مردم ( رفاه کارت ) می‎گیرند

مردم ( رفاه کارت ) می‎گیرند

جزئیات طرح ۲ فوریتی مجلس برای حل مشکلات اقتصادی / مردم ( رفاه کارت ) می‎گیرند

مردم ( رفاه کارت ) میگیرند  عضو هیأت رئیسه مجلس اعلام‌کرد : در طرح پیشنهادی ۲ فوریتی مجلس برای حل مشکل ها اقتصادی , نرخ ترجیحی ارز برای کالاهای مهم , دارو و گذارده های دامی در لحاظ گرفته خواهد شد و بازار دوم ارزی نیز در بورس تشکیل می شود و ارزش ارز در آن گزینش خواهد شد .
احمد امیرآبادی عضو هیأت رئیسه مجلسگفت : مجلس از دولت منظور است تا نیازهای رسمی اش را برای حل مشکل ها اقتصادی میهن مطرح نماید .

او خاطرنشان کرد : در گرد‌همایی مشترک مجلس و دولت تأکید شد که خلل رسمی نیست بلکه دولت برای حل ایرادات اقتصادی نیازمند حمایت دو قوه دیگر و ملازمت مردمان است .

امیرآبادی با اشاره به مقدمات بنا کردن طرح دو فوریتی برای حل مشکلات اقتصادی مملکت در مجلس افزود : سوق‌دهی نقدینگی میهن , واگذاری طرح های عمرانی دولت به بخش محرمانه , ارتقاء اعطای اختیارات به استانها برای واردات و صادرات , سوق‌دهی بخش انرژی و سوخت , سوق‌دهی بازار ارز و سکه و صادر شدن کارت رفاه اجتماعی برای کالاهای حساس ما یحتاج مردمان ازجمله خصوصیت های این طرح است .

مردم ( رفاه کارت ) می‎گیرند

وی گفت: اگر دولت لایحه ای برای حل مشکلات اقتصادی به مجلس نیاورد، طرحی که نمایندگان با مشارکت بانکها، بخش خصوصی و همفکری اقتصاددانان می نویسند با قید دو فوریت به صحن علنی مجلس خواهد آمد.

عضو هیأت رئیسه مجلس افزود: در طرح پیشنهادی نرخ ترجیحی ارز برای کالاهای اساسی، دارو و نهاده های دامی در نظر گرفته خواهد شد و بازار دوم ارزی هم در بورس تشکیل می شود و قیمت ارز در آن تعیین خواهد شد.

مردم ( رفاه کارت ) می‎گیرند

امیرآبادی با بیان اینکه با تلاش قرارگاه خاتم الانبیاء در تولید بنزین خودکفا شده ایم افزود: هم اکنون ظرفیت تولید در کشور 90 میلیون لیتر در روز و مصرف آن 84 میلیون لیتر است که با این وجود ممکن است در روزهای پرمصرف مشکلاتی به وجود آید و بهتر است به کارت سوخت بازگردیم.

وی تصریح کرد: مجلس برای حل مشکلات اقتصادی با دولت همکاری می کند اما هیچ رودربایستی با کسی ندارد و هر وزیری که کم کاری کند استیضاح خواهد شد.

محمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم گفت: در شرایط بحرانی کنونی اقتصادی کشور لزومی به تصمیم گیری های احساسی و قانون گذاری آن هم در قالب طرح دو فوریتی وجود ندارد.

وی افزود: تصمیم گیری های اقتصادی در شرایط کنونی باید در کمیسیون ویژه اقتصادی سران قوا گرفته شود زیرا هر تصمیمی می تواند به ابهامات و مشکلات در بازار بیفزاید.

حسن نژاد تصریح کرد: وظیفه کنونی مجلس نظارت بر عملکرد اقتصادی دولت است.

مردم ( رفاه کارت ) می‎گیرند

او افزود : در حالی 300 میلیون یورو برای واردات تلفن همراه اختصاص داده شد که شاهد رانت 800 میلیارد تومانی در‌این بازار بودیم .

صمد عزیزنژاد متخصص بازار پول اذعان کرد : مقررات مو جود در موقعیت معمولی حاکم است و در الان اقتصاد نیازمند تدوین کردن ضوابط با حالت غیر نرمال هستیم .

مردم ( رفاه کارت ) می‎گیرند

او بابیان این که دولت در سه ماه قبلی لایحه ای را برای حل مشکلات اقتصادی سرزمین به مجلس ارائه نکرده است افزود : در حالتی‌که سازه باشد برنامه ای در مجلس دراین مورد ثبت شود می بایست حیث دولت و کارشناسان اقتصادی نیز در آن چشم شود .