اعتراف جناح اصلاح طلب

فارکس – اعتراف جناح اصلاح طلب

فارکس

اعتراف جناح اصلاح طلب قیومی تاکید می نماید بالا رفتن بها ارز و بعضی کالاهای کلیدی در ماه‌های اخیر این حقیقت را به‌اثبات رساند که مجموعه اقتصادی دولت توانا به جهت دهی وضع اقتصاد مملکت نیست . براین اساس با خروج ایالات متحده از برجام و رجوع بعضی تحریم‌ها , اضطراری است یک مجموعه اقتصادی پرانرژی و کارآمد جایگزین مجموعه اقتصادی کنونی شود تا با اقدامات آفریننده و کوتاه‌مدت خویش تأثیر تحریم‌های نو بر معاش مردمان به دستکم برسد .
عبدالواحد موسوی لاری , نایب مدیریت شورای خوب سیاستگذاری تصحیح طلبان را هم بایستی اعم از صورت هایی برشمرد که از تغییر‌و تحول در ادغام کابینه استقبال نموده است , ولی نقش تصحیح در برد روضه خوان و به وقوع پیوستن این کابینه را فراموش نموده است

نوشتن اکسپرت فارکس هات فارکس هات فارکس ايران هات فارکس بدون فيلتر هات فارکس چيست هات فارکس فارسي

این فعال سیاسی در یک موضع گیری نسبت به شرایط کنونی می گوید: «خیرخواهان آقای روحانی در زمان چینش کابینه و انتخاب استانداران تذکر دادند ولی او توجه نکرد… اشکالی ندارد رییس‌جمهور در مسیر کار به این نتیجه برسد که یک تغییر ذائقه دهد و یک نوسازی در بدنه مدیریت اجرایی ایجاد کند تا کارها با شتاب بیشتری پیش برود و دولت سرحال‌تر و فعال‌تر شود.»

 

در بخشی از این مصاحبه محمود زاده می گوید از حدود 3 ماه پیش‌ و قبل از موج گرانی ها این طرح آماده شده، همان زمان نیز با علی لاریجانی رئیس ‏مجلس گفت وگوهای در این زمینه انجام شده است و قرار بر این است که چند ماهی برای مطرح شدن آن دست نگاه داشته شود.

در بخشی از این مطلب با عنوان «تغییر تیم اقتصادی یا پارادایم اقتصادی» که تیتر اول این روزنامه در صبح شنبه -9 تیرماه- است. به بیان این مطلب می پردازد که جریان فکری دولت دوازدهم به استناد کتاب «امنیت ملی و نظام اقتصادی ایران» از حسن روحانی سیاست های نئوکینزینی است. در ادامه با استناد دیگری به مصاحبه محمد باقر نوبخت با مجله تجارت فردا قبل از دولت یازدهم تفکر اقتصادی حاکم بر دولت در این 5 سال سیاست های نئوکینزینی و نهادگرایانه است.

فارکس

بخش دیگر این گزارش به این موضوع می پردازد که به گواه آشفتگی در بازارهای مختلف، اقتصاد ایران به لمس نقطه کارآیی نزدیک شده است. بعد هم با توجه به این موضوع روزنامه دنیای اقتصاد بدون توجه به نقش خود در هدایت جریان فکری دولت در این 5 سال به طرح این سوال می پردازد که آیا ضرورت دارد تغییر در کابینه صورت بگیرد یا پارادایم اقتصادی دولت تغییر کند.

این گزارش با استناد به این موضوع که الگوی مورد قبول در دولت سیاست های نئوکینزینی و سیاست های پولی انبساطی است و در این مسیر از مکانیزم دستوری استفاده می شود. از این الگوی دولت حمایت نمی کند و خواستار تغییر این پارادایم می شود. به عبارتی این روزنامه ضمن اینکه خواستار تغییر کابینه است و آن را یک ضرورت می داند اما به دنبال تحقق رویاهای گردانندگان این روزنامه است تا الگوهای اقتصاد آزاد بعد از تغییرات کابینه حاکم شود.

فضای رسانه های اصلاح اصلاح طلب این روزها به نفع تغییر در کابینه و تیم اقتصادی در دولت تغییر کرده است. در این خصوص می توان به یک گزارش از سایت اصلاح طلبی نامه نیوز اشاره کرد. این رسانه که این روزها حتی گزارش های رسانه های منتقد دولت را نیز بازنشر می کند، در مطلبی به 5 گمانه زنی پیرامون اعضایی از کابینه می پردازد که باید در فرایند تغییر و تحول کابینه از قطار دولت پیاده شوند.

در این مطلب محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه؛ ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت؛ عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی؛ محمد حجتی، وزیر جهاد کشاورزی 5 گزینه ای هستند که در گمانه زنی نامه نیوز باید در صورت بروز تغییر در ترکیب کابینه از دولت خارج شوند.

نرخ زنده فارکس نصب فارکس نکات طلايي فارکس نمايندگي فارکس در ايران نمودار زنده فارکس نمودارهاي فارکس

علاوه بر اینکه فضای رسانه های حامی دولت این روزها رای به تغییر در کابینه داده است. باید گفت در مجلس صحبت از تغییر روحانی در جریان است. آن هم در فراکسیون امید مجلس؛ در این خصوص می توان به مصاحبه خبرنگار پارلمانی تسنیم با جلال محمودزاده اشاره کرد. او در این مصاحبه گفته است طرحی را در مجلس ارائه کرده است تا روحانی استیضاح شود.

این فعال اصلاح طلب می افزاید وزرای دولت دوازدهم در یک سال اخیر به همگان نشان داد که این کابینه کارآمد نیست، اگر رئیس‌جمهور هرچه سریع‌تر اقدام به ترمیم کابینه خود نکند، با گذشت زمان حتی ترمیم کابینه نیز به‌سختی امکان‌پذیر خواهد شد. برخی اعضای کابینه دولت شاید روزی کارآمد بودند ولی امروز به‌دلیل نداشتن انگیزه به اعتبار دولت و حامیانش لطمه می‌زنند.

 

این نماینده مجلس تاکید می نماید پس از پیدایش موج گرانی ها تعدادی محور دیگر نیز بدین طرح بیش تر شده‌است و در غایت با ساماندهی مدیریت مجلس قرار شده‌است نمایندگان مدیر جمهور در کمیسیون های تخصصی نسبت به مساله سیاسی و اقتصادی توضیحاتی ارائه نمایند .
در حالی که رخ های سیاسی تصحیح طلب در تعدادی وقت اخیر سوای اعتنا به نقش این جریان در برد  روحانی و معرفی تیم اقتصادی دولت مشغول به گلایه از روحانی هستند و به احتمال زیاد با سناریوی تغییر در کابینه قصد دارند زمان بخرند تا بحران اقتصادی سال 97 کمی کهنه شود، روزنامه دنیای اقتصاد هم به عنوان ارگان رسانه ای و اقتصادی اصلاح طلبان و دولتی ها در گزارشی فقط تغییر در ترکیب وزیران را کافی ندانسته است و خواهان اصلاحات ساختاری در فضای اقتصادی شده است.