فارکس – صنعت فرش دستباف از مالیات قیمت افزوده معاف میشود

 

رییس راس ملی فرش اذعان کرد : طی استدلال‌ها و لایحه تقدیمی مجلس شورای اسلامی شده قرار است تا رینگ های فعال در صنعت فرش دستباف از مالیات بر بها افزوده معاف شوند .
اسماعیل چمنی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی , صنعت های , معادن و کشاورزی کشور ایران و مدیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبریز در مراسم افتتاحیه نمایندگی این اتحادیه در تهران , بیان کرد : 5 میلیون نفر در‌این صنعت فرش در هم اکنون کار می باشند که از این تعداد بالغ بر 2 میلیون نفر به طور بدون واسطه و غیر بی واسطه به بافندگی و اشتغال درین حوزه کار می نمایند .

چمنی بابیان این که حوزه فرش دستباف یک کدام از مهم‌ترین تیم های ایجاد شغل بخش سری است , افزود : فقط کالایی که در سال 2015 ثبت جهانی شده فرش دستباف اهل ایران بوده و مردمان چهار مجموعه کشورها کشور‌ایران را از نمادش که فرش دستباف بوده میشناسند و دربین آنان محبوب‌است .

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی , صنعت های , معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران , تصریح کرد : چنانچه قرار است که میزان نرخ بیکاری به دست کم رسد , مراحل ارز آوری مرز و بوم در مسیر پرورش قرار گیرد , میزان درآمد قشرها گوناگون جامعه ارتقاء یابد و حالت زندگی مردمان در موقعیت مساعدی قرار داشته باشد می بایست دقت به فرش دستباف به وسیله دولت در حق تقدم قرار گیرد .

فارکس شيراز حسن زاده فارکس ضرر فارکس طلا فارکس عکس فارکس علي محمدي فارکس غير قانوني شد

 

او خاطرنشان کرد : لزوم بیمه شدن اشخاصی که در منزل به بافت فرش اشتغال دارا هستند بوسیله مجلس براساس ضابطه ثبت شد البته از تعداد 2 میلیون بافنده صرفا 350 هزار نفر بیمه شده‌اند این نظام‌متعلق به زحمت کشان و کسانی است که با رنج و‌ با دست باردیگر نام و نشان اهل ایران را کردار می نمایند البته در کار چنین اتفاقی نیافتاده است .

رئیس‌ اتحادیه فرش دستباف تبریزتشریح کرد : طی سالیان اخیر از میزان بیمه شدگان فرش دستباف کاسته شد و به عدد 350 هزار نفر از گنجایش 2 میلیونی رسید جای اینکه روندی رو به بالا داشته باشد همینطور یکی دیگر از موضوعاتی که درین سالها شایان توجه است نشر آمار صادرات این بخش بوده که عمدتا نشان از ارتقا آن‌دارد درحالیکه بخش متعددی از تاجران صادراتی به میهن های دیگر‌ نداشته اند .

چمنی ادامه اعطا کرد : فرش دستباف صنعت اولیه سرزمین است و اکثر وقت ها کشور‌های جهان ایران‌ را با فرش می‌شناسند می بایست توجهی مضاعف متعددی بدین بخش بشودتا اقتصاد مرزوبوم در مسیر رویش و‌توسعه قرار گیرد .

او با اشاره به اهمیت بیمه ی قالی بافان افزود : وقتی که بیمه ی یک کدام از این بافندگان جدا می توان به این معناست که‌این شخص از چرخه ی ایجاد فرش دستباف بیرون شده‌است لذا بیمه ی این اشخاص زیاد اهمیت داراست .

چمنی خطاب به مدیر راس ملی فرش و نمایندگان مجلس اعلام‌کرد : بایستی هفته ای به اسم هفته فرش در روزنگار مرزو بوم برای ارج نهادن بدین قشر درنظر گرفته شود .

معافیت صنعت فرش از پرداخت مالیات

فارکس غيرقانوني فارکس غيرقانوني اعلام شد فارکس فارسي فارکس فراچارت فارکس فروم فارکس فکتور

 

دست تمیز رییس راءس ملی فرش هم در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فرش تبریز اظهار کرد : با دقت به عمر فرش دستباف در‌کشور و میزان فعالان این حوزه از پیشین تا‌کنون فرش دستبافت شناسنامه مردمان و درفش دوم کشور ایران تلقی میشود .

این رده مسئول اشاره نمود : طی بررسی‌ها و لایحه نثار مجلس شورای اسلامی شده قرار است تا رینگ های فعال در صنعت فرش دستباف از مالیات بر قیمت افزوده معاف شوند که امیدداریم تا مجلس شورای اسلامی با درایتی داراست این دارای اهمیت را به سطح اجرا برساند .

او افزود : براساس تحقیق‌و پژوهش هایی که‌این راءس در دستور‌کار‌خود قرار داده در برنامه داریم تا یک کدام از روزهای سال که نقطه ی عطف صنعت فرش دستباف است را تحت عنوان روز فرش دستباف اسم گذاری کنیم .

رییس راءس ملی فرش شرح داد : قرار است تا شورایی تحت عنوان شورای فرش دستباف متشکل از روسای اتحادیه ها به سر کردگی فرد وزیر صنعت تشکیل شود تا اتفاقات قابل توجهی درین صنعت متوجه فعالان این حوزه شود .

احد عظیم زاده صادرکننده مثال مرزو بوم هم درین مراسم تاکید کرد : فرش دستباف اعم از صنعت های دارای اهمیت مرزوبوم به شما میرود و از گنجایش بالایی برخوردار‌است .

همینطور درین مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی و علیزاده نایب رییس کمیسیون صنعت های و معادن مجلس شورای اسلامی و داودی معاون فراکسیون فرش مجلس بر لزوم صادرات فرش دستباف تاکید کردند .
انتهای پیام/