واردات ۴ برند نوشیدنی ممنوعیت پیدا کرد

 

بروکر آلپاری – واردات ۴ برند نوشیدنی ممنوعیت پیدا کرد

واردات ۴ برند نوشیدنی ممنوعیت پیدا کرد فهرست برندهای نوشیدنی غیرمجاز برای واردات بر اساس اعلام دفتر مبارزه با قاچاق کالاهای هدف اعلام شد.
علی معقولی مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق ویژه با فرستادن بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی گفت:
2- استفاده از رنگها و افزودنی‌های مجاز دارای محدوده سلامت مطابق میزان مورد توصیه در استاندارهای ملی میباشد که با اعمال نظارت بر زنجیره تامین محصولات میتوان از سلامت آن اطمینان حاصل کرد. زیرا نظارت و کنترلی در خصوص افزودنی‌های مضر و سرطان‌زا مورد استفاده در محصولات قاچاق وجود ندارد؛ لذا وجود رنگ‌ها و مواد غیرمجاز در محصولات قاچاق، باعث آسیبهای جدی به سلامت و ایمنی مصرف کنندگان میشود.

 

فارکس از لحاظ شرعي فارکس ازمايشي فارکس اسکالپ فارکس اسکول فارکس اسلامي فارکس اکسنس

 

بنابر این گزارش امیرمحمد پرهام‌فر سرپرست دفتر مبارزه با قاچاق کالاهای هدف با ارسال نامه ای با عنوان اقدام سریع به دبیران کمیسیون‌های برنامه‌ریزی و هماهنگی و نظارت و مبارزه با قاچاق کالای استانهای کشور نوشت :
در اجرای برنامه‌های پیشگیری و تشدید مبارزه با کالاهای سلامت محور مصوب یکصد و پنجاهمین جلسه اعضای اصلی ستاد و با عنایت به ابلاغ «مجموعه اهداف کمی راهبردها»‌برنامه‌های کلان و اجرای مبارزه همه جانبه با قاچاق کالا و ارز در استانهای سراسر کشور در سال 97 در ارتباط با » فرآورده‌های آشامیدنی قاچاق» به آگاهی می‌رساند: ابزارهای تشخیص فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی قاچاق:
واردات ۴ برند نوشیدنی ممنوعیت پیدا کرد

انتظار است با عنایت حساسیت موضوع سلامت جامعه مقتضی است توجه ویژه استانهای ساحلی و مرزی کلیه استانهای سطح کشور اقدامات لازم به منظور فرهنگسازی، اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی عمومی و همچنین پیشگیری و تشدید اقدامات نظارتی بر مبادی ورودی انبارش، توزیع و عرضه را معمول داشته، موضوع در دستور کار تیمهای بازرسی در قالب گشت‌های مشترک قرار گرفته و نتایج به انضمام عناوین و تصویر نشانه‌های تجاری دارای فراوانی بیشتر در کشفیات قاچاق هر استان، به ستاد منعکس شود.

بروکر آلپاری

ملاحظه: محصولات فاقد برچسب اصالت و یا دارای برچسب با شماره‌های پیامک جعلی مصداق قاچاق قطعی هستند.
2- بهره‌گیری از فهرست مصادیق قاچاق قطعی ابلاغ ستاد رصد کشفیات قاچاق و انعکاس عناوین و تصاویر نشانهای تجاری دارای فراوانی بیشتر در مکشوفات قاچاق به ستاد می‌تواند منجر به افزایش اثربخشی بازرسی‌ها و بهبود نظارتها شود؛ در این خصوص مصادیق 6 عنوان نوشیدنی‌های غیرمجاز به شرح ذیل ارسال می‌شود که نیازمند توجه استانهای کشور (بویژه‌ استانهای ساحلی) است.

الف – نوشیدنی vimpo تولید کشور عربستان سعودی
ب – نوشیدنی تخم شربتی Leema تولید کشور تایلند
پ – نوشیدنی moju moju تولید کشور تایلند
ت – نوشیدنی star تولید کشور امارات
ث – اسنک مخلوط با آجیل و نخود سبز Ding Dong تولید کشور فیلیپین
ج – دراژ M& Mś تولید کشور چین

عمليات فارکس فارس نيوز فارس ويديو فارکس فارکس آلپاري فارکس آموزش

به پیوست تصویر نامه معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص اجرای برنامه پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور ارسال و اعلام می‌دارد نوشیدنی با برنده‌های مورد اشاره در نامه صدرالعشاره غیرمجاز اعلام و با عنایت و حساسیت و موضوع سلامت جامعه مقتضی است ضمن توجه ویژه کلیه مبادی ورودی ضمن تشدید اقدامات کنترلی از ورود این اقلام ممانعت به عمل آورند. خواهشمند دستور فرمایید ضمن رعایت دقیق موارد اعلامی در نامه مذکور و نظارت دقیق با رعایت ضوابط مقررات نسبت به مورد اقدامات لازم نمایید.

 

مخاطرات مصرف فرآورده‌های مصرفی قاچاق:
1- محصولات برآیند شده خوراکی و آشامیدنی مشمول ثبت منبع در سازمان غذا و دارو هستند لذا زنجیره سلامت آن قابل رهگیری بوده و مورد تایید مراجع رسمی است.

 

1-  همه ی فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی لازم است برچسب اصالت و سلامت داشته باشند؛ لذا معیار تشخیص فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی دارای اصالت و قاچاق استعلام کد برچسب اصالت و سلامت نوشته شده  روی محصولات از طریق ارسال اس ام اس به شماره 20008822 یا مراجعه به سایت  www.ttec.ir و یا نصب نرم‌افزار سامانه TTEC به تلفن همراه از طر یق سایت مذکور میباشد.
«برخی عناوین افزودنی‌های غیرمجاز مندرج بر روی محصولات یاد شده دارای علائمی است که می‌توانید آنها را در بند 2 تصویر نامه پیوست خبر مشاهده کنید».
3- تهدیدات زیستی و مخاطرات بیوتروریسم ناشی از ورود مصرف فرآورده‌های نوشیدنی خوراکی و اشامیدنی قاچاق از سلامت آحاد جامعه غیرقابل اغماض است. اینگونه آسیبها ممکن است به صورت خاموش گسترش یابد و آثار آن در نسل‌های بعدی اشکار شود.