ذهنیت رشد و ذهنیت ثابت شما کدام هستید؟ 

                                                                                                             Fixed Mindset                        Growth Mindset 

 

دو مدل طرز اندیشه وجود دارد که می توانیم آن را رشد دهیم . یکی این‌که پذیرای مشکلات باشیم و آن ها را به یک فرصت تبدیل کنیم . دیگر اینکه به دلیل هراس از شکست از آن‌ها اجتناب کنیم .کسانی که از کشمکش‌ها و تعارض‌ها اجتناب می نمایند غالبا ذهنیت رشد ( Growth Mindset ) ندارند و کسانی که مشکلات را تحت عنوان چالش‌های جالبی می بینند , اندیشه‌ی و ذهنیت رشد ( Growth Mindset ) دارا‌هستند . مردمی که فاقد ذهنیت رشد می‌باشند , معتقدند که ویژگی‌های حیاتی نظیر هوش و استعدادها ویژگی‌هایی ثابت می‌باشند و این صفات عامل موفقیت‌اند .   

افراد با ذهنیت بازتر (ذهنیت رشد (Growth Mindset)) معتقدند که توانایی‌های جدید را می‌توان از طریق تمرین توسعه داد. رهبران بزرگ و هنرمندان با این دیدگاه به هدفشان می‌رسند. برای آنها زندگی به یک سفر هیجان انگیز با فرصت بی پایان برای کشف چیزهای جدید و پیشرفته تبدیل می‌شود. به منظور رشد فکر و ذهن، دکتر کارول دوک از دانشگاه استنفورد، اصطلاحی را تعریف کرد، به رهبران، معلمان و والدین توصیه می کند که تلاش کنند. معلمان و استادان بایستی دانش‌آموزان و دانشجویان را در هر مقطعی تشویق به مطالعه نمایند. والدین باید فرزندان خود را تشویق به توسعه مهارت‌های جدیدی که علاقه‌مند به انجام آن هستند، کنند و در واقع مهارت‌های یادگیری را بیاموزند و این مهارت‌ها به آنها در کلاس درس نیز کمک خواهد کرد.

برای نشان دادن تفاوت‌ها در زندگی روزمره، دو کودک خیالی را در نظر می‌گیریم.


جِی فکر می‌کند که شما او را درک می‌کنید یا نمی‌کنید، و آنا می داند اگر بخواهد می‌تواند هر چیزی را یاد بگیرد. در تمرینات فیزیکی، جی از چالش‌هایی مانند پریدن از روی مانع، اجتناب می‌کند، چون می‌ترسد که احمق جلوه کند و مورد تمسخر دیگران قرار بگیرد. در مقابل آنا هر چالشی را که هیجان‌انگیز و سرگرم کننده است با استقبال می‌پذیرد. او می داند که شکست بخشی از یادگیری است. و اگر او سخت تلاش کند، در نهایت هیچ کس به او نخواهد خندید.


< بیشتر بخوانید >

افتتاح حساب بروکر آلپاری Alpari Forex Broker


جی از فیدبک‌ و بازخوردها اجتناب می‌کند. اگر معلم به او بگوید که برای بهبود تکلیفش، چه کاری انجام دهد، او آن را شخصی برداشت می‌کند. آنا می‌داند نیاز دارد به نقدهای سازنده گوش کند، او همچنین می‌داند که این او نیست که ارزیابی می‌شود بلکه نتایج کارش، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

جِی همیشه راه آسان را در پیش می‌گیرد، برای مثال او پله برقی را دوست دارد و از پله بالا رفتن می‌ترسد. زمانی که او گیتار تمرین می‌کند، لحظه‌ای که گیر می‌کند، بی خیال گیتار زدن می‌شود. آنا معمولا از پله برقی استفاده نمی‌کند بلکه از پله‌ها بالا می‌رود و هر گامش را می‌شمارد و این که با بالا رفتن از پله‌ها خون در رگ‌هایش به خروش می‌آید لذت می‌برد. او هر روز صبح ، ۱۵ دقیقه درام تمرین می‌کرد و همیشه هم از زدن آن لذت نمی‌برد اما او می‌داند که این تلاش بخشی از سفر به یک زندگی سرگرم کننده‌تر است.

آنا دوست دارد موفقیت دیگران را ببیند زیرا الهام بخش اوست. او می‌داند اگر به دوستانش انگیزه برای بهتر شدن بدهد به رشد خود کمک کرده است، به شرطی که دوستانش چیزهای جدید بیاموزند و موفق شوند. برای جی این امر تهدید محسوب می‌شود؛ می‌ترسد رسیدن به موفقیت، به او و بر زندگیش فشار وارد کند.

شرکت‌های امروزی درپی کارکنانی با روحیه رو به رشد و ذهن پویا میگردند . چون آن‌ها مشکلات را حل مینمایند و به رغم سختی ها ادامه میدهند .


< بیشتر بخوانید >

فارکس مارکت فارکس مبتدي فارکس متاتريدر فارکس مجازي فارکس مشهد فارکس معتبر


برخی از آن ها در طی مصاحبه از درخواست کنندگانکار سوال کردند که آیا معتقد می‌باشند که روحیه مدیریتی از بدو به دنیا آمدن با آدم همراه است یا این که مهارتی است که باید آموخته شود . جی فکر می کند که مدیران از بدو ولادت با روحیه مدیریتی همراهبوده‌اند . البته آنا شغل را به دست می آورد . 

نتیجه این شرایط , نتیجه رتبه و حالت آن فرد در زندگی است همانطور که شاعر مرحوم ساموئل اشاره نموده است هر چه قدر تلاش کنی و هر چه قدر شکست بخوری اصلا مهم نیست . مجدد تلاشکن , مجدد شکست بخور و بهتر شکست بخور . در مورد این معنی چه فکر می کنید . خیلی ساده است . آیا میپندارید قابلیت تغییر تحول دائمی از یک ذهن ثابت و بدون پویایی به یک ذهن رو به رشدو پویا وجود دارد؟

 

مترجم: خانم هانیه عظیم زادگان