نامه دختر زیبا به مدیر یکی‌از شرکتهای بزرگ آمریکایی 

 

می‌خواهم در آنچه اینجا میگویم صادق باشم . من دختری زیبا و ۲۴ سال سن دارم . جوان و بسیار زیبا , خوش‌اندام , خوش هیکل , خوش بیان , دارنده تحصیلات آکادمیک و مسلط به تعدادی گویش دنیاهستم . 
امید دارم با مردی با درآمد هر ساله ۵۰۰ هزار دلار یا بیشتر ازدواج کنم . احتمالا فکر کنید که سطح انتظار من بالاست , البته حتی درآمد هر ساله یک میلیون دلار در نیویورک نیز به طبقه میانگینتعلق دارد . چه رسد به ۵۰۰ هزار دلار . خواست اینجانب چندان زیاد نیست . آیا مردی با درآمد هر ساله ۵۰۰ هزار دلاری وجود دارد؟ 
آیا شما خودتان ازدواج کرده‌اید؟ سئوال من این است که چه کنم تا با اشخاص ثروتمندی مثل شما ازدواج کنم؟

 

چند سئوال ساده دارم:
۱- پاتوق جوانان مجرد و پولدار کجاست؟
۲- چه گروه سنی از مردان به کار من می‌آیند؟
۳- معیارهای شما برای انتخاب زن کدامند؟

 

امضا، خانم زیبا و خوش آندام

 

و اما جواب مدیر شرکت جی پی مورگان:

نامه شما را با شوق فراوان خواندم. در نظر داشته باشید که دختران زیادی هستند که سوالاتی مشابه شما دارند. اجازه دهید در مقام یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای موقعیت شما را تجزیه و تحلیل کنم :درآمد سالانه من بیش از ۵۰۰ هزار دلار است که با شرط شما همخوانی دارد، اما خدا کند کسی فکر نکند که اکنون با جواب دادن به شما، وقت خودم را تلف می‌کنم.

از دید یک تاجر، ازدواج با شما اشتباه است، دلیل آن هم خیلی ساده است: آنچه شما در سر دارید مبادله منصفانه “زیبائی” با “پول” است. اما اشکال کار همینجاست: زیبائی شما رفته‌رفته بعد ده سال آرام آرام به کل محو می‌شود اما پول من، در حالت عادی بعید است بر باد رود.

در حقیقت، درآمد من سال به سال بالاتر خواهد رفت اما زیبائی شما نه و چین و چروک و پیری زود رس زنانه جایگزین این زیبائی خواهد گردید و اثری از این جوانی و زیبائی باقی نخواهد ماند. از نظر علم اقتصاد، من یک “سرمایه رو به رشد” هستم اما شما یک “سرمایه رو به زوال”.
به زبان وال‌استریت، هر تجارتی “موقعیتی” دارد. ازدواج با شما هم چنین موقعیتی خواهد داشت.

اگر ارزش تجارت افت کند عاقلانه آن است که آن را نگاه نداشت و در اولین فرصت به دیگری واگذار کرد و این چنین است در مورد ازدواج با شما.

بنابراین هر آدمی با درآمد سالانه ۵۰۰ هزار دلار نادان نیست که با شما ازدواج کند به همین دلیل ما فقط با امثال شما قرار می‌گذاریم اما ازدواج هرگز.


<>  همچنین بخوانید:

      افتتاح حساب بروکر آلپاری Alpari Forex Broker


اما اگر شما علاوه بر جوانی و زیبائی کالایی داشته باشید که مثل سرمایه من رو به رشد باشد و یا حداقل نفع آن از من منقطع نشود کالاهایی با ارزش مثل “انسانیت، پاکدامنی، شعور، اخلاق، تعهد، صداقت، وفاداری، حمایت، دوست داشتن، عشق و … ” آن وقت احتمالا این معامله برای من هم

سود فراوانی خواهد داشت زیرا احتمال دارد اینجانب حتی فاقد دارایی هایی ارزشمند با مشخصات شما باشم و برای داشتن آن‌ها پول زیادی خرج کنم . زیرا بعد چند مدت از ازدواج , بیش تر اززیبائی , اندام و هیکل , مواردی که بیان کردم برای زندگی مشترک اضطراری بوده و من شدیدا به آنان نیاز پیدا خواهم کرد . 

در هر حال به شما توصیه می کنم که قید وصلت با آدمهای ثروتمند را بزنید . بجای آن شما خودتان می توانید با کمی فکر و همت و با داشتن درآمد هر ساله ۵۰۰ هزار دلاری , شخص ثروتمندی گردید .اینطور , شانس شما بیشتر خواهد بود تا آن که یک سرمایه دار احمق را پیدا کنید .