ده توصیه از نایل فولر برای معامله گران مبتدی

 

 
به عنوان یک معامله گر مبتدی و تازه کار بازارهای جهانی شما به راحتی می توانید سرمایه خویش را از دست داده , سر در گم بوده و یا این که بوسیله بمباران اطلاعاتی که درباره‌ی معامله گری در اینترنتموجود است احاطه شوید . بهترین کار برای انجام این است که عجله نکنید و یاد بگیرید که چگونه به صورت درست از حرفه ای های با تجربه آموزش ببینید . 

این ده تکنیک چیزهایی می باشند که من آرزو داشتم هنگامی که شروع به معامله گری کردم کسی به من گوشزد می‌کرد . پس با این نکته در ذهن من ده عدد از مهمترین تکنیک ها را که برای تازه کار هایا هرکسی که در حال جذب شدن بدین بازار است ارائه می‌دهم : 

 

۱۰ – ابتدا مبانی را بیاموزید : 

بخش اعظمی از معامله گران آماتور سعی می‌کنند فارغ از هیچ پیش زمینه و دانشی در خصوص بازاری که درآن داد و ستد می‌کنند وارد شوند . برای ایجاد یک پایه محکم معامله گری شما بایستی وقت صرف نمایید تا بدانید که بازاری که در آن کار می‌کنید چه‌گونه کار میکند و یک فهم صحیح از کلیه اصطلاحات آن داشته باشید . 

 

۹-یک استراتژی معامله گری را یاد بگیرید و به آن پایبند باشید:

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که میبینم معامله گران آماتور بارها و بارها آن را تکرار میکنند تغییر دادن مکرر روش معاملاتی میباشد. اگر شما یک منطق و روش معامله گری عمومی مانند روش پرایس اکشن من دارید شما باید قبل از انجام هر کاری آن را یاد گرفته و در آن مهارت داشته باشید.

اگر فکر میکنید که با تغییر زیاد استراتژی و روش معاملاتی به یک جام شراب در معامله گری خواهید رسید بدانید که این یک امیدواری اشتباه است که منجر به غیر منطقی عمل کردن و از دست دادن سرمایه شما خواهد شد. بنابراین به خاطر چند ضرر روش خود را عوض نکنید.

هر روشی در تعداد مشخصی از معاملات دارای اشتباهاتی نیز میباشد که کاملا طبیعی است و جزیی از معامله گری میباشد. شما نباید اجازه دهید که معاملات بازنده تاثیر زیادی روی شما بگذارند و شما واقعا برای بهتر شدن در معامله گری به نظم و انضباط فوق العاده سختی نیاز دارید.

 

۸-غرق اطلاعاتی نشوید :

خیلی ساده است که به عنوان یک آماتور غرق در اطلاعلات و سیستمهای معاملاتی شویم و این کار در ابتدا برای همه ما اتفاق افتاده است. بهترین راه برای محدود کردن یا اجتناب از آن پیدا کردن یک مربی یا کسی است که بتوانیم از او یاد بگیریم و موفقیت های او را دنبال کنیم.

 

۷-از اینکه معامله ای در خلاف جهت شما حرکت کند واهمه ای نداشته باشید :

این خیلی مهم است برای اینکه اکثرمعامله گران مخصوصا اماتورها با دیدن نشانه های اولیه از حرکت قیمت در خلاف جهت آنها دچار ترس و عکس العمل شدید میشوند. این مشکل در حساب واقعی بسیار بیشتر از حساب مجازی میباشد که به علت تفاوت احساس در آنهاست بهر حال این یک مشکل است و نیاز به راه حل دارد.

 

حرکت بازار در خلاف جهت شما طبیعی است.

من معاملاتی داشته ام که تا ۵ پیپی (پیپ واحد نوسان است منظور نویسنده یعنی مقدار خیلی کمی به حد ضرر من مانده بود) حد ضرر رفته و پس از آن برگشته و سود زیادی نصیبم کرده است اگر من میترسیدم و پوزیشن خود را قبل از فعال شدن حد ضرر میبستم نه تنها ضرر میکردم بلکه سود زیادی هم از دست میدادم پس این دلیل اصلی میباشد که چرا باید بگذارید بازار حرکت خود را بکند و تنها به این دلیل که در خلاف جهت شما حرکت کرده است معاملات خود را نبندید.

این واقعا بسیار ساده است حد ضرر خود را به طور منطقی و در جای امنی قرار دهید حجم معاملات خود را مدیریت کنید و ریسک دلاری شما مقداری باشد که با از دست دادن آن مشکلی نداشته باشید و اجازه دهید معامله پیش برود معاملات خود را خیلی جزیی مدیریت نکنید فقط اجازه دهید بازار کار خود را بکند شما هم بروید سراغ تفریح و استراحت خود و روز بعد معاملات خود را بررسی کنید. گاهی هیچکاری نکردن با پوزیشن ها بهترین حرکت است.

 

۶-تمرکز بر پرایس اکشن (حرکات قیمت):

شاید باورتان نشود ولی زمانی بود که مردم بدون رایانه معامله میکردند میدانم باورش سخت است ولی واقعیت دارد. به نظر شما چطور آن کار را انجام میدادند؟
مطمئنا توسط مکدی ار اس ای استوکاستیک و برخی سیستم های اتومات معامله گری نبوده است بلکه توسط پرایس اکشن بوده است. (نایل فولر از مربیان و معامله گران سبک پرایس اکشن است) آنها حرکات قیمت را از روی تابلو های بزرگ میخواندند و تفسیر میکردند.

آنها در مورد تغییرات قیمت یا حرکات قیمت بحث میکردند. این روش تنها روش طبیعی معامله گری از سال ۱۷۰۰ میلادی زمانیکه معامله گران برنج ژاپنی نمودار های شمعی را برای پیش بینی تغییرات در قیمت برنج استفاده میکردند.

 

کاربردی است خیلی سخت نکنید قضیه را.

استراتژی شخصی پرایس اکشن براحتی برای من کار میکند و اگر شما به نکات من توجه کنید مطمئنا برای شما هم کاربردی خواهد شد. هیچ نیازی به شلوغ کردن ذهن و نمودار خود با اندیکاتور ها و خبر های مختف نیست. من هرگز این کار را انجام نمیدهم و شما هم نکنید زیرا هم اتلاف وقت و انرژی ذهنی و همچین باعث از دست رفتن سرمایه شما خواهد شد

 

۵-واقع بین باشید :

شاید سخت ترین و در عین حال مهمترین نکته برای معامله گران مبتدی واقع بین بودن آنها باشد. من متاسفم اما باید به شما بگویم که شما نمیتوانید شغل خود را رها کرده و با یک حساب ۲ هزار دلاری به ساحل بروید. اگر سایت و یا فردی همچین چیزی را به شما گفت شما باید از آنها دوری کنید زیرا آنها کلاهبردار هستند و هیچ سرنخی از انچه در موردش صحبت میکنند ندارند.

 

آیا شما میتوانید مقدار زیادی پول از راه معامله گری در بازار کسب کنید؟

بله مطمئنا
شاید هیچ حرفه دیگری در دنیا همچین پتانسیل بالایی مانند معامله گری نداشته باشد اما هزینه زیادی باید پرداخت و کار آسانی نیست حد اقل از نظر ذهنی آسان نیست. شما با انواع مختلفی از تله های ذهنی و اشتباهات عمدی در راه معامله گری روبرو خواهید شد. واقع بینی چیزی است که شما را در مسیر موفقیت در معامله گری قرار میدهد.

 

۴-بیش از حد معامله نکنید :

به آرامی و با ثبات در معامله گری پیروز میشوید میدانم کمی کلیشه ای است ولی درست است. معامله گری با تناوب بالا شما را به دنیای اشتباهات احساسی در معامله گری میبرد که ممکن است حساب شما را از بین ببرد و عزت نفس شما را خدشه دار کند.

 

۳-بر روی نمودار های روزانه تمرکز کنید:

شما قبل از هر کاری باید یاد بگیرید که چگونه با پرایس اکشن در تایم فریم روزانه تحلیل کنید. این تایم فریم، تایم فریم مادر است در تحلیل تکنیکال که باید در اولویت تحلیل شما باشد.

 

۲-حد ضرر خود را خیلی نزدیک قرار ندهید :

این خیلی مهم است ومعامله گران سرمایه زیادی از دست میدهند تا این نکته را بفهمند شما باید حد ضرر خود را در فاصله امنی از نقطه ورود خود قرار دهید. اگر شما حد ضرر خود را خیلی نزدیک قرار دهید قبل از اینکه شانس داشته باشید که بازار در جهت شما حرکت کند از بازار خارج خواهید شد. به عبارت دیگر ایده معاملاتی شما شاید درست باشد ولی بخاطر اینکه حد ضرر شما خیلی نزدیک بود قبل از نوسان خاصی از بازار خارج شدید.

 

۱-بدون آموزش وارد نشوید :

 

همیشه برای من جالب بوده است که چه‌طور برخی از اشخاص بدون یادگرفتن و تمرین می‌خواهند سرمایه خود را در معرض ریسک قرار دهند و پس ازانکه کمی از پول خود را از دست دادند تصمیممی‌گیرند که آموزش ببینند . مانند این است که بدون فراگیری خلبانی هواپیما برانیم که منجر به صدمه دیدن و مرگ خواهد شد و بعد از آن‌ها شما تصمیم خواهید گرفت که آموزش ببینید . 

بیشتر معامله گران کار مشابهی را با حسابشان می نمایند مثل آن‌ها نباشید!!! سرمایه خویش را در ابتدا صرف اموزش بکنید قبل از هرچیزی یاد بگیرید که درست داد و ستد کنید و بعد از ان پول برای شماجذاب خواهد شد . گذشته از آموزش خلبانی خلبانی نکنید

<>