فارکس – «جنگ جهانی غذا» | ۲۰۰ سال پیشین

فارکس
«جنگ جهانی غذا» | ۲۰۰ سال پیشین ایده «اصلاح نژاد بشر» چه وقتی و از سمت چه اشخاصی ارائه شد؟ این ایده بر چه مبنایی پایدار شده بود؟ بر این پایه چه جنبشهای اجتماعی صورت گرفت و چه کنشهای سیاسی انجام شد؟ با ما همراه باشید . . .
پرونده ویژه «جنگ جهانی غذا» – بخش سوم 

اشاره | در گزارشهای پیشین پرونده به دو زمینه دارای اهمیت اشاره شد :

در گزارش نخستین با تیتر «تغییر در آرایش و پیرایش جهانی اقتدار طی نیم قرن» بدین این مورد پرداخته شد که متعاقب تغییر‌و تحول در زیرساختهای ارتباطی , معادلات مبنایی توان , و همینطور پیرایش جریانها و کمپانیهای قادر عالم دستخوش تغییرات دورازشوخی شده‌است . مشروح گزارش را {اینـــــــــــــــــــجا} مشاهده کنید
در گزارش دوم «تغییرات شگرف جمعیت دنیا طی 2000 سال» بررسی شد . مشروح گزارش را {اینـــــــــــــــــــجا} مشاهده کنید
البته بهانه‌ی «کمبود منابع در اثر ارتقاء جمعیت جهان» از آخرها قرن نوزدهم دست‌مایه‌ی خانواده‌های مختص برای اجرای برنامه‌های در اختیار گرفتن نسل قرار گرفت ; البته ولی در پشت پرده عوارض دیگری وجود داشت و برنامه‌های تصحیح نژاد در مرحله کلان , ناظر به حل دو مورد صورت گرفت :

چالشهای جمعیتی – مثل کاهش باروری که به دنبال انقلاب جنسی تولید شد – ناشی از شتاب‌گیری مدرنیته در غرب بود .

ريبيت فارکس چيست زئوس فارکس زمان فارکس زيان فارکس زيرنويس فارسي ساخت استراتژي معاملاتي

لزوم کاهش جمعیت «طرفهای متخاصم»ِ فرقه‌های مختص با ایده‌های جهان‌روا .
با همرسانی این دو ادله در ده سال 1970 برنامه‌های تحدید نسل در غرب عجله فزاینده‌ای گرفت , و تا حدی پیش رفت که هر ناظری را متحیر میکند ; در آتی بدین برنامه‌ها خوا هیم پرداخت . در‌این بخش اساس , ماهیت و روشهای مبادرت غرب را تا زمان نبرد دوم جهانی خواهید آشنایی .

پیشینه دستورالعمل تصحیح نژاد و کاهش جمعیت 

پیشینه برنامه‌های جهانی تحدید‌نسل و همینطور برنامه اصلاحات ژنتیکی آدم , به سال های نصفه قرن نوزدهم میلادی باز‌ میگردد . این زمان مقارن با آغاز دگرگون سازی نگاه انسان‌شناسانه و عمیق غرب با اتکا بر دیدگاه ها «چالز داروین»1 است , که به‌شدت سیاست , اقتصاد و علم ها اجتماعی غرب را دست‌خوش دگرگون سازی کرد . 2 لزوم تغییر و تحول در حالت ژنتیکی جور انسان هم نخستین دفعه به وسیله پسرعموی ناتنی داروین3 مطرح شد . او که «فرانسیس گالتون»4 اسم دارااست برای اولین دفعه در آکادمی علم ها انسانی بریتانیا , ویژگی‌هایی مثل «هوش برتر» را مورد تجزیه و محاسبه قرار اعطا کرد و فیض گرفت که‌این ویژگیها ارثی می‌باشند ; و بدین ترتیب اینگونه اعلام‌کرد که صفات مناسب میتواند از روشهای وراثتی منتقل شود .

 

این تئوری تا اینجا مشکلی تولید نمی کرد , البته گالتون در سال 1869 , یک برنامه رویش گزینشی برای انسانها را در کتاب خویش با اسم «نابغه ارثی»5 مطرح کرد . وی نوشت :

«امکان اخلاق و رفتار یک ( نژاد یا این که ملت فراوان با استعداد ( از روش ازدواجهای پیاپیِ در دست گرفتن شده طی یک‌سری نسل , کاملاً محتمل است . »6
جنبشهای اجتماعی تصحیح نژاد 

سايت بروکر هات فارکس سايت فارکس سيگنال فارکس طلا شبکه عصبي فارکس شرکت فارکس شرکت فارکس در ايران

گالتون پایه‌های نظری و فنی تکان آموزش را مستحکم کرد که به کشورهای زیادی توسعه یافت . «جنبش به‌نژادی»7 بریتانیا به رهبری خویش گالتون پی دریافت شد , ‌ که تصحیح نژاد به روش گزینش ویژگیهای مثبت و نشر نژاد برتر را تبلیغ می کرد . در مقابلِ بخش انگلیسی , در اوایل سده بیستم «جنبش به‌نژادی» در آمریکا به رهبری «چارلز داونپورت»8 , زیست‌شناس پر رنگ آمریکایی , عمل می کرد . بخش آمریکایی تکان , بر حذف صفات رذیله و منفی و اشخاصی که حائز این صفات می باشند , تمرکز داشت و قانونهای متعدد عقیم‌سازی9 را با این انگیزه در آمریکا به ثبت رساند .

این حرکت طی دهه‌های نخستین تا سوم قرن بیستم , فراوان دوستداشتنی بود و تأثیرات عمیق سیاسی و اجتماعی برجای گذاشت . مثال بارز این تأثیرات , فعالیتهای اجتماعی و سیاسی در قالب نهادهای مردمی بود . مثلا می‌توان به فعالیتهای کسانی نظیر «مارگارت سَنگر»10 اشاره نمود . سنگر در سال 1914 ضمن پیگیری فعالیتهای اجتماعی در قضیه دوری از بارداری , ماهنامه‌ای با اسم «د وومن ربل»11 ( یا این که زن شورشی ) منتشر می کرد که پیشگیری از بارداری را با شعار «بدون خدایان , سوای ارباب‌ها»12 اشاعه می کرد .

صرافي فارکس ضررهاي فارکس طراحي اکسپرت فارکس عاقبت فارکس عکسهاي فارکس علم فارکس

مقصود این‌که جنبشهای فرهنگی و اجتماعی گسترده‌ای بر پایه ی نظر ها گالتون فعال شد .

تراز بالای سیاسی برنامه تصحیح نژاد 

این خیزش اجتماعی در تراز جنبشهای دولتی باقی نماند و تا آنجا پیش رفت که هدف ها آن در بالاترین سطح ها سیاسی و دانشی ایالات متحده پیگیری شد . برای مثال «تئودور روزولت»13 , 26اُمین رئیس‌جمهور ایالات متحده در مورخ 3 ژانویه 1913 میلادی در نامه‌تندی خطاب به «چارلز داوپونت» – مسئول شاخه آمریکایی تکان به‌نژادی – بر لزوم «بقای ژنتیکی آدمهای خوب» تصریح میکند ; 14 خلاصه طومار وی از این قرار است :

«اگر