زنگنه: پیشنهاد نفتی اروپا به ایران راضی‌کننده نیست

فارکس – زنگنه: پیشنهاد نفتی اروپا به ایران راضی‌کننده نیست

فارکس

 

اصل و پایه اوپک بر این است که بازار نفت , سیاسی نباشد و کارداران سیاسی
در بازار دخالت نداشته باشند تا عرضه و تقاضا بها پایانی نفت را انتخاب نمایند البته بعضی اقدامات سیاسی و بی‌ثباتی‌ها , موجب تولید نگرانی در بازار نفت و ارتقا ارزش میشود

و اعم از امر توهین‌آمیز ترامپ به بعضی اعضای اوپک که توهین به حاکمیت ملی کشورهای جداگانه عضو این اداره است موجب ارتقاء نگرانی‌ها در‌این بازار شده‌است

زنگنه همچنین در خصوص موضع رئیس جمهور در قبال صادرات نفت ایران نیز گفت: بیانات و نظر رئیس جمهور کاملاً روشن و شفاف بود.
وزیر نفت گفت: هم‌اکنون تغییر عمده‌ای در میزان تولید و صادرات نفت ایران حاصل نشده و جمهوری اسلامی ایران در قبال اقدامات آمریکا، برنامه‌ها و سیاست‌های خود را به‌پیش برده و خواهد برد.
وزیر نفت همچنین در خصوص سیاستهای آمریکا و اظهارات و توئیت‌های رئیس جمهور این کشور در مورد اعمال فشار به برخی اعضای اوپک برای افزایش تولید گفت:

 

وی تصریح کرد: این روزها با اقدامات آقای ترامپ، قیمت جهانی نفت هرروز به‌جز در برخی روزها بالا رفته است و این که وی به کشوری مستقل دستور می‌دهد که “تولید را بالا ببرید چراکه من با پول اندکی که از شما می‌گیرم از شما محافظت و امنیت شما را تأمین می‌کنم”، علاوه بر اینکه برای مردم این کشورها و حاکمیت ملی آنها بسیار توهین‌آمیز است، موجب بی‌ثباتی در بازار نفت هم می‌شود.

فارکس شيراز حسن زاده فارکس ضرر فارکس طلا فارکس عکس فارکس علي محمدي فارکس غير قانوني شد

زنگنه در خصوص افق پیشِ‌روی بازار جهانی نفت و صادرات ایران هم گفت: باید ببینیم در ماههای آتی، چه تغییری حاصل می‌شود و بازار به کدام سو می‌رود اما تأکید می‌کنم که وزارت نفت و دولت در قبال اقدامات آمریکا، مقابله و تمام تلاش خود را مصروف داشته و دارند تا بازار خود را حفظ کنند.
وزیر نفت همچنین در خصوص پیشنهاد نفتی ارائه‌شده در بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا به کشورمان در مذاکرات اخیر گفت:

 

وزیر نفت با بیان این‌که تغییر عمده‌ای در میزان تولید و صادرات نفت ایران حاصل نشده، در خصوص پیشنهاد نفتی اروپا به ایران گفت: من هنوز این پیشنهاد را ندیده‌ام اما همکاران وزارت امور خارجه آن را دیده و ظاهراً از جزییات آن هم خیلی راضی نبوده‌اند.

بیژن نام دار زنگنه بابیان این که ( تا به امروز تغییر و تحول عمده‌ای در میزان ساخت و صادرات نفت کشور ایران حاصل نشده است
و در قبال اقدامات ایالات متحده , برنامه‌های خویش را پیش خوا‌هیم موفقیت ( افزود : به‌هرحال یک مبارزه تجاری جریان داراست
و درین در میان , ما نیز شغل های خودمان را به‌پیش میبریم و تا به امروز تغییر تحول عمده‌ای در میزان ساخت و فروش نفت نپخته کشور ایران حاصل نشده است .

ولی اینجانب هنوز این توصیه را ندیده‌ام البته همیاران وزارت کارها خارجه آن را چشم و ظاهراً از ریزه کاری آن نیز خیلی راضی نبوده‌اند
چراکه ما از اتحادیه اروپا توقع داریم مسئولیت خودش را در حفاظت از برنامه جامع مبادرت مشترک ( برجام ) به‌انجام برساند