تائید شکست ها با استفاده از حجم 

< بروکر alpari >

 

 

حجم معاملات یک ابزار بسیار محبوب برای داد و ستد در سهام , آپشنرز , فیوچرز و دیگر بازار هاست . البته وقت یصحبت از فارکس می شود می‌بینیم که تعداد زیادی از تریدر ها به هیچ وجه از ان استفادهنمی‌کنند . دلیل انها اینست که فارکس یک بازار غیر متمرکز است و حجم کلی بازار دردسترس نیست که ولی درست هم میگویند . 

ولی اگر که در یک کارگزاری بزرگ فارکس که حجم متعددی از معاملات را انجام می دهند اکانت کاربردی داشته باشید می‌توانید از اندیکاتور volume ان به کارگیری فرمایید . ولی گشوده نیز می بایستاعتنا داشته باشید که‌این حجم معاملات فقط قادر است مثال ای از حجم کلی بازار باشد و میزان حجم تریدر ها در سراسر جهان نیست . ( در تارنما منشاء این مقاله به FXCM که یکی‌از دارای اعتبار ترین کارگزاری های دنیاست اشاره شده‌است . ) در‌این‌صورت میتوانیم حجم نسبی نوسانات بازار را مشاهده کنیم . 

 

در‌این مقاله قصد داریم تا در زمینه‌ی به کارگیری از حجم معاملات در انتخاب شکست های معتبر صحبت کنیم . 

مطمئنا با مفهوم شکست اشنا می باشید . ولی به طور ساده می توان اعلام کرد که شکست به معنای بالاتر رفتن یا این که پایین تر امدن از قیمتی است که پیش از این سدی را در قبال این کار ایجادکرده بود . هم اکنون این سطح می تواند یک حمایت یا این که مقاومت افقی و یا یک خط روند رو به بالا یا نزولی باشد . زمانی که که‌این سطح شکسته شود , ممکن است بتوان یک وضعیت معاملاتی را شکار کرد . 

ولی ایا کلیه شکست ها دارای اعتبار هستند؟ مسلما جواب این سوال منفی است . زیرا در‌این حالت مفاهیمی نظیر تله های صعودی و نزولی ( Bull and Bear Traps ) معنایی نداشتند . بدین ترتیببایستی شکست معتبر را از شکست غیر معتبر تشخیص دهیم . 

هر خرید و فروش گری روشی برای این کار دارد . احتمال دارد از اندیکاتور های خاصی به کارگیری نماید و یا این که تکنیک های نموداری را به کار ببرد . البته استفاده از حجم معاملات می‌تواند گزینهبسیار جذابی باشد .


این مقاله را با زبان فارسی و با ترجمه علی رضا زارع میتوانید از لینک زیر دانلود کنید:

              لینک دانلود