فارکس – حج ۹۷ خوب تر و آرام‌تر از سال پیشین برگزار خواهد شد

فارکس
 سرپرست حجاج اهل ایران موقعیت برای برگزاری حج ۹۷ را خوبتر از سال پیشین دانست و اذعان کرد : انشاءالله حج همین سال خوبتر و آهسته خیس از سال قبلی برگزار خواهد شد و زائران با حجی مورد قبول به مرز و بوم گشوده خواهند گشت .
حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در همایش روحانیون‌ , مشخص و معینه‌‌های کاروان‌های اهل سنت موسم حج 97 کنگره عظیم حج را زمان بی‌نظیری برای نمایش همبستگی امت اسلامی دانست و اعلام کرد : تمامی ما بایستی در این راستا تکان و مورد هم بستگی , یکپارچگی و همدلی بیشتر در بین مذهبها متفاوت را آماده کنیم . 

نماینده اما دانا در کارها حج و زیارت اعلام‌کرد : ما در حج به هیچ وجه بدنبال طرح مسایل تفرقه انگیز نبوده و نخواهیم بود و این اجتماع بزرگ را محل طرح مسایل فرقه‌ای نمی‌دانیم و معتقدیم کلیه بایستی به همبستگی بیاندیشیم .

او بابیان محورهای شعار حج سال جاری «حج ; دگرگون سازی روحی و اخلاقی , سبک معاش فقهی , عزت و کرامت اسلامی» اظهار داشت : قدم اولیه در هجرت نورانی حج , دگرگونی روحی و اخلاقی است , بشر درین مسافرت معنوی بایستی متحول شده و از پیشین خویش مسافت بگیرد و شیوه جدیدی را برای معاش تعیین نماید .

نماینده البته عالم درگام دوم با نسبت دادن به آیه‌ها قرآن کریم ومهربان اظهار‌کرد : حاجی بایستی با سرمشق به چنگ آوردن از فرستاده گرامی اسلام و حضرت ابراهیم ( ع ) و آنچه که سیره نبی و انبیاء پیشین بوده است سبک معاش شرعی را بیاموزد و آن را در رابطه با خانواده , جامعه و رهروان ادیان گوناگون به‌کار بندد .

فارکس تالار گفتگو فارکس تايم فارکس تحليل فارکس ترکيه فارکس تريد فارکس تريدر

او از عزت و کرامت اسلامی بعنوان قدم سوم یاد کرد و با اشاره به این که معاند در سعی است وجهه اسلام را در افکار مردمان عالم خدشه دار نماید , افزود : معاندان داعش را به وجود آوردند تا به اسلام ضربه بزنند و اسلام را مترادف و هم معنی با تروریسم معرفی نمایند چرا‌که نمیخواهند عالم اسلام روی ادب به خویش بگیرد .

نماینده البته دانا تاکید کرد : ما می‌خواهیم در چارچوب شعارامسال , حج را آبرومندانه و با عزت برگزار کنیم تا مردمان حس نمایند به آنچه می گوئیم با تمام وجود یقین داریم . 

امیرالحاج زائران اهل ایران با اشاره به این‌که وضعیت برای برگزاری حج 97 , بهترازسال قبل است , اظهار داشت : بحمدا . . . حالت نسبتا عالی است و کلیه می بایست یاری کنیم تا زائران نسبت به حالت و خصوصیت های حج این سال توجیه و از مجال عبادت و زیارت دراین هجرت فایده ببرند .

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر بابیان این‌که دعای کمیل , دعای عرفه , دعای ابی حمزه ثمالی , مناجات شعبانیه و دعاهایی که در صحیفه سجادیه آمده است مشتمل بر مفهوم ها توحیدی و قیمت های اخلاقی اسلام است , اظهارداشت : این معنی ها را رهروان همگی مذهبها اسلامی بایستی به مردمان یاد و فراگیری دهند تا در حج از آن ها منفعت بگیرند .

فارکس تستر فارکس تضميني فارکس تقويم اقتصادي فارکس تلگرام فارکس ثبت نام فارکس جرم

نماینده اما عالم تشکیل شورای افتاء اهل سنت را کاری بزرگ در سوی پاسخگویی به سوال ها مذهبی زائران اهل تسنن دانست و خاطرنشان کرد : دراین شورا علمای کلیه مذهب‌ها اهل سنت حضور دارا‌هستند و میتوانند با همفکری یکدیگر , مشکلات دینی زائران را حل نمایند .

او با اشاره به مشکلات گریبانگیرجهان اسلام , خطاب به حاضران بیان کرد : ما دربسیاری ازمسایل اسلامی مشترکیم و می‌توانیم دست بدست نیز دهیم و از قرآن , نبی , مسلمان ها و حرمت خانواده دفاع کنیم . 
نماینده البته دانا افزود : ما حج را آمیخته با سیاست و تدبیرامور مسلمانها می‌دانیم و معتقدیم سیاستمداران و شخصیت های عالم اسلام می‌توانند در‌این اجتماع عظیم در رابطه مسایل دنیا اسلام با نیز مشاوره و برای حل آن راه حل اندیشی نمایند .

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر دربخش دیگری از سخنان خویش با تاکید براینکه در حج ایران هیچگونه تبعیضی نیست معیارهای گزینش نرخ حج 97 را برشمرد و تصریح کرد : اختلاف درقیمت ها , بدلیل تفاوت در محل اسکان زائران است . 

نماینده البته فقید تصریح کرد : مسئولان اداره حج وزیارت و بعثه رده معظم رهبری غایت عملکرد خویش را بکار بسته اند تا برای تغذیه حجاج شایسته ترین مواد غذایی و امکانات و تجهیزات پخت را در مکه و مدینه آماده نمایند و غذایی تندرست و بهداشتی به زائران ارائه دهند .

او با اشاره به این‌که مسئولان سعودی هم پذیرفته اند حج را از ارتباط ها سیاسی دو میهن جداکند