سیگنال خرید استاد کارینا
 

 

 

استاد کارینا معمولا بعداز هر دوره ای که می‌گذارد یک سینگال خرید مناسب با سود عالی به هنرجویانش معرفی میکرد . در اخرین گردهمایی ان دوره استاد رو به دانشجویانش کرد و اظهار کرد : خب عزیزانم شرکت بوئینگ ( چیست؟ ) سهمی میباشد که امروز می‌خواهم انرا معرفی کنم .

 به نظر اینجانب در منطقه خوبی برای خرید جای دارد . اشخاصی که علاقه مند می‌باشند میتوانند این سهام را بخرند . 

دوره بعد در هفته بعد شروع میشود . نگاه دانشجو یان با همیشه فرق داشت . درست حدس زدید . 

خوب دانشجو ها عزیزم سهمی که امروز قصد معرفی کردن آن را دارم سهام کمپانی بوئینگ است که به نظر اینجانب در منطقه قابل قبولی برای خرید قرار گرفته اشخاصی که علاقه مند می باشند می‌تواننداین سهام را بخرند . ( معلم کارینا طبق روال هر زمان آموزشی یک سهم خوب به دانشجویانش برای خرید و فروش معرفی میکرد که معمولا سود خوبی در‌این نوع سهم های معرفی شده استاد وجود داشت . ) 

هفته بعد که کلاس درس مجدد شروع شد دانشجویان با یک حالت خاص به استاد نگاه می کردند بله حدس شما درسته سهامی که استاد معرفی کرده بود نه تنها سود نداده بله در ضرر هم فرو رفته بود.

استاد مثل همیشه لبخند ملیحی زد و روی صندلی نشست. دانشجویان عزیزم در این هفته که گذشت سیل نامه ها و کامنت های شما بود که به ایمیل و حساب کاربری من ارسال می شد و همه گله داشتید که استاد من ضرر کردم استاد حالا چیکار کنیم استاد …….. و حتی یکی دو نفر هم با نام های کاربری متفرقه به من توهین کردند.

واقعا برای خودم متاسفم من واقعا در کجای تربیت شما کوتاهی کردم که باید مستحق این رفتارهای بچه گانه و دور از شخصیت شما و دیگران باشم.

همانا بدانید شما حتی اگر از یک پیشگو هم سیگنال خرید گرفته باشید باید حد ضرر و مدیریت سرمایه را رعایت کنید و این تنها ابزار و زره دفاعی شما درمارکتی هست که هیچ قطعیتی در رفتار قیمتی اون وجود نداره.

من به شما گفتم سهام بوئینگ در محدوده خوبی قرار گرفته برای خرید دقت کنید گفتم محدوده و نگفتم در عدد مناسبی است برای خرید. حال اگر عده ای از شما بدون گرفتن تریگر (تریگر یعنی پیدا کردن علایمی که نشان دهد مارکت در حال تغییر جهت است) وارد خرید سنگین شده باشید و حد ضرر هم نگذاشته ایید به نظر شما اشتباه از من است?!.


< حتما ببینید >

افتتاح حساب بروکر آلپاری Alpari Forex Broker


هرگز روی اعداد تمرکز نکنید مارکت یک عدد خاص نیست بلکه ما با محدوده ها و باندهای قیمتی کار داریم و الان سهام بوئینگ با وجود اینکه ریزش داشته ولی هنوز در باند قیمتی مناسبی برای خرید وجود داره و هفته آینده نتیجه این کم صبری خود را خواهید دید.

شکست حمایت و مقاومت و خطوط روند و کانال با یک عدد انجام نمی گیرد که خوب چون الان سهام بوئینگ یک سنت آمده زیر خط روند الان دیگه آماده شده برای ریزش سنگین. هرگز اینگونه نیست حمایت ها و مقاومتهای مهم باید با قاطعیت و با قدرت و با صلابت کافی بشکند.

در جنگهای قدیم اگر می خواستی کسی را بکشی رسم این نبود که با شمشیر خراشی بر او وارد کنی و فرار کنی و بعد مجدد خراشی دیگر و فرار، بلکه باید شمشیر را عمود بر قلب یا یکی از اندامهای حیاتی دشمن بزنی تا بتوانی او را شکست دهی.

کسانی که در مارکت روی اعداد محض کار می کنند در اشتباه هستند، شاید کسانی باشند که با قواعد خیلی خاص به رازهایی در اعداد پی برده باشند ولی من با قطعیت به شما می گویم تعداد آنها از تعداد انگشتان یک دست هم کمتره پس خیلی راحت می توانیم آنها را نادیده بگیریم.

 

قیمتها در مارکت مثل باندهای خط کشی شده یک اتوبان هستند شما اگر کمی منحرف شوید ولی هنوز بین دو خط باشید مرتکب اشتباهی نشدید پس در بازارهای مالی نیز تمرکز خود را روی باندهای قیمتی قرار دهید.

 

حتی در آفرینش موجودات نیز محدوده ها رعایت شده و وجود تنوع فراوان در بین موجودات خود بر این موضوع دلالت دارد، مثلا انسانها در طیفی از رنگها و اشکال مختلف آفریده شده اند ممکن است قلب کسی در سمت راست بدنش باشد ولی حتما قلب دارد. یعنی در عین پر نظمی این نظم در طیفی از محدوده ها و باندها در حال بالا و پایین شدن است. حتی اجرام آسمانی ممکن است از مدار خود در حین حرکت انحراف هایی نیز داشته باشند ولی از مدار خویش خارج نمی شوند.

حال شما از مارکت چه انتظاری دارید که باید همه چیز صاف و صیغلی و باشد. مثلا اگر فلان عدد دیده شد پس حتما فلا عدد هم دیده میشود، نه این درست نیست و بهتره بگیم چون فلان محدوده دیده شد پس احتمال داره فلان محدوده هم رویت بشه. کسانی که در این مارکت انرژی خود را روی اعداد محض گذاشته اند بدانند این همان حکایت نافرجام کیمیاگریست.

در حال حاضر سهام بوئینگ در چنین حالتی وجود داره، درسته که ریزش داشته ولی هنوز در باند حمایتی خودش قرار دارد.

عزیزانم وقتی روند جدید می خواهد در مارکت شکل بگیرد به خاطر اینکه هنوز ایمان و نظر مساعد خریداران و فروشندگان روی آن قطعی نشده این کار معمولا با تلف کردن زمان و اعوجاج های قیمتی زیاد در آن محدوده همراه خواهد بود(جنگی تمام عیار بین خریداران و فروشندگان) و یک معامله گر حرفه ای می داند که پس این این جنگ باید با کدام یک از موج های قیمتی همراه باشد، خریدار یا فروشنده؟

بعداز این توضیحات استاد با بی میلی درس را اغاز کرد . هفته بعد همگی شاهد ان بودند که کمپانی بوئینگ در شش ماه پیشین بهترین رشد ممکن را انجام داده اما متاسفانه خیلی از دانشجو ها از سهام بیرونشده و در حال حسرت خوردن بودند . افرادی که خارج شدند نه حد ضرر داشتن و نه جای قابل قبولی وارد شده بودند . 

سخنان استاد کارینا به حقیقت پیوست . استعداد سهام برای رشد بسیار بالا بود منتها اعتنا کردن به محدوده ها که از بخش‌های مهم دارای اهمیت خرید سهام هست چیزی بود که دانشجو یان به ان دقت نکرده بودند و اهمیت نداده بودند . 

 

به نظر من خود سیگنال مهمترین درسی بود که معلم کارینا در ان گردهمایی به شاگردانش داده بود .