فارکس – سودجوها نمی‌گذارند بازار گوشی مزه دلار ۴۲۰۰ تومانی را بچشد

فارکس
سودجوها نمی‌گذارند بازار گوشی مزه دلار ۴۲۰۰ تومانی را بچشد یک فروشنده تلفن همراه بابیان این که اکنون بازار نسبتاً خویش را با دلار آزاد تهیه کرده بیان کرد : حال حاضر محصول در بازار نیست و علت آن واردکنندگان سودجویی می باشند که می‌خواهند بازدارنده تکان بازار در جهت دلار ۴۲۰۰ تومانی بشوند .
با آغاز سال ارتقاء قیمت‌ ارز سبب ساز برهم زدن تعادل بازار شد تا آنجا که هر روز شاهد رویش بها اجناس وارد شده بودیم .

بر این اصول بانک مرکزی نرخ ارز را 4200 تومان گفت و قرار شد که کالاهای وارد شده مشمول اخذ ارز مدنی شوند البته همین مورد نیز منجر دو نرخی شدن کالاها و رانت در بازار شد . چون دولت به نوعی از قبول دلار بازار آزاد فراروگریز می‌کرد و این مورد به اینجا ختم شد که سودجویان با ارز تصویب شده بانک مرکزی فرآورده وارد مرزوبوم می‌کردند , ولی به عبارتی متاع با نرخ آزاد در اختیار مشتری قرار می‌گرفت . بازار تلفن همراه نیز از این مسئله مستثنی فقدان و حدود سه هفته پیش جهش ناگهانی بها تلفن همراه اعتراضاتی را به همراه داشت به طوری که یک موبایل در مقایسه با پیشین عید رویش 60 الی 100 درصدی را تجربه کرد . سودجوها نمی‌گذارند بازار گوشی مزه دلار ۴۲۰۰ تومانی را بچشد 

مثلا تلفن همراه وارد شده چینی شیایومی جور xiaomi redmi note 4x که در آخرها اسفند 96 با سختی قیمتی حدود 800 هزار تومان داد و ستد می‌شد به ناگاه در تیرماه به ارزش 1 . 4 میلیون تومان ارتقاء پیدا کرد . 

در همین هم اکنون بود که وزیر ارتباطات وعده 10روزه برای تعدیل بها گوشی را ارائه اعطا کرد و از طرف دیگر با نشر لیست واردکنندگان دلار 4200تومانی سعی بر مفتوح کردن پنجره شفافیت در سمت ارز یارانه ای دولت کرد .

فارکس تالار گفتگو فارکس تايم فارکس تحليل فارکس ترکيه فارکس تريد فارکس تريدر

با گذشت 14روز از وعده وزیر به سراغ بازار گوشی رفتیم تا تعدیل بازار تلفن همراه را حقیقت آزمایی کنیم . ولی بعد از پرس و جو و تحلیل ها از فروشندگان متوجه رخداد تعجب آور یعنی کمبود مال و عرضه درین کالای وارد شده شدیم . این مسئله از جهتی خیره کننده است که در بقیه کالاهای وارد شده در حالتی که هرگونه تغییرات قیمتی به منجر رانت دلار 4200 و دلالگری و . . . داشته ایم البته با فقدان و کمبود عرضه متاع تا به امروز مواجه نشده ایم . 

ولی در بازار گوشی بیان کننده دستانی نامرئی و سود جو میباشند که نمیخواهند در برهه کنونی بازار تلفن همراه دلار 4200 تومانی به خویش ببیند و برای همین غرض سعی بر ذخیره کردن اجناس یا این که فروش در اختیار گرفتن شده آن به زیرمجموعه های خویش دارا‌هستند تا بتوانند بازار را در مشقت دلار8000تومانی ثبت نمایند . 

عباسیان مدیریت مغازه آراد تلفن همراه معتقد است که بعداز فاش اخذ کنندگان دلار 4200 تومانی بازار تا حدودی رنگ ثبات به خویش چشم و جلوی ارتقا بها افسار گسیخته سه هفته گرفته شده‌است . او علت فقدان در بازار را کمبود محصول دانست و اظهار‌کرد : حال حاضر اینگونه نیست که دکان دارها محصول داشته باشند و نخواهند عرضه نمایند بلکه مسئله فقدان متاع در بازار می‌باشد . 

فارکس تستر فارکس تضميني فارکس تقويم اقتصادي فارکس تلگرام فارکس ثبت نام فارکس جرم

حسینی فروشنده دکان 19کالا یک علت بیشتر این فقدان کالا را دستهای نامرئی واردکنندگانی می داند که نمی‌خواهند بازار درسمت دلار 4200 تومانی تکان نماید و برای این خواسته با قبول نکردن و دست به دست کردن به زیرمجموعه ها یا این که دور و بری ها خویش بازار را در دست گرفتن می نمایند چون در حالتی‌که اینگونه فعالیت نکنند و بدون واسطه گوشی را به بازار عرضه نمایند دستگاه نظارتی و دولت سریعا متوجه گران فروشی آنها خواهد شد .

او افزود : ما قضاوت در رابطه یک کمپانی واردکننده مختص نمیکنیم زیرا احتمالا حقیقتا کالایی برای عرضه نداشته باشد اما این را میدانیم که تعداد قابل توجهی وارد کننده میباشند که متاع دارا‌هستند البته عرضه نمی‌کنند یا این که در حالتی‌که نیز عرضه نمایند همانطور که گفتم به شکلی است که با قبول نکردن محصول به کسانی یگانه نمی گذارند که بازار در سوی تعدیل پیش برود . سودجوها نمی‌گذارند بازار گوشی مزه دلار ۴۲۰۰ تومانی را بچشد 

او بابیان این که حال حاضر صراحتا می توان بیان کرد بازار گوشی خویش را با دلار بازار آزاد تهیه نموده است ذکر کرد : علاوه بر این که از سمت عرضه با کمبود فرآورده مواجه هستیم در طرف تقاضا نیز میبینیم که بخش اعظم مردمان ناتوان از خرید می‌باشند و همین بازار را با قفل شدن رو به رو نموده است .