صرفه‎جویی مردم جواب داد

 

فارکس – صرفه‎جویی مردم جواب داد

فارکس

صرفه‎جویی مردم جواب داد/ مصرف برق کشور از وضعیت قرمز خارج شد

صرفه‎جویی مردم جواب داد همراهی مردم طی دو روز گذشته در موردهای مختلف و صرفه‌جویی در مصرف باعث شده است تا پیک مصرف برق از کانال هشداردهنده ۵۶ هزار مگاوات اواسط این هفته فاصله بگیرد و به تبع آن خاموشی در نقاط مختلف کشور نیز نسبت به دو روز اخیر کمتر شود.

در پایان نباید این نکته را در نظر نگیریم  که با توجه به گرم شدن دمای هوا طی هفته آینده در بیشتر استان‌های کشور، لازم است که مشترکان در مصرف برق بخش خانگی بیشترین صرفه‌جویی را به عمل آورده و در ساعات پیک از به‌کارگیری لوازم برقی پرمصرف خودداری کرده تا هم‌وطنان به‌ویژه در مناطق گرم جنوب کشور نیز از نعمت برق بهره مند باشند.

 

فارکس

برخلاف رکوردهای عمومی و ورزشی، ثبت رکورد جدید برای پیک مصرف برق یک شاخص منفی به حساب می‌آید و هشداری برای رسیدن شبکه و نیروگاه‌های کشور به حداکثر توان قابل استفاده است. این وضعیت هشدار دهنده در حالی است که صنعت برق طی تابستان سالیان اخیر پیکی فراتر از 55 هزار و 443 مگاوات را تجربه نکرده بود.

در کنار رشد سالیانه‌ مصرف برق در کشور، افت بی‌سابقه بارندگی‌ها موجب شده تا نیروگاه‌های برق آبی هم برای تابستان امسال با کاهش محسوس ظرفیت تولید خود روبه‌رو شوند و توان تولید برق کشور در حدود 58 هزار مگاوات قرار بگیرد.

 

کل مبادلات برق امروز کشصرفه‎جویی مردم جواب داد ور 492 مگاوات ثبت شده است که سهم بخش صادرات 104 مگاوات و سهم واردات در مبادلات امروز برق کشور 388 مگاوات بوده است. همچنین در این بازه زمانی میزان مصرف برق صنایع کشور نیز به چهار هزار و 22 مگاوات رسیده است.

فروش اکسپرت فارکس فيبو گروپ فارکس قانون فارکس در ايران قوانين فارکس قوانين فارکس در ايران کتاب استراتژي معاملاتي

ولی در طی دو روز اخیر همراهی مردم در بخش‌های مختلف و صرفه‌جویی در مصرف موجب شده است تا مصرف برق کشور از وضعیت هشداردهنده خارج شده و به کانال 54 هزار مگاوات بازگردد و به تبع آن خاموشی در نقاط مختلف کشور نیز نسبت به دو روز اخیر کاهش یابد.

طبق گفته مسئولان وزارت نیرو تنها صرفه‌جویی 10 درصدی مصرف برق در فصل تابستان مشکل خاموشی را برطرف می‌کند و روزهای گرم تابستان امسال را بدون مشکل و به راحتی سپری خواهیم کرد.

وزیر نیرو هم که اواخر این هفته برای بررسی وضعیت آب و برق کشور به جلسه اضطراری کمیسیون عمران مجلس رفته بود تاکید کرده بود هر نوع جیره‌بندی و خاموشی در حوزه آب و برق به خود مصرف کنندگان باز می‌گردد. اگر صرفه‌جویی و استفاده درست از منابع صورت بگیرد نه تنها برای امسال بلکه در هیچ سال دیگری جیره‌بندی و خاموشی نخواهیم داشت ولی اگر از مصرف درست آب و برق غفلت کنیم ممکن است جیره بندی در فصل زمستان هم اتفاق بیفتد.

فارکس يزد فارکس يعني فارکس يعني چه فارکس يعني چي فارکسر فارکسيم

پیک مصرف برق دیروز به 54 هزار و 266 مگاوات رسید

 

براساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران پیک مصرف برق دیروز (14 تیرماه) به 54 هزار و 266 مگاوات رسیده است که در مقایسه با میزان مصرف مدت مشابه سال گذشته یک هزار و 98 مگاوات کاهش داشته است.

از اواسط این هفته بود که در پی بالارفتن دما میزان مصرف برق نیز به شکل قابل توجهی رشد پیدا کرده و پیک مصرف رکورد بی‌سابقه‌ 56 هزار و 532 مگاوات را ثبت کرد.

 

 

از اواسط این هفته با عبور پیک مصرف از کانال 56 هزار مگاوات خاموشی‌های پراکنده در نقاط مختلف کشور به علت حفظ پایداری و عدم آسیب شبکه در دستور کار قرار گرفت تا تجربه اردیبهشت‌ماه سال 80 و فروپاشی شبکه برق کشور بار دیگر با رسیدن پیک مصرف به کانال 58 هزار مگاوات تکرار نشود.