چه چیزهایی برای شروع فعالیت در بورس می بایست بدانیم؟ 

< آموزش ثبت نام فارکس >

http://alforex.ir

بازار بورس برخلاف ظاهر ساده ای که دارد دنیای پیچیده ای است , شخصی که وارد این بازار می شود در بالا با دریایی از داده ها مواجه می شود که باید از در میان این همه داده ها آنهایی را که مفید میباشنداستخراج نماید و مورد به کار گیری قرار دهد .

 زمانی که شما تصمیم به فعالیت در بورس و شروع سپرده گذاری درین بازار میگیرید , احتمال دارد که در ابتدای راه مسیر پیش روی شما کمی غیر قابل فهم به نظر برسد و ندانید که می بایست چکار بکنید و از کجا شروع بکنبد . معمولا او‌لین سوالی که برای یک شخص تازه وارد به بورس بوجود میاید همین است که بایستی از کجا شروع کنم و به چه چیزهایی نیاز دارم؟به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در مقاله کوتاهی یه خرده راجع به‌این موضوع صحبت کنیم . 

ذهنیت خود نسبت به بورس را واقعی کنید

قبل از هر کار دیگری شما باید یک ذهنیت درست و مناسب از فعالیت در بورس داشته باشید.خیلی از افرادی که تصمیم می گیرند وارد بورس شوند ذهنیت درستی از این بازار ندارند.باور بسیاری از این افراد این است که آنها با وارد شدن به این بازار می توانند یک شبه پولدار شوند و یا خیلی سریع سودهای کلانی بدست آورند.

البته که در برخی مواقع بورس قابلیت کسب سودهای بسیار خوبی را برای ما فراهم می کند و مثال های زیادی هم برای آن وجود دارد،اما به صورت کلی اگر شما با این ذهنیت وارد بورس شوید که با خرید و فروش سهام در بورس خیلی سریع پولدار خواهید شد،خیلی زود در این بازار با مشکل مواجه خواهید شد و این ذهنیت در نحوه معاملات و خرید و فروش سهام شما تاثیر خواهد گذاشت که در نهایت منجر به اشتباهات ناخواسته و تصمیم گیری های احساسی شما می شود و چیزی جز زیان برای شما نخواهد داشت. در نتیجه شما باید بپذیرید که سرمایه گذاری در بورس نیز یک فرایتد است که در برخی مواقع زمانبر و در برخی مواقع نیز بسته به شرایط می تواند بسیار زودبازده باشد.

اولین قدم ، افتتاح حساب در کارگزاری

اولین قدم برای وارد شدن به دنیای سرمایه گذاری در بورس افتتاح حساب در یک کارگزاری است.طبق قوانین هر فرد حقیقی و یا حقوقی برای خرید و فروش سهام در بورس نیاز به داشتن یک کارگزار دارد تا بتواند اقدام به معاملات سهام بکند،در واقع کارگزار واسط بین شما و بازار بورس و سایر سهامداران است و هیچ فردی نمی تواند سهام خود را به صورت مستقیم به فرد دیگری واگذار کند و یا از آن سهام بخرد.

پس تمامی خرید و فروش های شما از طریق کارگزاری انجام خواهد شد و شما برای شروع فعالیت خود در بورس حتما باید نزد یک شرکت کارگزاری حساب داشته باشید.کارگزار اقدامات لازم از قبیل دریافت کد معاملاتی و افتتاح حساب را برای شما انجام خواهد داد و شما آماده خرید و فروش سهام خواهید بود.

برای اطلاعات بیشتر در این باره و آشنایی با کارگزار و نحوه انتخاب کارگزار مناسب می توانید از بسته آموزشی ورود به دنیای بورس در سه روز استفاده کنید

قدم اصلی ، آموزش ویادگیری انواع تحلیل و نحوه استفاده از آنها

بعد از افتتاح حساب در کارگزاری شما آماده خرید و فروش سهام هستید،اما این تازه شروع راه است. از آنجایی که این خرید و فروش مستقیما با پول و سود و زیان شما در ارتباط است،مهمترین چیز این است که شما بدانید سهام کدام شرکت ها را و در کدام قیمتها خرید و فروش کنید.

فعالیت در هر بازاری نیازمند آشنایی با اصول و روش های کسب سود در آن بازار است ، فعالیت در بورس به صورت خلاصه شامل انتخاب سهام مناسب در قیمت مناسب و فروش آن در قیمتهای بالاتر و در نتیجه کسب سود است.همین انتخاب سهام مناسب اصلی ترین ابهام هر فرد تازه وارد به بورس است که دقیقا نمی داند سهام کدام شرکت را انتخاب و خریداری بکند.

شما برای موفقیت در بورس باید بتوانید وضعیت کلی اقتصاد،صنایع و شرکت های گوناگون را به روش های مختلف تحلیل کنید،با ابزارهای مختلف تحلیل آشنایی داشته باشید و روندهای رشد و افت قیمت ها را تشخیص دهید تا بتوانید به موقع سهام مورد نظر را پیدا کنید و به موقع نیز آن را بفروشید ، این کار یا از طریق آموزش کاربردی بدست می آید و یا به صورت تجربی که ما روش تجربی را پیشنهاد نمی کنیم چرا که شما باید وقت و هزینه زیادی را برای این نوع یادگیری صرف کنید.

فعالیت در بورس به صورت خلاصه شامل انتخاب سهام مناسب در قیمت مناسب و فروش آن در قیمتهای بالاتر و در نتیجه کسب سود است.همین انتخاب سهام مناسب اصلی ترین ابهام هر فرد تازه وارد به بورس است که دقیقا نمی داند سهام کدام شرکت را انتخاب و خریداری بکند

هرگاه از وارن بافت یکی از موفق ترین سرمایه گذاران قرن اخیر سوال شده است که چگونه موفق شدی،پاسخ داده است:هرساله صدها و صدها صورت مالی شرکت ها را مطالعه کرده ام و هیچ گاه از آموزش دیدن دست نکشیده ام.چرا که سرمایه گذاری بدون داشتن علم و آگاهی از نظر من تفاوتی با قمار کردن ندارد.

قدم آخر کسب تجربه و استفاده از تجربه افراد متخصص

آموزش و یادگیری یک شرط لازم برای فعالیت درست و اصولی در بورس است ولی قطعا آموزش به تنهایی شما را به یک سرمایه گذار موفق تبدیل نخواهد کرد.هر بازاری افراد حرفه ای و با تجربه مخصوص به خود را دارد.

شما در ابتدای ورود به بورس طبیعتا تجربه بالایی ندارید و در حین فعالیت در بازار با شرایط وچالشهایی مواجه خواهید شد که برای شما جدید و غیرمنتظره خواهد بود،اینجاست که تجربه افراد حرفه ای و با تجربه به کار شما خواهد آمد و باید از آنها کمک بگیرید.شما باید برای حرفه ای شدن در بورس در ابتدا از تجربیات افراد حرفه ای و قدیمی بازار استفاده کنید و به مرور زمان تجربه خود را نیز افزایش دهید.

 

نتیجه گیری

فعالیت در بورس در نگاه اولیه کار بسیار بی آلایش ای به لحاظ میرسد , ولی هر شخصی که وارد این بازار می شود پس از گذشت مدت کمی با یک سردرگمی مواجه می شود و نمی داند که دقیقا می بایست چه کاری انجام دهد . موفقیت در‌این بازار یک پروسه است و یک شبه حاصل نمی‌شود .

 شما در مرحله اول می بایست برای فراگیری خویش مبادرت فرمایید و داده ها و مهارت های اضطراریبرای عمل درین بازار را بدست آورید , بعد از آن شما به کسب تجربه درین بازار می‌پردازید و بهتر است در این راه از کمک اشخاص با تجربه تر استفاده فرمایید . خانه سرمایه هم می‌تواند شمارا در این سمت کمک رساند .