فروکش التهاب بازار ماشین های خارجی

فارکس – فروکش التهاب بازار ماشین های خارجی

فروکش التهاب بازار ماشین های خارجی رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو اظهار کرد: با تصمیم رئیس جمهور انتظار می رود در آینده نزدیک با عرضه و تسهیل آزادسازی ماشین های در گمرک مانده، افزون بر تنظیم بازار ماشین های خارجی قیمت های کاذب در این حوزه نیز قدری تعدیل شود.
میثم رضایی با تذکر به دستور ریاست جمهوری مبنی بر ترخیص هرچه سریعتر تمامی اموال باقیمانده در گمرکات ایران به وزیر کشور، اظهارداشت: سیاست اخیر دولت در راستای تخیله گمرکات از کالاهایی که به طور قانونی به داخل کشور آمده اند ولی در گیر و دار بخشنامه های دولتی وارد سرزمین اصلی و بازار نشدند، اگرچه تصمیمی دیرهنگام است ولی بدون شک اثرات مثبتی در بازار دارد. 

 

وی ادامه داد: تاکید وزیر صنعت خطاب به وزیر اقتصاد در خصوص تسریع در انجام این فعالیت که منجر به ترخیص خودروها و همچنین تحویل این کالاها به مشتریان خواهد شد، بدون شک تعدیل قیمت ها در بازار و تنظیم عرضه و تقاضا را در پی خواهد داشت. چرا که در این میان شرکت های واردکننده بسیاری از ماه های پیش تعهدات عمل نشده ای در قبال مشتریان داشتند که با این تصمیم می توانند به تعهدات شان عمل کنند. 

ريبيت فارکس چيست زئوس فارکس زمان فارکس زيان فارکس زيرنويس فارسي ساخت استراتژي معاملاتي

رضایی تاکید کرد: بر این اساس خودروهای ثبت سفارش شده و دارای قبض انبار در گمرکات کشور که عدم ترخیص آن موجب بروز مشکلات بسیاری برای شرکت های واردکننده خودرو و مشتریان شان شده بود به زودی از گمرکات کشور آزاد و به دست مشتریان خواهد رسید.

وی در مورد اثرات این تصمیم در کوتاه مدت نیز افزود: به نظر می رسد با این تصمیمات در آینده نزدیک با توسعه عرضه خودرو به بازار و تزریق ماشین های درگمرک مانده به بازار شاهد تنظیم قیمت ها و همچنین ایفای تعهدات شرکت های واردکننده به مشتریان شان باشیم.

فرمانده انجمن صنفی واردکنندگان خودرو خاطر نشان کرد: بر این اساس افزایش مدت زمان ترخیص خودروهای ثبت سفارش شده و دارای قبض انبار در گمرک به شش ماه نیز یکی از سیاست های دولت در همین راستا است که بدون شک موجب تحویل ماشین های از پیش تعهد شده به مشتریان و ساماندهی بیشتر بازار خودروهای خارجی میشود.

رضایی ادامه داد: دستور رئیس جمهور در خصوص ترخیص محصولات و کالاهای در گمرک مانده با هدف تنظیم بازار و همچنین متوازن سازی عرضه و تقاضا در بازار های متفاوت به خصوص بازار خودروهای خارجی بوده که طبق اطلاعات موجود در آینده نزدیک انجام میگیرد