شروع کار با نرم افزار داینامیک تریدر و انجام تحلیل نسبتی در آن

< بروکر آلپاری >

 

http://alforex.ir

شروع کار با نرم افزار داینامیک تریدر

مطالب ارائه شده در این بخش:

  • ایجاد workspace
  • ایجاد template
  • تغییر ساختار کندل ها
  • قرار دادن دو یا چند نمودار کنارهم و تحلیل نسبتی

برای آغاز کار با این اپلیکیشن ابتدا باید یک workspace بسازیم . این workspace دربرگیرنده صفحه نمودار که خود قادر است یک یا این که چند نمودار را به همراه یک یا چند اندیکاتور را شاملشود . جهت ساخت workspace  جدید ابتدای کار با استفاده از داده‌های از گذشته درست شده از منوی file مورد new chart  را گزینش می کنیم و از پایین منوی data files دیتای مورد نظر را کلیکمیکنیم . 

بر روی این دیتا می‌توان تغییرات زیادی اعمال کرد از جمله

تغییر رنگ نرم افزار

تحلیل تکنیکال

قرار دادن اندیکاتور زیر نمودار

لیبل گذاری و…

بعد از اینکه مراحل کار با نمودار به پایان رسید می‌توانیم آن را از منوی workspace و save workspace as ذخیره کنیم

ایجاد یک template خاص برای نرم افزار و ذخیره آن:

اگر مایل بودید قالب (template) خاصی برای نمودارتان استفاده کنید و به دفعات از آن استفاده کنید می‌توانید پس از ساخت template  خود از گزینه chart، بر روی save template as کلیک کنید و آن را ذخیره کرده و در هر زمان که نیاز داشتید فوراً بر روی نمودار قرار دهید.

به طور مثال ما می‌خواهیم بر روی هر نمودار یک اندیکاتور ثابت داشته باشیم و موقع استفاده از هر داده ای بدون اتلاف وقت از آن استفاده کنیم، به همین منظور مانند تصویر زیر عمل می‌کنیم.

چطور ساختار کندل ها را تغییر دهید:

از منوی chart قسمت bar type برای این منظور استفاده می‌کنیم:

  • قرار دادن دو یا چند نمودار کناره‌هم و تحلیل نسبتی

یکی‌از ویژگی‌های جذاب نرم‌افزار داینامیک تریدر مقایسه دو نمودار باهم , هم ازنظر روندی و هم مقایسه نسبت آنها می باشد که برای این منظور مراحل پایین را دنبال میکنیم . به صورت نمونه قصد داریم دو سهم از بورس ایران‌خودرو و خبهمن را باهم مقایسه کنیم . 

اول سهم ماشین را از روش  new chart اجرا می کنیم . آنگاه از کادر بالای نمودار بر روی علامت + کلیک کرده و نمودار دیگر را در کنار نمودار پیشین بیش تر میکنیم 

همان‌طور که در تصویر می بینید هم بستگی زیادی در میان این دو نمودار موجود است که می‌توان از پرورش یکی برای نوسان گرفتن از نمودار دیگر به کار گیری کرد به‌طور نمونه نمودار رنگی نمودار خودرومیباشد که همان‌طور که ملاحظه می کنید داده انتهایی نمودار خگستر یک صعودی را انجام داده است پس می‌توان چشم به راه صعود خودرو در هفته‌های پیش رو باشیم . و اما حالا که به همبستگی این دو نمودار پی بردیم برای این‌که بفهمیم که از در میان این دو سهم کدام برای خرید خوب تر است از تحلیل نسبتی استفاده میکنیم . برای انجام تحلیل نسبتی پروسه پایین را انجام میدهیم 

ابتدا از بر روی new chart کلیک می‌کنیم سپس در مربع نشان داده‌شده تیک را فعال کرده و ratio را انتخاب می‌کنیم و بعد در کادر پایین دو سهم را برای تحلیل نسبیت انتخاب می‌کنیم.

نمودار زیر نسبت نمودار خبهمن به خودرو را نشان می‌دهد. شما بایستی این نمودار را به‌طور مجزا تحلیل کنید اگر تحلیل شما از این نمودار این است که آماده صعود است یعنی اینکه خرید خبهمن از خودرو در حال حاضر ارجحیت دارد و برعکس.