بروکر alpari – عضو فراکسیون محیط زیست مجلس : صادر شدن پروانه شکار یعنی کندن گور حیات وحش

فارکس 
 عضو کمیسیون کشاورزی , آب و منابع ارگانیک مرز و بوم , با اشاره به پیامدهای جبران‌ناپذیر محیط زیستی شکار چه به وسیله شکارچیان فرنگی چه بوسیله شکارچیان داخلی , صادر شدن پروانه‌های شکار را محکوم کرد و حضور اتباع فرنگی در زیستگاه‌های مرز و بوم را تهدیدی درمقابل امنیت ملی دانست .
در حالی که تا کنون اکثری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خصوص اعضای کمیسیون کشاورزی , آب و منابع ارگانیک و فراکسیون محیط زیست نسبت به سیاست نو اداره حفاظت محیط زیست بر طبق به مزایده گذاشتن و فروش پروانه‌های شکار چارپایان , شاکی شده‌اند , تا کنون شاهد حضور مسئولان اجرایی در مجلس شورای اسلامی و پاسخگو‌یی‌شان به پرسش‌های مطروحه نبوده‌ایم . 

سید راضی نوری , عضو کمیسیون کشاورزی , آب و منابع ارگانیک مجلس شورای اسلامی , با ابراز تاسف از شکارفروشی‌های اخیر اداره حفاظت محیط زیست به تسنیم می گوید : ما تا کنون بعضا از گونه‌های شاخص حیات وحش مملکت را در فیض شکار بی‌رویه از دست داده‌ایم و بعضا دیگر را به مرز انقراض رسانده‌ایم . جمعیت گونه‌های حیات وحش , نسب به دهه‌های گذشته با کاهش چشگیری مواجه شده و زیستگاه‌ها از وضعیت واجب برای بقای وحوش برخوردار نیستند . اکنون در‌این وضعیت بحرانی , مسئولان پروانه شکار صادر می‌کنند؟ اقدامی که خیر فقط به حذف بعضی از جانوران از طبیعت سبب میگردد بلکه با ساخت ناامنی زیاد در زیستگاه‌ها دردی نو به پیکر نحیف حیات وحش اجبار خواهد کرد .

فارکس در ترکيه فارکس در کانادا فارکس در گرجستان فارکس دمو فارکس رشت فارکس رضا گلشاهيان

او در برخورد به این که مسئولان محیط زیست و مدافعان شکار , صادر شدن پروانه شکار را جزء اختیارات اداره حفاظت محیط زیست تیتر کرده و بقیه ارگان ها , مسئولان , رسانه‌ها و علاقه مندان محیط زیست را فاقد حق دخالت در‌این حوزه میدانند می گوید : عرصه‌های محیط زیست و منابع ارگانیک , سرمایه‌های ملی و انفال همگانی جامعه و وابسته به همگی مردمان می‌باشند و خیر در انحصار یک تیم یا این که ارگان . صادر شدن پروانه شکار , محکوم است و در حالت بحرانی زیستگاه‌ها معنایی به غیر از شرکت کردن در نابودی حیات وحش سرزمین و تسریع فرآیند انقراض گونه‌ها ندارد .

نوری با صادر شدن پروانه شکار را به کندن گور حیات وحش مرزو بوم تشبیه کرده و ذکر کرد : الان زیستگاه‌های مرزوبوم تاب حضور شکارچیان را ندارد و صادر شدن پروانه شکار چه برای اتباع داخلی و چه برای اتباع فرنگی غیرقابل توجیه است . چه آنکه صادر شدن جواز شکار برای اتباع فرنگی , آن نیز در حال حاضر , تهدیدی دور از شوخی برعلیه امنیت ملی سرزمین محسوب میشود و مایه تعجب است که مسئولان و ارگانهای ذی‌ربط چگونه‌ مجوزهای واجب را برای حضور اتباع فرنگی و بعضی آمریکایی صادر کرده‌اند تا بیایند و در زیستگاه‌ها سرزمین شکار نمایند . از کجا مشخص و معلوم که با اعتنا به شیطنت‌هایی که در قبلی شاهد بوده‌ایم , روز جاری معاندان مرزوبوم در خرقه شکار کننده به زیستگاه‌ها وارد نشده باشند و یا این که در آتی نشوند؟ این پرسشی است که می بایست با هشیاری به دنبال پاسخش باشیم . 

فارکس رهبري فارکس روسيه فارکس روش ابوناچي فارکس ريالي فارکس زنده فارکس سرمايه گذاري

او در جواب به این‌که آیا فروش پروانه شکار به بهای میان 10 تا 20 هزار دلار را می‌توان درآمدی برای حفاظت خوب تر دولت از زیستگاه‌ها دانست اعلام‌کرد : درآمدزایی به چه قیمیت؟ آیا درآمدی که از فروش کل این پروانه‌ها حاصل میگردد بها ضرروزیان وارده به محیط زیست و تهدیدی که به امنیت ملی زور میشود را دارد؟ بروید از اقتصاددانان و متخصص ها حوزه امنیت ملی سوال فرمائید که آیا درآمد ناشی از فروش هر ساله صد پروانه شکار , در حال حاضر زیستگاه‌ها و همچنین وضعیت فعلی سیاسی مرز و بوم , عاقلانه است؟ آیا این‌که نهادی که اصل موجودیت آن بر حفاظت است هم اکنون بر نابودی محیط زیست مهر تایید بزند قابل پذیرش است؟

 

نماینده مردمان شوش در مجلس شورای اسلامی در رابطه موضعش نسبت به صادر شدن احتمالی پروانه شکار در استان خوزستان اعلام‌کرد : مطلقا چنانچه چنین تصمیمی گرفته شود اکیدا با آن مخالفت خوا هیم کرد و پیگیر پرهیز از اجرای آن خوا‌هیم شد . فعلا , جمعیت حیات وحش استان توان تحمل حضور شکارچیان را ندارد . مشکلات اکثری یقه حیات وحش استان را گرفته . طی یک سری سال قبلی بخش بخش اعظم جمیعت گوزن زرد رنگ را فقط به دلیل یورش مگس میاز از دست داده‌ایم . شخصا تحت عنوان نماینده مردمان استان و همچنین تحت عنوان عضو کمیسیون کشاورزی به مراد دوری از پیامدهای جبران‌ناپذیر محیط زیستی این مبادرت و همچنین تبعاتی که میتواند برای امنیت مرزوبوم به همراه داشته باشد , صادر شدن پروانه شکار را محکوم میکنم .

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان به لزوم پیگیری قضیه صادر شدن