری‌های اضطراری برای ممنوعیت شماره گذاری این خودروها انجام شد . ولی گمرک نیز به ما اعلام کرده که از مجموع 6481 خودروی که در ثبت پیشنهاد آن ها تخلف صورت گرفته حدود 4547 دستگاه از این خودروها خیر اظهار و خیر وارداتی گردیده اند . همینطور گفته اعلام کرده که 1934 ماشین وارد مرزوبوم شده که براساس اعلام واحدهای شماره گذاری 300 و خورده ای از این خودروها هنوز پلاک نشده است .