اختلاف در جامعه روحانیت جنگ جو تکذیب شد

اختلاف در جامعه روحانیت جنگ جو تکذیب شد

یک عضو ارشد جامعه روحانیت اهل مبارزه اختلاف در میان اعضای این جامعه را کتمان کرد .
حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت جنگ جو در رابطه ادعای یک مجله اصلاح‌طلب که در شماره روز جاری خویش مدعا شده‌است , حجت‌الاسلام رئیسی , دبیرکلی مصطفی پورمحمدی در جامعه روحانیت را پذیرش ندارد , اظهار داشت : کلمه و واژه دبیرکل در جامعه روحانیت اهل مبارزه تا زمان حیات آیت الله مهدوی‌کنی منتسب به آن مرحوم بود .
او افزود‌ : بعد از فوت آیت‌الله مهدوی‌کنی هم این سمت به آیت‌الله موحدی کرمانی واگذار شد تا این که با تغییر تحول اساسنامه جامعه روحانیت آقای پورمحمدی از طرف شورای مرکزی تحت عنوان مدیرکل اجرایی تعیین شد .

اختلاف در جامعه روحانیت جنگ جو تکذیب شد

عضو ارشد جامعه روحانیت اهل پیکار بابیان این‌که براساس اساسنامه نو آیت‌الله موحدی کرمانی کماکان سر کردگی جامعه روحانیت را برعهده داراست , اعلام‌کرد : آقای پورمحمدی تحت عنوان مدیرکل اجرایی جامعه روحانیت مکلف است سیاستی که در جلسات شورای مرکزی به سر کردگی آیت الله موحدی کرمانی اتخاذ میگردد را اجرا نماید و این مسئله که آقای پورمحمدی تحت عنوان دبیرکل جامعه معرفی شده‌ , درستی ندارد .
حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیمی با رد ادعای خبرنامه اعتماد بر پایه ی عدم رضایت حجت‌الاسلام رئیسی با دبیرکلی پورمحمدی گفت‌ : آقای رئیسی به دلیل این‌که در جلسه‌ای که اساسنامه نو جامعه روحانیت به ثبت رسید , حضور نداشت و از پیشین هم اذعان کرده بود که اساسنامه تازه را مطالعه نکرده است , . در رابطه کلمه دبیرکلی که به آقای پورمحمدی اطلاق شده بود این سوال برایشان اتفاق افتاده بود که آیا آقای پورمحمدی جایگزین آیت‌الله مهدوی کنی شده‌است یا این که خیر؟

او ادامه بخشید : با توضیحاتی که در رابطه اساسنامه نو به آقای رئیسی داده شد , ‌ در غایت ایشان قانع شد که آقای پورمحمدی مدیرکلی کارها اجرایی جامعه روحانیت اهل پیکار را برعهده داراست و اختیارات وی با دبیرکل جامعه گوناگون است .

روزنامه اصلاح طلب اعتماد در شماره امروز ( شنبه) مطلبی را با عنوان رویایی در جامعه روحانیت مبارز منتشر کرده و مدعی شده بود که حجت الاسلام رئیسی و طیف همراه او در جامعه روحانیت مبارز، دبیرکلی پورمحمدی را قبول ندارند.

 

//