دولت برای نان ارزان یارانه بدهد البته خیر از جیب نانوا

 

بروکر آلپاری – دولت برای نان ارزان یارانه بدهد البته خیر از جیب نانوا

فارکس

دولت برای نان ارزان یارانه بدهد البته خیر از جیب نانوا
درحالیکه دولت در ۴ تا ۵ سال قبلی برای دسترسی عامه مردم به نان ارزان , اذن ارتقا بها مال نانوایان را نداده , به طور همزمان مخارج ساخت و معاش آن‌ها در‌این سال ها بالا رفته و فکری به درحال حاضر فعالان این بخش نشده است .
با وجود این که در یکسری سال قبلی ارزش کالاها و سرویس ها متعدد در میهن بالا رفته , ارزش نان در 4 سال قبل تغییری نداشته البته هزینه‌های ایجاد این بخش بالا رفته است , این دستور سبب گلایه‌های نانوایان شده که چرا برای رفع مشکلات نانوایان اقدامی نشده و هزینه‌های آن‌ها با درآمدشان منطبق داده نمیشود .

 

 

یزدان سیف نائب رئیس وزیر مجاهدت کشاورزی به تازگی در نشست خبری در ارتباطات با این مشکلات نانوایان , اعلام کرد : برای تصمیم گیری بها نان با حضور اعضای کارگروه جهت دهی گندم , آرد و نان به سر کردگی وزیر صنعت , معدن و تجارت , سناریوهای مختلفی استخراج و مخارج تمام شده و درآمدهای نانوایی ها در دست بررسی است .

 

بروکر آلپاری

او افزود : دو برنامه کارگروه سوق‌دهی گندم , آرد و نان مشتمل بر کاهش هزینه‌های نانوایی ها با اعتنا به سرویس ها مدنی همچون مالیات و بیمه و ارتقاء درآمد نانوایی ها ناشی از ارتقا نرخ نان است که‌این مورد ها اکنون در دست بررسی است ; امید‌است‌ این قضیه در پر سرعت ترین زمان ممکن ثبت و اعلام شود .

مدیر اتحادیه نانوایان : در پی گران کردن نان نیستیم البته مخارج جانبی نانوایان می بایست تامین شود

 

براین اساس گزارش , قاسم زراعتکار مدیر اتحادیه نانوایی های سنتی هم در مذاکره با خبر نگار خبرگزاری تسنیم در رابطه مشکلات نانوایی ها اظهار‌کرد : ما دنبال گران کردن نرخ نان نیستیم , ما به دولت می‌گوییم ما یک سرباز در کنار شما هستیم در شرایطی‌که بگویید , نان را مجانی نیز به مردمان می‌دهیم البته دست‌کم مخارج جانبی نانوایی ها را تامین فرمائید .

او افزود : از سال 93 تا کنون ارتقاء بها نان نداشته ایم . فعلا نانوایان بر پایه ی نرخ سال 93 نان را میفروشند و مهم ترین مطالبه نانوایان ارتقا نرخ نان است .

او گفت : نان لواش با ارزش 210 تومان با 4 خدمتکار و مخارج آب , برق , گاز و تورم سازمان معاش را برای نانوایی ها زیاد طاقت فرسا نموده است , نانواداران اعتراض متعددی دراین باره به اتحادیه ها دارا هستند . ارتقاء مخارج کارگری سالانه طبق ضابطه کار , ارتقا 25 درصدی بیمه و ارتقا مالیات ( 5 الی 15 درصد ) همگی اینها سبب فشار وارد شدن بدین قشر شده‌است .

 

زراعت کار بابیان این که در سراسر سرزمین 90 هزار نانوایی سنتی موجود هست خاطرنشان کرد : 93درصد نان میهن را این نانوایی ها تهیه و تنظیم می نمایند و عمده آن‌ها به اتحادیه استان ها اعتراض می نمایند و اندوهگین می باشند که از سال 93 بها نان ارتقا نداشته است

دولت از جیب نانوا به مردمان یارانه ندهد

استراتژي هاي معاملاتي در فارکس استراتژي هاي معاملاتي فارکس افراد ثروتمند فارکس اکسپرت اکسپرت آپشن اکسپرت چويس اکسپرت چيست

خبر نگار تسنیم برای بررسی مشکلات این قشر زحمتکش جامعه به بعضا نانوایی ها در تراز شهر تهران محرمانه زد , یکی‌از نانوایان بربری مدنی پز در خیابان جمال‌زاده شمالی تهران دراین‌ارتباط به خبر نگار تسنیم می گوید : نمی شود که هزینه‌های ساخت در سرزمین ارتقاء یابد البته درآمد ما اثبات بماند , ما هم درین جامعه معاش میکنیم و بایستی بتوانیم دخل‌وخرجمان را متعادل کنیم .

دخل و خرج نانوایی‌ها نمی‌خواند

این شاتر بیان می‌کند: دولت اگر می‌خواهد قیمت نان گران نشود و حیات نانوایی‌های نیز ادامه یابد، می‌تواند از فعالان این بخش مالیات و بیمه‌ نگیرد یا قیمت آب، برق و گاز را به قیمت کمتری با نانوایان محاسبه کند.

یکی از نانوایان در واکنش به این اظهارات می‌گوید: درصورتی‌که قیمت به صورت عرضه و تقاضا مشخص شود ما هیچ نوع کمکی از دولت نمی‌خواهیم و دخل وخرج دکان‌های ما نیز خواهد خواند.

اکسپرت حرفه اي فارکس اکسپرت در فارکس اکسپرت رانگ کوتا اکسپرت رايگان فارکس اکسپرت سود ده فارکس اکسپرت سودده فارکس اکسپرت فارکس

بنابراین گزارش، دولت برای اینکه قیمت نان را در شرایط تورمی اقتصاد کشور ثابت نگه دارد، باید هزینه‌های نانوایان مانند بیمه، مالیات، آب، برق و گاز را کاهش دهد تا این قشر نیز بتواند باکیفیت بهتری به فعالیت خود ادامه دهند.

او میافزاید : هزینه‌های ایجاد ما فقط مرتبط با بخش آب , برق و گاز نیست بلکه ارزش های خمیرمایه , کنجد و کارگری هم افزایش‌یافته است و ارزش تمام‌شده جنس را ما‌را بالابرده است و در‌این موقعیت در صورتیکه نانوایی از وزن نان خویش بزند نباید دیگر به آن خرده گرفت .
یکی دیگر از نانوایان حیطه هم در این‌باره به تسنیم میگوید : ما هم دوست داریم نان باکیفیتی به مردمان بدهیم آما قیمت‌های دستوری نان در مملکت سبب ساز شده که در صنف ما رقابتی بین نانوایان ساخت نشود و کارخانه‌های آرد هم این کالا خویش را با هر کیفیتی به درب نانوایی‌ها بفرستند .

او می افزاید : در حالتی‌که دولت میخواهد ارزش نان بالا نرود چرا یارانه این متاع را از جیب ما نانوایان می‌پردازد؟