بروکر فارکس – «گتوند ; فاجعه یا این که افتخار ملی» ــ ۴

چرا مدیر اداره حفاظت محیط زیست , تعهد و داده ها و هدف یکسری متخصص آمریکایی در ۵۰ سال پیش را , با تجهیزات محدود آن زمان , نسبت به محیط زیست و آتی جمهوری اسلامی ایران , فراتر از صدها و هزاران متخصص و مدیریت اهل ایران تشخیص می دهد؟
در پرونده «گتوند ; فاجعه یا این که افتخار ملی» در اولیه گزارش به ابلاغ تاریخچه مختصری از سد گتوند , بررسی زمان طرح اولین دفعه راجع‌به وجود کوه های نمکی در مخزن این سد , ابلاغ جزئیات سازند گچساران و بررسی ترفندهای خبرپراکنی سازان درباره ی کوه نمک و گنبدهای نمکی پرداختیم . ( پیوند خبر )

در بخش دوم , یادداشتی از هوشنگ حسنی , متخصص مدیر منابع آب و متخصص کمپانی مهندسی مشاور مهاب قدس درخصوص اهمیت احداث سد گتوند منتشر می شود که در قسمتی از این یادداشت , جواب هایی به گفتگوها خیره کننده محمدجواد عبدالهی , عضو هیات علمی دانش کده شهید چمران اهواز که اخیراً در قالب مقاله ای در رسانه ها پخش شده ( پیوند خبر ) بیان شده شده‌است . ( پیوند خبر ) 

در گزارش سوم به ابهاماتی که درخصوص چشم نشدن مورد سازند گچساران در مطالعات ارائه  شده پرداخته ایم و همینطور استراتژی اجرای پتوی رسی و کارآمد بودن یا این که نادرست بودن اجرای این استراتژی بررسی شده‌است . ( پیوند خبر ) 

 

فارکس مارکت فارکس مبتدي فارکس متاتريدر فارکس مجازي فارکس مشهد فارکس معتبر

 

در بخش چهارم , با اعتنا به گفتگوها اخیر عیسی کلانتری مدیر اداره حفاظت محیط زیست  درخصوص تأثیر سد گتوند در شوری آب خوزستان , یادداشتی از هوشنگ حسنی , متخصص مدیر منابع آب و متخصص کمپانی مهندسی مشاور مهاب قدس که متخصص مسئول در اختیار گرفتن کیفیت مخزن سد گتوند بوده , دراین باره منتشر می شود که نکاتی قابل تأمل درین یادداشت ارائه شده شده‌است .

 

****************

عیسی کلانتری مدیریت اداره حفاظت محیط زیست به تازگی طی سخنانی در دانش گاه امیرکبیر , سد گتوندرا دلیل شوری آب خوزستان معرفی کرده اند , که رفلکس بخش اعظمی در نشریات و شبکه های عمومی داشته است . بیان ها جناب آقای پزشک معالج کلانتری از یک سری وجه قابل بررسی است .

از منظر مدیر اداره حفاظت محیط زیست

وظیفه قانونی و رسمی اداره حفاظت محیط زیست طبق شرح وظیفه‌های نوشته شده در وب سایت قانونی این اداره دربرگیرنده :

حفاظت از اکوسیستم های ارگانیک مرز و بوم و ترمیم اثرات سوء پیشین در محیط زیست
پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست

 

فارکس مقدماتي فارکس ممنوع فارکس ممنوع است؟ فارکس مي فارکس نرم افزار فارکس نسخه اندرويد

نظارت گنجایش قابل تحمل محیط در جهت منفعت وری سنجیده و همیشگی از منابع محیط زیست
آنالیز دائمی بر بهره‌برداری از منابع محیط زیست
برخورد فعال با مورد های بحرانی محیط زیست مشتمل بر آلودگیهای بیشتراز گنجایش قابل تحمل محیط
بررسی , مطالعه و تحقیق به مراد دستیابی یا این که حصول شناسائی در قضیه های تحت :
– دست اندرکاران کثیف کننده و مخرب محیط زیست در موضوع آب , هوا , خاک , مواد زائد , آفت کشها , کودهای شیمیائی , هیاهو و نظایر آن ها

– چگونگی استقرار پدیده های عمرانی و بسط مرزو بوم نظیر واحدهای صنعتی , نیروگاهها , سدها , مجتمع های کشاورزی وعمرانی و سکونت گاههای انسانی و نظایر آن 

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان می فرمایند. «با اولین آب‌گیری، پوشش از بین رفت و آب شیرین کارون، شور شد. ما بخش اعظم آب خوزستان را با یک اشتباه مهندسی محرز شور کردیم» . در سایت رسمی سازمان حفاظت محیط زیست به نقل از آقای لاهیجان زاده  مدیر کل سازمان محیط زیست استان  خوزستان مورخ 19/4/97 آمده است.  « وی با اشاره به بررسی 16 پارامتر و شاخص و تعیین سهم منابع آلاینده رودخانه های کارون و دز در طرح جامع، گفت: بر این اساس آلاینده های صنعتی 30 درصد، آلاینده های شهری 35 درصد و آلاینده های کشاورزی و کشت و صنعت ها نیز 35 درصد آلودگی رودخانه های کارون و دز را به خود اختصاص داده اند.»  آیا جناب آقای کلانتری از این مطالعات مطلع نبوده اند یا مطالعات دیگری روی رودخانه کارون انجام شده که مدیر کل سازمان محیط زیست استان خوزستان  از نتایج آن مطلع نیست؟

فارکس نفت فارکس نمودار فارکس نيما آزادي فارکس هاي ايران فارکس و بانک اقتصاد نوين فارکس و بورس

جناب آقای کلانتری در مقام کارشناس می بایست مشخص نماید نمک گتوند در کدام بخش این آلاینده ها قرار دارد و البته در مقام رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست می بایست دلایل اهمال این سازمان را در مواجهه با این آلاینده ها که همگی در بخش های مختلف دولت رخ می دهد را توضیح دهد.

از منظر سیاستمدار کهنه کار و تاجر موفق 

  • به نقل از جناب آقای حاج رسولی ها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران « شوری آب خرمشهر و آبادان به هیچ عنوان ارتباطی به آب رها شده از سد گتوند ندارد»
  • «بر اساس اعلام سازمان آب و برق خوزستان، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با ورود آلاینده‌ها و زهاب‌های خود یکی از آلوده کنندگان اصلی رودخانه کارون است».
  • به نقل ار محمد رضا شمسایی مدیرعامل سازمان آب و برق «کشت نیشکر در خوزستان باید متوقف شود»
  • به نقل از عباس پاپی زاده نماینده خوزستان «در حال حاضر تخلیه زهاب های کارخانه نیشکر خوزستان معضلاتی جدی برای محیط زیست و همچنین بخش کشاورزی شهرهای حاشیه ای رودخانه ایجاد کرده که حتما باید ساماندهی شود و برای حل این معضل راهکارهای عملیاتی اتخاذ شود
  • به نقل از نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی :« جواد کاظم نسب الباجی در نشست مشترک رئیسسازمان محیط زیست با نمایندگان و مدیران استان اظهار کرد: بسیار جای سوال است که از سوی مسئولان حفاظت محیط زیست استان تمام آلایندگی‌های استان ذکر شود ولی از آلودگی ناشی از صنایع نیشکر یادی نمی‌شود!» 

 

فارکس و دلايل غير قانوني شدن آن در ايران فارکس و فيبوناچي فارکس واقعي فارکس وب ماني فارکس وحيد خراساني فارکس ويکي پديا

 

  • ادعای مشابه آقای دکتر کلانتری توسط مدیر عامل شرکت توسعه صنعت نیشکر منتشر شده «مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی – در این خصوص گفته بود که “ما یک تولیدکننده هستیم. مگر می‌شود واحدی در کشور ایجاد شود که آلایندگی نداشته باشد. آلایندگی‌های ما در حد استانداردهای جهانی است. ما ذره‌ای آب که آب کارون را آلوده کند یا EC را افزایش دهد، نداریم. 16 میلیون تن نمک توسط سد گتوند وارد زمین‌های استان شده و این ادعا را می‌کنیم و حاضریم آن را ثابت کنیم و دلیل شوری آب سد گتوند کاملا مشخص است.”»
  • در مقاله ای با عنوان «روزه سکوت کلانتری در طرح نیشکر خوزستان» آمده است: «اگر مسوولان محترم محیط زیست کشور این همه نگران بحران آب هستند و شعار می دهند چرا به دنبال راه حل نبوده و اشتباهات خودشان را اصلاح نمی کنند. کشت و صنعت های نیشکر خوزستان سالانه 6 میلیارد مترمکعب مصرف آب دارند و اتفاقا این طرح را شخص آقای کلانتری در دهه 60 و 70 ، بدون توجه به هشدارها و نقدهای فراوان و با تخریب مخالفان دنبال و با اصراری عجیب اجرا کردند. ایران ورشکسته آب نیست؛ بلکه ورشکسته نگرش است

* هوشنگ حسنی  کارشناس مسئول کنترل کیفیت مخزن سد گتوند

**************** 

فارکس ويندزور فارکس يا بورس فارکس يا بورس تهران فارکس يا سهام فارکس يا قمار فارکس يار

خبرگزاری تسنیم در تلاش است که با گشایش پرونده‌ای و انتشار سلسله‌گزارش‌هایی که ابعاد مختلف این پروژه را در بر بگیرد و همچنین به واقعیت‌های موجود بپردازد، کمک کند تا مرز بین واقعیت و شایعه و همچنین مرز بین دغدغه‌های ملی و تخریب‌هایی با اهداف بنگاهی و شخصی مشخص شود.

– استعمال از تکنولوژی سازگار با محیط 

مطالعه و مورد سازی جهت دستیابی به گسترش استوار
تمام فعالیتهای بزرگ اجرایی مرزوبوم به وسیله دولت اجرا و یا این که نظم دهی می شود و اداره حفاظت محیط زیست تحت عنوان جزو بدنه دولت , طبق شرح وظیفه های خویش مسئول مطابقت و همخوانی کردن تمام این فعالیتها با مقررات زیست محیطی و بسط استوار می‌باشد و مسلما این کار بایستی در تمام روند مطالعه , پباده سازی , اجرا و افتتاح صورت گیرد .

جناب آقای کلانتری تحت عنوان مدیر اداره حفاظت محیط زیست با شرح وظیفه مشخص و معلوم «پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست و بررسی , مطالعه و تحقیق برای چگونگی استقرار پدیده های عمرانی» , مسئول بدون واسطه تمام انحرافات زیست محیطی ناشی از اقدامات دولت هست و بایستی جوابگوی مردمان در قبال تمام تخلفات انجام یافته درین حوضه باشد . در شرح وظیفه‌های ایشان به هیچ وجه معرفی بقیه قسمت های بدنه دولت تحت عنوان تبهکار بعداز وقوع فجایع زیست محیطی , حیث نشده است .

از منظر اهل ایران وطن دوست و دلسوز : 

ایشان در جزء صحبتهای شان طبق گزارش وبسایت قانونی اداره حفاظت محیط زیست می‌فرمایند : « این پروژه در طول مرحوم آقای هاشمی کلنگ زده شد . براساس محاسبات مهندسی آمریکایی‌ها پیش از انقلاب آغاز شد در آن زمان , هیچ اشکالی در اجرای آن کمبود . ولی در طول دولت نهم محل سد تغییر و تحول