کلید فراموش شده موفقیت در معاملات بازار بورس

 

 

 

موفقیت در معاملات بازار بورس درون شماست 

آیا تا به درحال حاضر دقت نموده اید که انجام ندادن یک داد و ستد سودده از ضرر دیدن در معامله دشوار تر است؟ هنگامی که ضرر می‌کنیم در هر حال به نوعی می‌توانیم بازار را مقصر جلوه دهیمالبته در مورد انجام ندادن یک داد و ستد سودده اینگونه نیست و معمولا خویش را سرزنش می‌کنیم که ای کاش در‌این معامله بودم . بازار نه تنها هیچ اشتباهی نکرده بلکه پول را حاضر و مهیا در اختیار ماگذارده اما ما به هر علتی نتوانسته ایم از این شرایط استفاده کنیم . به عبارت دیگر راهی برای توجیه باقی نمی ماند . شما مسئول آنچه بازار انجام می‌دهد یا این که نمی دهد نیستید , بلکه صرفا مسئول نتیجهشیوه عملکرد نامناسبتان می‌باشید .

 شما در حقیقت مسئول آنچه آموخته اید و آنچه نیاموخته اید و بایستی بیاموزید , میباشید . موثرترین راه برای رسیدن به موفقیت این است که در خویش رویکرد فاتحانه وموفق به‌وجود بیاورید . 

زیرا این رویکرد مثل پی یک ساختمان عظیم عامل نگه داری و استواری این ساختمان است . یک رویکرد ذهنی درست برای موفق شدنچیزی است که کمتر کسی تجربه کرده است.رویکرد فاتحانه کلید موفقیت شماست.مشکل بیشتر سهامداران این است که فکر می کنند این رویکرد ذهنی را دارند،در صورتی که فاقد آن هستند یا منتظرند بازار چنین رویکردی را در آن ها ایجاد کند.بازار این کار را نمی کند و مطمئن باشید که هیچ میزان دانشی در مورد بازار نمی تواند جایگزین فقدان این رویکرد باشد.

حال این سوال به وجود می آید که چه عاملی موجب عدم تمایل شخص به داشتن رویکرد فاتحانه می شود؟

باید گفت اینکه فکر می کنیم باید محیط تغییر کند تا ما بتوانیم معاملات موفقت تری داشته باشیم عامل اصلی این است که ما خود را از درون درست نکنیم . در اصل رویکرد فاتحانه در بازار بورس می گوید شما باید از درون خود را درست کنید و معاملات خود را خودتان بهتر از قبل شکل دهید و به دنبال عوامل خارجی برای پیروزی در بازار نباشید.این فکر شماست که محیط بهتری برای شما می سازد.

فرض کنید که شما در چرخه رونق و رکود قرار دارید،بیایید پولی را که در اثر خطا و بی دقتی و معاملات اشتباه از دست داده اید محاسبه کرده و به حسابتان بازگردانید،اکنون چقدر پول خواهید داشت؟

براساس این محاسبه مجدد منحنی حساب شما چگونه خواهد بود؟مطمئنا با این کار در دسته سهامداران موفق قرار خواهید گرفت.حال ببینید در مقابل ضررهای خود چه عکس العملی نشان می دهید.آیا مسئولیت کامل آن ها را می پذیرید؟آیا برای پیشگیر از وقوع آن ها سعی می کنید دیدگاه و رویکرد خود را تغییر دهید؟یا اینکه سعی می کنید در مورد بازار بیشتر بیاموزید؟واضح است که بازار نه خود را مسئول بی دقتی شما می داند و نه برایش مهم است که شما به طور درونی خود را لایق کسب سود نمی دانید.


< بیشتر بخوانید >

افتتاح حساب بروکر آلپاری Alpari Forex Broker


مهم ترین مشکل معامله گران این است که نمی توانند این مسئله را درک کنند که بازار هیچ رویکرد یا حالت ذهنی را ایجاد نمی کند.بازار تنها مانند یک آینه آنچه درون شماست را به شما منتقل می کند.اگر شما دارای اعتماد به نفس هستید،دلیلش این نیست که بازار این حس را در شما به جود آورده است.بلکه به این دلیل است که عقاید و رویکرد شما باعث شده به جلو گام برداشته،مسئولیت پذیر باشید و آنچه در اختیارتان قرار داده شده است را دریابید.

و اگر می ترسید،به خاطر این است که فکر می کنید بازار مسئول تولید این نتایج است.در نهایت بدترین نتیجه عدم قبول مسئولیت این است که شما در چرخه رنج و عدم رضایت گیر کنید.اگر فقط برای یک لحظه فکر کنید،متوجه می شوید که اگر خود را مسئول ندانید هیچ نیازی هم به یادگیری و اصلاح خود نمی بینید. در این صورت رشد نمی کنید و در نتیجه مسائل را باز به همان گونه اشتباه تفسیر کرده و در نهایت یا ناراضی هستید،یا راه حل مشکلات خود را در دانش بیشتر راجع به بازار می دانید.یادگیری خوب است ولی در صورت عدم قبول مسئولیت موجب می شود آنچه آموخته اید را با شیوه های نادرست به کار برید.

یادگیری خوب است ولی در صورت عدم قبول مسئولیت موجب می شود آنچه آموخته اید را با شیوه های نادرست به کار برید.

 

افراد با دانشی که در بازار بورس ضرر می کنند

دانش شما در مورد بازار برای شما حالتی را ایجاد می کند که بتوانید تعدادی معامله موفق داشته باشید،ولی بدون داشتن رویکرد فاتحانه به جای عدم رویکرد عدم مسئولیت پذیری هرگز این موفقیت ها تداوم نخواهد داشت.در اینجا ممکن است بگویید کسانی که ضرر می کنند به این دلیل است که دانش اندکی در مورد بازار دارند و معاملات خود را درست انتخاب نمی کنند.ممکن است این استدلال معقول به نظر برسد اما باید بدانید که تجربه نشان داده است که معامه گران زیادی وجود دارند که علی رغم داشتن دانش گشترده ای درباره بازار،

باز هم ضرر می نمایند . زیرا در شرایطی که در جایی خسارت می کنند خویش را مسئول زیان نمی دانند که بخواهند آن را جبران نمایند و روش خویش را اصلاح و علم خویش را آپدیت نمایند به همین خاطر خویش را به مجبور در وضعیت خسارت می‌بینند اما نخبگان بورس با روش فاتحانه به طور کامل مسئولیت پذیر نسبت به تلاش خویش می داند بایستی فاتح بازار باشد و اشتباه هات خودنسبت به بازار را اصلاح نمایند . 

 

دستور العمل موفق تر شدن در بازار بورس و داشتن روحیه فاتحانه در بازار 

۱ – هر روز به خویش بگویید من بایستی بتوانم در بازار پیروز شوم و به هر قیمتی می‌خواهم راه آن را پیدا کنم . 

۲ – هر خرید و فروش ای که سود می‌کنید خود را تشویق نمایید و بگویید این عملکرد من بود که سبب موفقیت من شد . 

۳ – هر داد و ستد ای که زیان میکنید خویش را مسئول بدانید و به خود بگویید دلیل این ضرر را متوجه می‌شوم و آن را تکرار نمیکنم و در معاملات بعدی حتما بایستی بهتر کار کنم

 

مسابقه مرتبط با این آموزش

 

نویسندگان :

علی صابریان  

پیمان باغچه سرا

توضیح: بخشی هایی از این نوشته الهام گرفته شده از کتاب کتاب تحلیل بنیادی ، تکنیکال یا ذهنی نوشته  مارک ج داگلاس است

 

fxf1.com