فریب مارها را در بورس نخورید 

< بروکر فارکس >

 

 

«هنری دیوید ثارو»  می‌گوید : 

«مساله این نیست که شما به چه چیزی نگاه میکنید بلکه مساله این است که چه چیزی به نگاه شما می‌آید» 

۱ –  آیا شما سهام میخرید تا خیلی سریع ثروتمند شوید؟ در‌حالتی که خیلی خوش اقبال باشید , با سرمایه‌گذاری در سهام در زمان یک سال پول خویش را دو برابر میکنید چنین موفقیتی حاصل نمیشود مگراینکه ریسک زیادی را متحمل گردید و از سرمایه‌گذاری عبور کرده و وارد مسیر سفته بازی گردید . اگر چه از نگاه تاریخی سهام نسبت به بقیه دارایی‌ها بالاترین راندمان را داشته ولی این راندمان نوسانات زیادی راهم تجربه نموده است در صورتی‌که انتظارات صحیحی از بازده و نوسانات نداشته باشید , هنگام سرمایه‌گذاری در سهام رفتار غیرمنطقی از خود نشان می‌دهید پذیرفتن ریسک بسیار بالا برای سریع پول دار شدن ,فروش سریع سهام خوب به دلیل زیان کوتاه مدت و دائم معامله کردن اعم از رفتارهای غیرمنطقی هنگام سرمایه‌گذاری در سهام است . 

۲- ساده بگیرید، ساده گرفتن سرمایه‌گذاری احمقانه نیست. «بلیز پاسکال» فیلسوف قرن هفدهم، می‌گوید: « تمام بدبختی بشر از این است که نمی‌توند در یک اتاق، تنها و به آرامی بنشیند.»

این نکته دقیقاً فرآیند سرمایه‌گذاری را توضیح می‌دهد آنها همواره در حال معامله‌اند یا برنکاتت و اطلاعات غیرمرتبط تکیه کرده یا می‌کوشند تا غیرقابل پیش‌بینی را پیش‌بینی کنند بنابراین احتمالاً بارویدادهای ناخوشایندی در سرمایه‌گذاری روبه رو می‌شوند . ساده انگاشتن با تمرکز بر شرکت‌هایی که مزیت رقابتی و فرصت سودآوری دارند در نظر گرفتن یک حاشیه امن هنگام خرید و سرمایه‌گذری با دید بلندمدت می‌تواند احتمال موفقیت سرمایه‌گذار را به طور چشمگیری افزایش دهد.


< بیشتر بخوانید >
افتتاح حساب بروکر آلپاری Alpari Forex Broker


 

۳- ممکن است در کوتاه مدت سهام نوسنات زیادی داشته باشند و قیمت ها در کوتاه مدت همگام با عکس‌العمل‌های «آقای بازار» به شنیده‌ها و شایعات پرفراز و نشیب باشند پیش‌بینی نوسانات کوتاه مدت بازار غیرممکن نیست اما بسیار سخت است بنجامین گراهام در این باره می‌گوید: «بازار در کوتاه مدت، همانند یک ماشین رای‌گیری است که نشان می‌دهد چه شرکت‌هایی شناخته شده و چه شرکت‌هایی ناشناخته‌اند.

اما در بلند مدت ، بازار همانند یک ترازو است و اساس و جوهره شرکت را می‌سنجد با این وجود، بسیاری از سرمایه‌‌گذاران هنوز بر اخبار روزانه متمرکزند و در صورتی که این اخبار تغییری در قیمت سهم ایجاد نکنند، دچار یأس و ناامیدی می‌شوند.

اما در برخی مواقع ممکن است این شنیده‌ها درست از آب درآمده و سود خوبی نصیبت آنها کنند. صبور باشید و برعملکرد بنیادی شرکت تمرکز کنید. پس از مدتی بازار سودهایی که شرکت کسب کرده درک و به درستی ارزش‌گذاری می‌کند.»

۴- رسانه‌های زیادی وجود دارند که به دنبال جلب توجه سرمایه‌گذارن هستند و اغلب به ارائه دلیل و توجیه نوسانات قیمتی در بازارهای مختلف می‌پردازند این به این معنا است که حدس و گمان‌های زیادی درباره دلایل تغییرات قیمت بسیاری از کالاها، قیمت سهام، قیمت نفت، قیمت ارز، قیمت کالاهای کشاورزی ، صنعتی و … وجود دارد.

متاسفانه تغییرات قیمتی به ندرت تغییرات واقعی در ارزش را نشان می‌دهند و تغییرات قیمت صرفاً نوسانات ذاتی بازار آزاد را نشان می‌دهند. با توجه نکردن به این بازار پرهیاهو نه تنها در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید بلکه بر عوامل مهم موفقیت در سرمایه‌گذاری بیشتر متمرکز می‌شوید یعنی برعملکرد شرکت‌هایی که سهام آنها را در اختیار دارید همان گونه که شما تنها با مطالعه کتاب‌های آموزشی کشتی،

کشتی‌گیر خوبی نخواهید شد مهارت‌های سرمایه‌گذاری شما هم تنها با بررسی قیمت‌های سهام یا نمودارها بهبود نمی‌یابد مهارت ورزشکاران باتمرین و ممارست سرمایه‌گذاران با بیشتر دانستن درباره شرکتها و دنیای اطرافشان بهبود می‌یابد.


< بیشتر بخوانید >

فارکس در آلمان فارکس در ارمنستان فارکس در امريکا فارکس در ايران فارکس در ايران جرم است فارکس در ايران غيرقانوني اعلام شد


 

۵- اگرچه وضعیت کسب و کار یک شرکت نکته بسیار مهم و کلیدی است اما مدیران شرکت هم نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.

اگر مارها کنترل شوند حتی شرکت‌های پرمزایا نیز می‌توانند عملکرد ضعیفی داشته باشند اگر شرکتی را مشاهده کردید که رفتارهای مدیریتی نامناسبی داشت مراقب باشید هنگام ارزیابی مدیریت به خاطر آوردن قضیه مار مفید خواهد بود عصر یک روز زمستانی مردی در حال عبور  از کنار یک مار بود. مار از او پرسید: «ممکن است به من کمک کنید؟ من بسیار گرسنه‌ام و هوا هم بسیار سرد است اگر به دادم نرسید می‌میرم.» 

مرد جواب داد : « تو یک مار هستی و مطممئنم من‌را نیش می زنی . » مار گفت : « خواهش می‌‌کنم به من کمک کنید . من بدبخت هستم و قول میدهم شما‌را نیش نزنم» مرد اندکی فکر کرد و بعد از آن تصمیم گرفت مار را به خانه‌اش ببرد . مردم مار را گرم کرد و به وی غذا داد

پس از صرف غذا، مار مرد را نیش زد . مرد از او سوال کرد: «چرا مرا نیش زدی؟ من زندگی تو را نجات دادم.» مار به راحتی پاسخ داد:« شما هنگامی که تصمیم گرفتید به من کمک کنید، میدانستید که من مار هستم.»