فارکس – هدف آمریکا صدمه به ایران و مردم آن (2)

فارکس

در ادامه …

 پیشنهاد من این است تا زمانی که ترامپ در قدرت است همان کازی را انجام دهیم که کره شمالی انجام می دهد. هیچ کاری را با عجله انجام ندهیم. به نرمی درباره صلح و رفاه گپ بزنیم. به توافقی دست یابیم که او را خوب جلوه دهد. شخصیت ترامپ را به راحتی می توان فهمید. شرایط روانی او را به راحتی می توان تفسیر نمود.

حتی ملک سلمان سعودی هم او را به بازی گرفته. او یک فرد احمق و بی سواد است که دارد با ترامپ و تیمش بازی میکند. این یک بازی پوکر بر سر بود و نبود میباشد.  

فارکس

این واکنش سازنده و معتبر ایران به اتهام زنی ها مبنی بر دخالت در دیگر کشورها خواهد بود. این اتهامات احمقانه است، زیرا هر دولتی در ایران وظیفه دفاع از کشور و از جمله مبارزه با تروریست ها و ارتش هایی که از طریق سعودی ها تغذیه می شوند را بر عهده دارد. آمریکا ترجیح می دهد ایران نیز همانند عربستان یک مستعمره باشد و یا اینکه اصلا وجود نداشته باشد. متاسفانه اروپایی ها و روس ها این ایده را چندان غیرقابل قبول نمی پندارند.

ترک ها هم ممکن است شاهد این وضعیت باشند، زیرا وضعیت آنها نیز مشابه ایران است. دولت گرایی آنگونه که توسط استعمارگران غربی ساخته و پرداخته شده، هیچگاه در خدمت منافع خاورمیانه نبوده است.

مذاکرات ترامپ با کره شمالی، روسیه و … چه تاثیرات اقتصادی در منطقه خواهد داشت.

معصومی: مذاکرات با کره شمالی یک خبر ساختگی است. دو طرف دارند بازی می کنند. درس های زیادی هست که ایران می تواند در زمینه تعامل با قدرت های جهان از کره شمالی بیاموزد. البته اگر کره شمالی سلاح هسته ای نداشت تا تهاجم به این کشور را برای دشمنانش پر هزینه کند، نمی توانست اینگونه بازی کند. ایران از نظر جغرافیایی در منطقه ای بسیار بدتر از کره شمالی قرار گرفته است.

خبر فارکس خبرگزاري فارس خبرهاي فارکس خريد اکسپرت فارکس خودآموز فارکس دانلود استراتژي معاملاتي

* تا زمانی که ترامپ در قدرت است همان بازی ای را انجام دهیم که کره شمالی انجام می دهد

چه توصیه و راهکارهایی در شرایط فعلی دارید؟

 

 

معصومی: این تحول کلیدی قرن 21 خواهد بود. آیا چین قادر و مایل به ایفای نقش رهبری در مسائل جهانی خواهد بود؟ چندان مشخص نیست. چین نشان داده که به راحتی می تواند با تطمیع و تهدید تسلیم خواسته های غرب شود. من مطمئن نیستم که چین به جایی رسیده باشد که آمریکا در پایان جنگ جهانی دوم رسید.انگلیسی ها، آمریکا را متقاعد ساختند و به آن ابزارها و شیوه های ایفای نقش یک قدرت جهانی و سرمایه گذاری هایی که باید انجام می داد را آموختند. چین به بهبود سطح زندگی از طریق تولید صرف برای بقیه جهان اعتیاد پیدا کرده است.

این کشور از صلح و پیشرفت جهانی منتفع شده است. اکنون چین باید نشان دهد که تمایل دارد جنگ را ادامه دهد و از منفعت خود حفاظت نماید. روسیه ضعیف و غیر قابل اعتماد است. روسیه جز برای رقابت استراتژیک با آمریکا به سمت خاورمیانه متمایل نمی شود. به نظر می رسد که روسیه مایل است یا ناگزیر شده تا رفتارهای بسیار متجاوزانه علیه کشورهای خاورمیانه را تحمل کند و یا حتی بر آنها چشم بپوشد.

من فکر می کنم روسیه به ارتش های قوی تر چراغ سبز نشان می دهد. ایران باید بیرون از این فضا بیاندیشد و ابتکارات دیپلماتیکی را در پیش بگیرد. ایران می تواند یک مسیر انقلابی جدید را به خاورمیانه پیشنهاد دهد. یک بازار مشترک ابتدا می تواند میان ایران، ترکیه و عراق تشکیل شود و در آینده به سوریه و لبنان هم گسترش یابد و در نهایت کشورهای حوزه دریای خزر را نیز در بر بگیرد.

دانلود استراتژي معاملاتي فارکس دانلود اکسپرت رايگان فارکس دانلود اکسپرت فارکس دانلود بروکر فارکس دانلود بروکر هات فارکس درباره بروکر هات فارکس

* نقطه نظرات و دیدگاه های مصاحبه شونده در این مصاحبه مربوط به خود وی است و تسنیم آن را تایید یا رد نمی کند.

 معصومی: بحران اقتصادی فعلی در ایران راهکارهای صرفا اقتصادی ندارد. اقتصاد سیاسی را هرگز نباید کنار گذاشت. نقش موسسات، روان شناسی اجتماعی، رهبری و فراهم کردن شرایط توسعه سرمایه انسانی ابزارهایی هستند که نقش مهمی دارند. متاسفانه توسعه این ابزارها زمانی طولانی می طلبد و مستلزم برنامه ریزی و تفکر است.

بحران می تواند تحولات بزرگ را تسریع بخشد و این چیزی است که ما نیاز داریم. متاسفانه، تغییرات اجتماعی با دسته بندی ها و هرج و مرج های بزرگ همراه است. این برای ایرانی ها که در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به اتحاد نیاز دارند خیلی خطرناک است. بنابراین رهبری فعلی باید مردم را به سمتی سوق دهد که همدیگر را بیشتر تحمل کنند و از دیکته کردن ارزش ها و روش های خود به یکدیگر بپرهیزند. یک جامعه سالم یک جامعه متنوع است که تنوع و یگانگی مردم را قدر بداند و از توانمندی ها و خلاقیت های افراد تجلیل کند.

مردان نمی توانند خواست های خود را به زنان دیکته کنند و مردم نمی توانند اعتقادات خود را به دیگران تحمیل نمایند. البته که ارزش های اجتماعی اساس و ریشه جوامع میباشد. ولی ارزش های معنادار به نادرست با اشکال مختلف ایمان و اعتقادات به مخالفت دسا میزنند. ادیان مختلف مروج خشونت نمیباشند. این افراد هستند که ارزش های آنها را خراب میکنند و تفسیر نادرستی از آنها ارائه می دهند.